Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новак във Фероза отбора :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новак във Фероза отбора :)

    Здравейте,
    от днес и аз съм с въпросната машина. Четох доста и общо взето поразбрах за какво да внимавам и тн. Само, че има някои неща, които не можах да намеря:
    - от къде мога да си търся разни чаркалаци (от Горна Оряховица съм)
    - ако има някой от нашият регион би ли могъл да се отзове да отдели 15-20 мин. за оглед да си каже все пак мнението
    - има ли някой, който има излишни пособията от пред на таблото(за продан естествено )
    Искрено се надявам на съдействие(отговори), които да ме ориентират поне. Знам, че повечето тръгват с думите - то го има(от темите, които разгледах до сега), но това са нещата, за които не намерих нищо.
    Благодаря предварително на всички

  • #2
    От: Новак във Фероза отбора

    Здравей и честито! В началото части няма да ти трябват, ако си взел приличен екземпляр. От начина ти на каране зависи дали ще ти трябват части... някога.
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • #3
      От: Новак във Фероза отбора

      Здравей,
      Ами там е работата, че не съм карал до сега подобна машина и нямам много опит => много по бързо ще имам проблеми докато свикна. А от друга страна - не съм сигурен колко е читава машината уж ходовата част е стегната. Има само едно неприятно "звънене" при бавните обороти на 3 и 4 предавка. Поскръцва малко, но иначе няма хлопания и тропания. Доколкото прочетох нещото, за което най-много трябва да внимавам е ръждата има си мъничко,но ще се изкара.
      Имам и една молба към притежателите на Feroza Sportrak: Може ли да ми снимате как са ви захванати задните седалки, понеже ми дадоха едни, но почвам да се съмнявам, че не са от тази машина.
      Благодаря предварително на съфорумците, лек и безавариен ден )

      Коментар


      • #4
        От: Новак във Фероза отбора

        Близо до Горна Оряховица има голяма морга за Ферози.Намира се в с.Царева ливада,на 10 км. от Дряново.Фирмата е СТУДИО 4Х4 тел.0878171631,067672434.

        Коментар


        • #5
          От: Новак във Фероза отбора

          Честито и от мен и добре дошъл! Части можеш да поръчваш от колегата Patrol fen.
          Какви чарколяци за таблото търсиш по-точно(не че имам излишни) защото има алтернативи от типа "направи си сам" който може да ти вършат по-добра работа от оригиналните.
          Айде за накрая оставих пожеланията- със здраве да си я караш много безаварийни километри!
          Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
          Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

          Коментар


          • #6
            От: Новак във Фероза отбора

            Здравей и честито! Много безаварийни километри!
            Ферозата е много благодарен автомобил. Ако се грижиш добре за нея ще ти служи вярно.

            Имам две табла от Фероза на части. Какво ти трябва?
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #7
              От: Новак във Фероза отбора

              Благодаря за пожеланията и отзивчивостта.
              Попринцип си пазя колите до тук 3 съм сменил, но за пръв път се сдобивам с возило от този тип, та се надявам, че с малко помощ от колектива и темите, които са във форума ще успея да се справя и с тази.
              Ами понеже таблото ми е доста опоскано и ми се иска да се сдобия с "топката за наклона", волт метър, часовник - такива работи. Не знам какво имат "фабрично просто искам да запълня празното пространство
              Утре отивам да си търся седалки. И евентуално каре, че малко се чува. Искам да попитам и още един въпрос ако няма да Ви затруднява: може ли да се сложи хидравличен усливател на Фероза Спортрак 1,6i, че с тоя тежкия волан хич не е оферта ) Весело прекарване на уикенда на всички

              Коментар


              • #8
                От: Новак във Фероза отбора

                Имам волтметър и "уреда за наклона". Ще ги снимам, ако ти харесат - пращам ги. Стандартно ферозата е с бели надписи на таблото, тези уреди са от Роки и надписите са в жълно. Часовник нямам.
                Не виждам причина да не може да се сложи кутия със серво усилвател. Голяма част от ферозите, които съм виждал са с хидравлика.
                Ако решиш мога да пробваш - имам и пълен комплект хидравлика - кутия, помпа, маркучи. Отлежава в мазето и чака светлото бъдеще като цяло
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #9
                  От: Новак във Фероза отбора

