Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

    пробваите и с светодиодни фарове или ксенони , консумацията е доста по-малка но пак си трябват релета за управление!

    Коментар


    • #17
      От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бущони, ключове и...

      Малограматен съм по електриките,но ми се струва, че при този вариант индикаторната лампа при включване на веригата би трябвало да угасне, тъй като през контактния ключ ще получи "втори минус" от предпазния бушон?Моля да бъдя извинен за електрическото ми невежество, за това и питам.Благодарности!
      Децата се възпитават 20 години преди да се родят.

      Коментар


      • #18
        От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

        То по твоята логика и релето няма да сработи, щото ще вземе минус от индикаторната лампа. (не се заяждам, де)
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • #19
          От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

          Е, ученото си е учено Дедококо!За това сте вие, за акъл! А ние , другите , ще питаме, защото той,акълът, ако до седем не дойде и до седемдесет не идва.А на мене ми остават само две /дай Боже!/ до седемдесет. Тъй че ще продължим да ви досаждаме с нашите нелогични въпроси,а вие бъдете снизходителни към нашето невежество и продължавайте да ни помагайте както до сега.На вас разчитаме!И сме ви дълбоко благодарни!
          Децата се възпитават 20 години преди да се родят.

          Коментар


          • #20
            От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

            Да! Феро е с 45А алтернатор.А един с по голям ампераж акумулатор би ли помогнал на лампионите?
            Децата се възпитават 20 години преди да се родят.

            Коментар


            • #21
              От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

              Ако може да се включа в интересната тема с едно въпросче:

              Смених си фаровете с фар-крушка, които нямат габарит. Така инсталацията на габарита осиротя. Същевременно, сложих едни LED халогени отпред - 2x27w. Въпросът е - може ли да вържа халогените за инсталацията на габарита и да сложа едно ключе след ключа на фаровете, че да мога да гася халогените когато са включени фаровете. Аз вече вързах халогените на инсталацията за габарита, светят, но само за проба и след това разкачих, че да не направя пожар.

              От въпроса вече сигурно е станало ясно, че за тока знам единствено, че е насочено движение на електрони и че бие лошо, но за първото може и да бъркам.
              Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

              UaZ 469B

              Коментар


              • #22
                От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

                Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                35A - Да бъдем точни! Сложи и фаровете, бензиновата помпа, електрониката, запалването и един кАстфон и ще получиш един лек недостиг от 20А.
                Доказано е ,че алтернатора е слаб, както и акумулатора и ми е много интересно как ще работи всичко това. Ако се смени алтернатора с такъв от Паджеро 80 Ам, видях го при Радо_ ,определено ДА. НО СИ трябва и по силен акумулатор над 65 ач, а място няма за такъв. Като ударим чертата, по-голям алтернатор и акумулатор, а е КРИЗА. Аз лично се замислям.
                Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                Коментар


                • #23
                  От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

                  сложих едни LED халогени отпред - 2x27w
                  Що за терминология е това? Защо масово фаровете за мъгла се кръщават "Халогени"?
                  Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                  Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

                    Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                    Доказано е ,че алтернатора е слаб, както и акумулатора и ми е много интересно как ще работи всичко това. Ако се смени алтернатора с такъв от Паджеро 80 Ам, видях го при Радо_ ,определено ДА. НО СИ трябва и по силен акумулатор над 65 ач, а място няма за такъв. Като ударим чертата, по-голям алтернатор и акумулатор, а е КРИЗА. Аз лично се замислям.
                    Смяната на генератора почти няма отношение към размера на акумулатора. В този случай няма. Съвсем спокойно можеш да си караш с 80А алтернатор и 65ач акумулатор.
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

                      Има място и за по-голям акумулатор. Малко телоподаващо и фантазия и е готово. Пространство има, дори и да има газова уредба.
                      Оригинално Ферозата е с 44 А/ч


                      Аз лично, не споделям оригиналността, нито евентуалната функционалност на такива "подвижни полюлеи", но всеки със вкусовете си.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

                        Прав си място има, че даже и 100-тачка се побира.

                        Първоначално публикуван от Божидар Барев Преглед на мнение
                        [ATTACH=CONFIG]522590[/ATTACH]
                        Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                        Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                        Коментар


                        • #27
                          От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

                          Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
                          Що за терминология е това? Защо масово фаровете за мъгла се кръщават "Халогени"?
                          Простете!
                          Допълнителни светлини? Или друго е правилно?
                          Нещо по същество по въпроса?
                          Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

                          UaZ 469B

                          Коментар


                          • #28
                            От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

                            Защо се упрекваме за такива неща?!
                            Нима на всички челни товарачи не викаме Фадроми.
                            Или на булбара-ролбар...
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

                              Гедоре, Флекс................ ДЖИП!
                              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Допълнителни фарове - схема, захранване, бушони, ключове и...

                                LED халогени ми дойде малко в повече, защото темата е "допълнителни фарове...". Самите допълнителни фарове, които се слагат на возилата "джип" са доста разнообразни - за мъгла, за допълнителни дълги светлини, лайтбари, подвижни фарове търсачки и евентуално фарове за движение през деня. Последните не съм сигурен дали са в съответствие със закона и правилника за движение.
                                Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                                Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X