Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

    OK, де, разбрахме се, монтирам две допълнителни фарчета, които да ползвам извън пътя като се стъмни. Двете са LED технология и всяко от тях е 27w. Мога ли да ги вържа за габаритната инсталация на джипа (без кавички) и да сложа допълнителен прекъсвач само за тях, или да ида някъде да ми инсталират нова инсталация за тях. Във втория случай мисля 2мм2 кабел, реле, прекъсвач и "майстор" ще са достатъчни?
    Последно редактирано от alex_r; 03-10-13, 11:01.
    Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

    UaZ 469B

    Коментар


    • #32
      От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

      Най-добре си направи допълнително захранване през реле, а него го управлявай както намериш за добре.
      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

      Коментар


      • #33
        От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

        Благодаря!
        Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

        UaZ 469B

        Коментар


        • #34
          От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

          Колеги искам да питам за изходите на релето, кой за какво беше: 86 Ground, 30 +12v, 85 +12v от ключето, 87 изхода за светлините, а 87А за какво беше?
          Прикачени файлове
          Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

          Коментар


          • #35
            От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

            Изводите на релето за горе-долу както си ги описал.
            85 и 86 са управляващата верига. Вече кое точно ще е +12, кое минус, кое ще се прекъсва през ключе е по избор.
            30, 87 и 87А са управляваната верига.
            Релето има два типа контакти.
            Нормално отворен - този контакт "седи" отворен докато няма подадено напрежение на управляващата верига. Когато се подаде напрежение между 85 и 86 контактът се затваря и протича ток през управляваната верига.
            Нормално отвореният контакт е 87.
            Нормално затворен - този контакт "седи" затворен докато няма подадено напрежение на управляващата верига. Когато се подаде напрежение между 85 и 86 контактът се отваря и прекъсва управляваната верига.
            Нормално отвореният контакт е 87А.
            Извод 30 е общ за 87 и 87А.

            Примерно реле с изводи 30, 87 и 87А може да се използва за къси дълги светлини.
            Доакто няма подадено напрежене към 85 и 86 светят късите. Когато се подаде напрежение изключва късите и включва дългите.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #36
              От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

              Митака , за допълнителни светлини ти е достатъчно реле с отворен контакт.Успех!
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #37
                От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

                Аз допълнителни съм слагам на джипката, но тя сега не е при мен защото съм студент. Аз питам понеже един колега тук иска да си монтира дневни светлинки (мисля че и това ще приспадне към темата Допълнителни фарове........). Та той видял на на някакво Пежо 306, че са направени кат включи къси и те изгасват, та въпроса ми е ще стане ли този номер по следната схема:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LED LIGHT.jpg
Прегледи:2
Размер:35.4 КБ
ID:5529453
                Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

                Коментар


                • #38
                  От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

                  Не, няма да стане!
                  За съжаление съм без мишка и нама да се равя на художник.
                  Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                  Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

                    Все пак благодаря колега поне зная че така няма да е, надявам се някой друг да сподели някакъв начин по който да стане.
                    Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

                    Коментар


                    • #40
                      От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бущони, ключове и...

                      Колеги знам че темата е стара но аз искам да питам нещо и дано някой ми отговори.Та въпроса ми е:Какъв е този кабел който идва от бутона за пускане и спиране и отива към кутията с предпазители захранване ли е маса ли е задължително ли е да се връзва там каква роля играе можели да се свърже някъде другаде само него нещо не го схващам.Ако може по подробен отговор БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.
                      Само глупакът разбира от всичко.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

                        Ако съм разбрал правилно въпросите, отговорът ми е следния: този кабел подава "+12V" захраване за управляващата верига на релето. Свързва се към "изхода" на някой предпазител от таблото. Желателно е да не е към фаровете или друга силова верига. При мен лично съм взел "+12V" от клемата на запалката. Надявам се този отгововор да те удовлетворява, а и посочените схеми по-горе са достатъчно ясни дори и за непрофесионалисти.

                        П.П. Всички табла с предпазители в автомобилите, които съм виждал, имат предназначението да разпределят "+12V" към различните консуматори. Затова и колегите не са си направили труда да го обозначат допълнително.
                        Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                        УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                        Времето е ценно, само ако не бързаш.
                        0889623098

                        Коментар


                        • #42
                          От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

                          Мерси много.
                          Само глупакът разбира от всичко.

                          Коментар


                          • #43
                            Здравейте! Взех си допълнителни фарове за джипката Wesem H4, дълги и къси. Може ли някой да ме насочи как правилно да се свържат? За допълнителните халогени схемата ми е ясна, но си мисля че тук е по-различна. Ако някой може да помогне ще съм благодарен

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X