                  Имам волтметър от Фероза. За подаряване ми е!
                  Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                  Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Новак във Фероза отбора

                    Благодаря ви много за предложенията. Днес докато я чистих и се ядосах и отидох и ги накупих всичките работи. Сложих табло със всичките уреди. Купих и хидравликата, но за нея не остана време. Другата седмица ще я слагам. Но докато слагах седалките и слязох под ферозката и останах мноооого неприятно изненадан ... Двете греди на купето са толкова ръждясали, че чак са разядени, така че ми предстои стабилно кърпене Но всичко с времето си и това ще се случи... Отново благодаря за отзивчивоста на хората от погорните постове, ако бях ги видял по-рано нямаше да ги купувам точно в края на месеца Сега ми остана само хидравликата кърпенето и е готова за забавления без притеснения

                    Коментар


                    • #11
                      От: Новак във Фероза отбора

                      Честито!Не се стягай за рамата-ако не сега,догодина ще я правиш.2мм. ламарина-профили-обличане и т.н.Успех!
                      VENI-VIDI-VICI!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Новак във Фероза отбора

                        Здравейте колеги,
                        Значи да ви се оплача погледнаха я и ми показаха и на мен и ми се доплака ... отдоло всичко оръждивяло изгнило до безбожие. Пре...цакаха ме доста, но това само ме мотивира да се хвана и и купувам едно шаси от някоя фероза за части и обмислям още за купето. И почвам да го кърпя и съответно, щом ще има такива интервенции, съм решил и че ще я надигна малко сега решено е, че ще и се режат и калниците и ще и се слагат и големи балони, но това по нататък, като има финанси
                        Просто исках да си споделя мъката и евентуално да чуя мнения и идеи за дребни работи, които могат да се побутнат, защото това е машинка по която много може да се твори.
                        Леки и безаварийни преживявания

                        Коментар


                        • #13
                          От: Новак във Фероза отбора

                          Колега, това с големите гуми и рязането на калниците - добре. Искам да те предупредя нещо, преди да си го установил опитно. Ферозата има прекалено бързи "бавни скорости". Монтажа на гуми с по-голям диаметър влошават нащата. Аз карам с гуми, които са под 29" и на моменти имам голям проблем при много стръмни, каменисти изкачвания на които се иска бавно каране.
                          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Новак във Фероза отбора

                            Колега и от мен безаварийно каране на Корозата, както я е кръстил един наш член. Да не ставам банален, но смени всички масла има тема, и успещно кърпене. Колицата е читава, ако си я подържаш и е като коза по баирите.
                            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Новак във Фероза отбора

                              Привет и добре дошъл и от мен, колега!

                              Гледам си мераклия, та бих те посъветвал да попрочетеш в подфорума за нещата които те интересуват.
                              Почти няма въпрос, който да не е обсъждан на дълго и на широко. Включително и тези, които ти самия си задаваш.
                              Филма със шасито сме го играли и аз и други колеги, и има теми и за него.
                              Относно хоризонтите за творчество, специално по окачването не е така.

                              Отпред е ограничена от малките ходове и независимото окачване. Отзад от ресорите.
                              Някои колеги са преработили задното окачване с пружини и носачи. Има и трилинково и с панхард.
                              Подобрява ходовете и возията, но намалява товароносимостта.
                              Хубаво е ти самия да си изясниш за какво и как ще я ползваш, за да откриеш правилните за твоята концепция решения.
                              От финансова гледна точка, също.

                              На мен например, бавните никога не са ми били недостатъчно бавни, но всичко зависи какво ще искаш от джипката.
                              Гуми по-големи от 235/75/15 не е за препоръчване да се слагат. Би било добре, да се избягва регенерат.
                              Иначе и убиваш тотално и без това не бляскавата динамика и и вдигаш разхода с 2-3 литра.

                              Тук в този форум настроението е генерално против бодилифта, но според мен е по-лесно за изпълнение решение, освен ако ти самия не си автотенекеджия и монтьор.

                              Пожелавам ти приятно и безаварийно каране на Ферозката.
                              Корава джипка е.
                              Минимални грижи, и никога няма да те разочарова.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X