Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Положение на стрелката за температура

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Положение на стрелката за температура

    Ами, желая ти успех с новите!
    От над 400 до над 700 пари.
    А, да не забравя, че "отварянето" и почистването и т.н. струват почти колкото нов от най-евтините.
    Ако се оправяше с 100-200 лв, досега да го бях сменил моя.

    ПП: Росене, аз нека сложа халуминиев, пък докато стане за шомполиране, Корозията ще е претопена преди десет години.
    ПП2: За коли 2012 година радиатори се намират за 120 лв примерно, а нашите щото нали са супер-дупер, хипер космическа технология-6-700. Хахаха!
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #77
      От: Положение на стрелката за температура

      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
      Росене, аз нека сложа халуминиев, пък докато стане за шомполиране, Корозията ще е претопена преди десет години.
      След 10 години каране с антифриз, купен от Lukoil бензиностанция, без каквото и да е почистване преди това, а само източване, и в последните година-две поне с неизправна капачка и редовно доливане на вода от чешмата заради което, запушване и дори ръжда/боклуци - почти нула. След смяна на капачката протече помпата, та я сменяхме и добре разгледахме.

      При използване на просто читав не-скъп антифриз запушване на радиатор е абсурд.

      И не на последно място - дори запушен, алуминиевия можеш да го накиснеш с лимонтозу или оцет и да го оставиш една седмица да втасва. Медния ще се пробие.

      Италианците и ингилизите обаче са факири да разреждат антифриз с най-варовитата вода, която съществува във вселената. Като правих ремонта на трилитровия на тераното, купен от UK, от блока падаха люспи, някои от които с дебелина милиметър. Смятай. Иначе сипали розов. И люспите, съответно, и те розови.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #78
        От: Положение на стрелката за температура

        Че са скъпи, скъпи са радиаторите.
        Това което аз успях да намеря е 345 лв, меден.
        Надявам се да не се стигне до смяна.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #79
          От: Положение на стрелката за температура

          Преди малко смених капачката на радиатора. Запалих и почнах да чакам да загрее. Виското при палене на студен двигател се чува около 20-30 сек, не съм го засичал точно. Когато стрелката достигна средата на средата, изфорсирах до 4 к оборота около минута. Стрелката взе да се връща към 0 - та. Оставих я на празен ход и отново почна да подминава средата. Тогава отново натиснах газта на 4 к оборота около минута и стрелката се върна на средата на средата. Това нормално ли е, при изфорсиране да се връща толкова много? Според мен не, на какво може да се дължи?

          П.П. В друга тема четох , че колега е имал същия проблем и се е оказал термостат.Друго което забелязах е , че стрелката като беше малко преди 1/4 долния маркуч от радиатора вече беше леко топъл.
          Последно редактирано от cnc82; 03-01-19, 15:28.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #80
            От: Положение на стрелката за температура

            Това са симптоми на водна помпа, но може и да не е обезвъздушена добре.
            Термостата, сложи ли го с клапанчето нагоре?
            Ако стария си е бил наред, защо го смени?
            Когато сменях двигателя, не си спомням, но на някой от двата турбината на помпата беше пластмасова. Оставих си металната.
            Последно редактирано от TigerHunter; 03-01-19, 18:25.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #81
              От: Положение на стрелката за температура

              Реших да сменя термостата за профилактика, а и защото стрелката примърдваше 1-2 мм спрямо натоварванията.
              Сега си мисля, че проста самият датчик и стрелка са прецизни и затова така. На другия ми автомобил стрелката заковава на едно и също място и каквото и да правя не мърда от там.
              Термостата го поставя мой приятел и честно да си кажа не съм сигурен от коя страна е клапанчето.
              Да разбирам ли, че ако е от долната страна е възможно да не може да се обезвъздуши?
              Специално на Ферозата обезвъздушаването на охл. система само от това клапанче и капачката на радиатора ли е ?
              Днес поръчах термостат Тама на 78 гр. и като дойде ще разбера как сме сложили сегашния.
              Водната помпа не знам в какво състояние е, бях я запланувал за по-натам като сменям ремъците.
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #82
                От: Положение на стрелката за температура

