Обява

Свий
Няма добавени обяви.

автоматични хъбове - теоретичен въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

    За занасянето си казах моето мнение от личния опит който имам и не ангажирам никого с него.Във Варна улиците през зимния период нямат сняг а само лед и досега съм имал четери завъртания в поледицата защото предните ми колела са били включени и при най малкото чукване в неравност по непочистените пътища и никога не съм можел да увладея автомобила.При движението само на заден мост ,предните колела нямат собствена тяга и винаги съм успявал да контрирам с волана.Пак казвам че това е само в поледицата.
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

    Коментар


    • #62
      До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

      Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
      За занасянето си казах моето мнение от личния опит който имам и не ангажирам никого с него.Във Варна улиците през зимния период нямат сняг а само лед и досега съм имал четери завъртания в поледицата защото предните ми колела са били включени и при най малкото чукване в неравност по непочистените пътища и никога не съм можел да увладея автомобила.При движението само на заден мост ,предните колела нямат собствена тяга и винаги съм успявал да контрирам с волана.Пак казвам че това е само в поледицата.
      И двамата сте прави. При движение с четири водещи колела е по-трудно поднасянето, но поднесе ли се изискват специфични навици на управление които не всеки има.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #63
        До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

        аз затуй винаги карам с постоянно зацепени .да не ги мисля тия работи

        Коментар


        • #64
          До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

          А аз затова имам дискънектор на полуоската, той работи винаги, нужно е по-малко от 1/24 оборот на полуоската да зацепи и не се притеснява от лашкане напред - назад.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #65
            До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

            Добре нека да зададам еди тъп въпрос, за да си изясня принципа. Каква е разликата когато Ф300 (или накаква друга) е влючен лоста на 4х4 едната с автоматични хъбове другата с ръчни но не са влючени. Или джип с ръчни хъбове включил 4Н но НЕ включил хъбове каква е разликата с включено 2Н?
            О899 2б2 1З2

            Коментар


            • #66
              До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

              Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
              Добре нека да зададам еди тъп въпрос, за да си изясня принципа. Каква е разликата когато Ф300 (или накаква друга) е влючен лоста на 4х4 едната с автоматични хъбове другата с ръчни но не са влючени. Или джип с ръчни хъбове включил 4Н но НЕ включил хъбове каква е разликата с включено 2Н?
              Ако е включил 4H но не е включил ръчните хъбове каква е разликата с 2H така ли да го разбирам? При 4H въртиш предния кардан ,диференциала и полуоските но не предаваш тягата към предните колела,при 2Н кардана ,дифа и полуоските не се въртят.Дано да съм те разбрал правилно че малко е объркващо.
              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
              Дий Снайдер

              Коментар


              • #67
                До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                Ако е включил 4H но не е включил ръчните хъбове каква е разликата с 2H така ли да го разбирам? При 4H въртиш предния кардан ,диференциала и полуоските но не предаваш тягата към предните колела,при 2Н кардана ,дифа и полуоските не се въртят.Дано да съм те разбрал правилно че малко е объркващо.
                Точно това ми беше въпроса. И получих точен и очакван (според както си го представям) отговор. И сега ми идва следвачия въпрос (също може да ви се стори тъп). Влючено 2Н и включени ръчни хъбово. Какво е различното с изключени такива при 2Н? Моят отговор е, че тогава колелата въртят предния кардан, а той е пасивен. Така ли е?
                О899 2б2 1З2

                Коментар


                • #68
                  До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                  Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                  Точно това ми беше въпроса. И получих точен и очакван (според както си го представям) отговор. И сега ми идва следвачия въпрос (също може да ви се стори тъп). Влючено 2Н и включени ръчни хъбово. Какво е различното с изключени такива при 2Н? Моят отговор е, че тогава колелата въртят предния кардан, а той е пасивен. Така ли е?
                  да.и гори малко повече.същото става и при хъбове които са постоянно зацепени

                  Коментар


                  • #69
                    До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                    Позачетох се малко из нета по темата за автоматичните хъбове. Да, май наистина повечето и при боксуване на задните гуми ще се включат с удър... Ама хората препоръчват в този случай просто като сменяш посоките или, ако тепърва включваш двойното предаване, да използваш полусъединител, за да ги накараш да се превключат плавно и след това да даваш газ.
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #70
                      До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                      Позачетох се малко из нета по темата за автоматичните хъбове. Да, май наистина повечето и при боксуване на задните гуми ще се включат с удър... Ама хората препоръчват в този случай просто като сменяш посоките или, ако тепърва включваш двойното предаване, да използваш полусъединител, за да ги накараш да се превключат плавно и след това да даваш газ.
                      Да но плавното включване неможе да разлюлее автомобила-какво да се прави ,всичко си има неудобство.Ако пък си с ръчни трябва да слизаш да ги включваш то не е за разправяне
                      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                      Дий Снайдер

                      Коментар


                      • #71
                        До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                        На драго сърце бих жертвал удобните автомати за неудобни ръчни....
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #72
                          До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                          Вече всичко ми се изясни. При което знам какво да правя, че да не ги строша скоро мойте (автоматични). Но ако някой ден това се случи....слагам ръчни. Поне за мен това беше доста полезна тема. Благодаря на всички изказали мнение и на Вени1 че я подхвана.
                          О899 2б2 1З2

                          Коментар


                          • #73
                            До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                            абе хора не се чупят така лесно както си мислите.едни вече една година ги тормозя .автоматични и искам да ги счупя та да ги направя постоянно зацепени и още не съм ги счупил.кой от колегите казва че се чупят.та да го питам колко е счупил досега.

                            Коментар


                            • #74
                              До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                              Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                              абе хора не се чупят така лесно както си мислите.едни вече една година ги тормозя .автоматични и искам да ги счупя та да ги направя постоянно зацепени и още не съм ги счупил.кой от колегите казва че се чупят.та да го питам колко е счупил досега.
                              Ми аз съм виждал на Паджеро І с 2,3TDI,и на Патрул 3,3TD , самоизключваха или пък като включеха трудно изключват.На 100% (на трухи)вярно не съм виждал но пък то трябва да си някой лауреат за да ги докараш до това положение.
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар


                              • #75
                                До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                                Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                                кой от колегите казва че се чупят.та да го питам колко е счупил досега.
                                Аз. Един брой.

                                Вярно, че не от лашкане в калта, а при опити с удар да измъкнем една дълбоко окопана УАЗ-ка.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X