Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Модификации а.к.а. тунинг на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Модификации а.к.а. тунинг на Фероза

    Има само още едно нещо, което може да се направи отпред, за подобряване на ъгъла на работа на каретата и то е минимално сваляне на предния диференциал.
    Аз лично, предпочетох минимален бодилифт.
    Окачването не позволява лифт освен от торсионите.
    Колко големи гуми искаш да събереш, че е толкова важен лифта на предницата?
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #92
      В момента е с 235/75/15, и му е тегаво особено в дълбок сняг, чудя се за 215/90/15 safari 510....Много са дълбоки коловозите там където движа и единственото което ме спасява е че съм малък и си прибирам път през дърветата, но някъде не става все пак и ако няма някой с лебедка наблизо бера ядове.... За това искам да постигна максимума като височина освен с гумите, те са ясни...естествено без да троша карета и прочие. Иначе съм с 35мм боди лифт и "понаежени" ресори , даже ти ме консултира в една друга тема за бодилифта

      Ето да добиеш представа
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0499.jpg
Прегледи:1
Размер:116.6 КБ
ID:5747019
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0495.jpg
Прегледи:1
Размер:126.0 КБ
ID:5747020
      Последно редактирано от CarTest™; 18-03-17, 20:29.

      Коментар


      • #93
        От: Модификации а.к.а. тунинг на Фероза

        Ми, далаверата ти от бодилифта е нулева - тия гуми си ги побира и без лифт - моята фероза е с такива, че даже и регенерат, тоест по-големи от номинала. И не опират никъде. С по-тесните таман ще затъваш по-лесно. Другото е че тия от снимката изобщо не минават за кални.

        Щом чакаш някой около теб да има лебедка, просто си сложи твоя лебедка, един 100Ah акумулатор (побира се - пробвано), и си ти.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #94
          От: Модификации а.к.а. тунинг на Фероза

          Гумите са safari 530 сложих ги преди зимата и в снега както и в калта не спират. В калта където минат кобрите, кайманите и вс. останали минавам без никакъв проблем. Коловозите ме тормозят.... Иначе лебедка ще има, но номера е да се ползва по рядко, а лично от боди лифта и аз мисля, че няма смисъл, ама....нямах си работа.

          Коментар


          • #95
            От: Модификации а.к.а. тунинг на Фероза

            То и аз събирах кобри тоя размер и с уморените ресори в стоков вид. Ма не ме кефи гледката на калници пълни с гуми. С бодилифта има по-кросов вид. Не съм усетил да ми страда устойчивостта от него.
            Лично аз, на мойта Фероза на по-тесни гуми от 235 НЕ минавам. Не разбирам каква толкова голяма разлика намирате в едни 215 на колкото там, дето ще са по-високи с 2см има няма. И ще ми затъва по-лесно с тях.
            Медведите (Сафарито) не съм ги пробвал още в яка кал, но на сняг са зверове. Не мисля че ще отстъпват на Кобрите, ако се раздава порядъчно газ.
            Аз бих минал на 31-ци нерегенерат, но от ширината не бих жертвал. Джипката е лека и не затъва, където другите се окопават до шаси.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #96
              От: Модификации а.к.а. тунинг на Фероза

              Въпроса е, че не са 2см ми са 5-6 не съм сигурен точно колко, но съм ги мерил и не е малка разликата. Газта е за ливадите, в гората не всичко става с газ (поне при мен) повече газ където не трябва и свличаш в дерето. В дълбокия сняг широката гума е голям проблем, голямо съпротивление и т.н. Все пак ферозата конете са и малко, а още по малко са живи. Ще пробвам при първа възможност с 215/90/15 и ще споделя впечатление.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X