Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Положение на стрелката за температура

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Положение на стрелката за температура

    Не съм колега, днеска тъкмо се навих и ми излезе една спешна работа,
    но поне ги видях кои са и тази седмица, ако намеря време ще го направя !

    Обаче тази седмица по-важното е да оправя туй виене, че ..... не е за каране тъй.
    Утре, живот и здраве пак сме при майстор.

    Коментар


    • От: Положение на стрелката за температура

      Първоначално публикуван от offroad-daihatsu Преглед на мнение
      ...Обаче тази седмица по-важното е да оправя туй виене, че ..... не е за каране тъй.
      Утре, живот и здраве пак сме при майстор.
      Пиши в другата тема какво се случва с виенето , да не спамим темата..
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • От: Положение на стрелката за температура

        Здравейте отново колеги ! Искам да Ви попитам дали мърдането на стрелката е нещо нормално ?
        Това се случи, от както смених гарнитурата тези дни. Не загрява, но понякога стига до средата, най вече на свободна скорост,
        но не за дълго време после се връща пак на средата на вълничките. При висока скорост например на 5-та при 100км/h не стига до средата.
        Дали новият термостат нещо ми се глези или ?
        Водната помпа също е сменена.

        При отварянето на главата я водих за шлайфане също. Блока беше наред.
        Не връща антифриз в казанчето.

        Коментар


        • От: Положение на стрелката за температура

          От термостата е според мен.
          Аз с моя нямах ядове, реших за профилактика да го сменя и започнаха проблемите.
          Последва отново смяна, взех Tama мисля, че беше и нещата се оправиха.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • От: Положение на стрелката за температура

            Сегашния ми термостат е Тама, предишния също беше Тама и още стои, мисля отново да сложа него. С него нямах ядове и аз ей тъй, без да ми загрява без нищо реших да го сменя, (за да ми се качи малко температурата) но съм имал много случаи, в които нови части не работят както трябва.

            Но искам да бъда сигурен дали термостата го прави този номер,
            защото в момента имам и загуба на мощност по баирите и то доста. И на прав път бавно ускорява.
            Това го отдавам на предно външно каре, (може би се търка някъде и забавя въртенето на гумата, сякаш удрям спирачка понякога)
            което виеше преди и след смяната на лагерите отшумя,
            но сега пак леко почна от време на време да вие. Още тогава майстора ми беше показал износената част по карето.
            Последно редактирано от offroad-daihatsu; 14-02-19, 18:30.

            Коментар


            • От: Положение на стрелката за температура

              Карето не би следвало да се върти при изклюени хъбове.
              Ако включва виското, е нормално да имаш малко загуба на мощност.
              За да включва толкова често, явно термостата не ти работи както трябва. Или радиатора ти е затлачен или с изронена пита.
              Сложи стария темостат на първо време и виж как ще се държи.
              Колкото до Тама или там каквито именити фирми търсите, не е гаранция, че ще работят добре.
              Моят е някакъв евтин кЕтаец и си работи безгрижно.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • От: Положение на стрелката за температура

                Хъбове нямам Сашо и следователно карето се върти.
                Първоначално ще сменя термостата.
                Радиатора не е зле след смяната на гарнитурата направих му и промивка, беше доста омаслен, но се изчисти.
                Последно редактирано от offroad-daihatsu; 14-02-19, 20:30.

                Коментар


                • От: Положение на стрелката за температура

                  Сложи си хъбове. Хем ще ти падне разхода.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • От: Положение на стрелката за температура

                    Перката постоянно ли трябва да се върти ?
                    Защото моя май се върти постоянно. И при подаване на газ чувам едно фучене
                    и не само, чува се и при движение. Мисля, че е от виското, как да го проверя дали
                    работи правилно, прочетох в другите теми, но така и не разбрах.

                    Коментар


                    • От: Положение на стрелката за температура

                      Постоянно се върти да .
                      Виското го проверяваш по следния начин :
                      На студен двигател палиш , перката трябва да започне да се върти с много високи обороти и след около от 20 секунди до минута трябва да намали оборотите си .
                      Ако е така , значи е изправно.
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • От: Положение на стрелката за температура

                        Преди малко отидох и проверих перката, първоначално се върти с много високи обороти,
                        и след не много сякаш намаля скоростта си, но не е много разликата, нормално ли е това ?

                        Трябвали да има голяма разлика ?
                        При въртене (при не работещ) двигател на ръка няма много инерция

                        Коментар


                        • От: Положение на стрелката за температура

                          Хмм...нека някой по-запознат да каже .
                          При мен на студен двигател при палене вие много ( като двигател на самолет ) , след като утихне звука го няма като в началото.
                          Ако има осезаема разлика в звука на перката от оборотите , значи е О.К. според моето скромно мнение .
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • От: Положение на стрелката за температура

                            Сега четох в един друг форум, ставаше въпрос за пасат,
                            викат "Като угасиш двигателя и перката продължава да се движи - сменяй " .
                            Ще видя как стоят при мен нещата (не обърнах внимание на това).

                            Коментар


                            • От: Положение на стрелката за температура

                              Виското ти работи. Друг е въпросът, дали работи правилно.
                              Правилно работещото виско се чува след като запалиш на студен двигател, както каза колегата, от порядъка на 20-30 секунди, до минута най-много.
                              Сработва, защото при изстиването, маслото се стича в долната му част. Затова и се чува доста силно при студен старт. После се разнася и трябва да спре. След като спре да фучи след студено палене, трябва да можеш да спреш перката с намотан на руло вестник.
                              Виското принципно сработва при доста висока температура. Ако ти държи температурата на вълничките, че и до средата, виското не следва да се включва. Най-малкото, преди средата на скалата.
                              Ако виското ти фучи постоянно, има две вероятности. Или е зацепено постоянно, което изобщо не е за препоръчване и се прави само в критични, или аварийни ситуации.
                              Или втората възможност е, да загрява повече отколкото е нужно и двигателя да има постоянна нужда от него, за да поддържа нормална температура.
                              Трябва да имаш предвид, и че виското товари доста двигателя и отнема поне едни 5 коня от мощността му. Затова вероятно и ти е и мудна. Особено ако е в комбинация с капачки вместо хъбове и по-големи гуми.
                              Провери си виското!
                              Не е нормално да фучи постоянно.
                              Тия от вагинения форум, няма изобщо да ги коментирам...

                              ПП: При системи с вискосъъединител на перката, перката се върти ВИНАГИ. Разликата е в оборотите. Когато е зацепило виското, с оборотите на двигателя, когато е отцепено, се върти, защото оста на водната помпа, на която е монтирано, унася с въртенето си и маслото вътре. Но може да се спре с вестник, защото връзката не е твърда, както при зацепено виско.
                              Последно редактирано от TigerHunter; 15-02-19, 19:02.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • От: Положение на стрелката за температура

                                По спомени в ръководството имаше данни за оборотите на виското. При нужда мога да съдействам на колеги. Имам оптичен оборотомер - лепи се лепенка на детайла и се насочва уреда. Отчита директно в обороти/минута. Намирам се в София!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X