                Стрелката на Ферозата си мърда. Мърдането с по- два-три милиметра не е проблем. Просто мърдането би трябвало да е в диапазона преди средата на скалата. Спарки говори за 130км/ч. Фероза със стокови гуми би следвало да си ги прави без проблем, че и повече. Лифтвана и с големи гуми и идва доста нагорно. Също и предвид аеродинамиката на тухла. Моята в момента е толкова нестабилна и тромава и гумите така вият и не са балансирани, че за скорост над 80-90 си е направо опасна. Но ме устройва, защото от нея не се иска скорост, а проходимост. Динамика има. Ускорява по-добре от умрелия дизел на Кията , че и гуми върти, но...
                Но пък влачи ремарке с половин тон вода + двеста литра отзад на първа с 1300 об/мин без да се задъхва и без да прескача средата по черен стръмен път.
                За обезвъздушаване, клапанчето нагоре и я напупваш с предницата нависоко. Тя се обезвъздушава лесно.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #83
                  От: Положение на стрелката за температура

                  Дано го оправя този проблем скоро, че така се дразня като не е в изправност. Лошото е, че нямам много време да и обърна внимание на госпожицата.
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #84
                    От: Положение на стрелката за температура

                    Такаа, днес въпреки студа и снеговалежа през целия ден, на открито се заех с Ферозата. Купих нов термостат Tama на 78 гр., нов червен антифриз Febi, добавка за промиване на охл. система Лъки Моли и Калгон.
                    След като направих няколкократно промиване на системата с вода, сложих добавката и около 30 мин.работи двигателя. Последва отново промивка, този път и киснене на двата радиатора с разтвор с Калгон. Отново промивки и последва пълненето на системата с антифриз.
                    В сегашното състояние, парното чуствително се подобри, стрелката отива най-много на 0.5 мм преди средата, като през повечето време е на около 1-2 мм преди средата.
                    Като цяло съм много доволен от резултата.
                    Това което ми направи впечатление е, че маркуча след термостата така и не стана много топъл. Дали от студеното време навън или от нещо друго не знам. Факт, че колата не грее. Доста я зорих напред назад, средата не мина. На празен ход при 4 хил. оборота около минута преди сваляше температурата чуствително, сега пада максимум 1 мм надолу и до там.
                    Така или инъче ще сменя водната помпа като се затопли, тъй като не и знам състоянието.
                    Та така, надявам се да съм приключил сагата със загряването.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #85
                      От: Положение на стрелката за температура

                      Значи термостата със сигурност нещо не е бил баш в ред.

                      В сегашното време не би трабвло да можеш да мине средата при никакви обстоятелства, ако виското е в ред. А щом не пада драстично под средата а се закротва близо под нея, значи термостата действа както трябва.

                      Ако не си сменял капачка на радиатора - на фона на всичко, дето си направил, би било кощунство да не я смениш.

                      В това време трябва да види наистина много зор за да загрее значимо маркуча.

                      На твое място ако и лятото се държи така не бих пипал помпата. Но пък от друга страна не е твърде скъпа - сменях преди няколко месеца. Купих от chastite.bg. Но пък от трета страна си е разправия - радиатора пак долу, капака на ангренажа и т.н. На такава манипулация бих се навил единствено при хубаво време и запас от биричка на една ръка разстояние.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Положение на стрелката за температура

                        Капачката я смених преди два дни. Другото което ми направи впечатление е, че преди с по-стария термостат и с този дето днес го махнах, при отвиване на капачката хвърляше антифриз при загрят двигател. Днес след смяната с новия, този ефект го нямаше. Капачката беше някакъв евтинджос, нямаха друга. Преди малко си поръчах за 20 - тина лв, дано да е читава.
                        Между другото току що варих предния термостат в тенджера, отваря си уж нормално малко преди завиране на водата. Реално нищо не мога да кажа, тъй като нямам термометър в момента да измеря температурата.
                        Та така...
                        Планирал съм смяна на ремъци, ролки, ще има и нова помпа...
                        Благодаря момчета за съветите и помощта!
                        Последно редактирано от cnc82; 06-01-19, 22:38.
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #87
                          От: Положение на стрелката за температура

                          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                          Капачката я смених преди два дни. Другото което ми направи впечатление е, че преди с по-стария термостат и с този дето днес го махнах, при отвиване на капачката хвърляше антифриз при загрят двигател.
                          Това е нормалното положение и така трябва да бъде. При агрял двигател маркучите трябва да са твърди и при леко отвиване на капачката да потича антифриз. В момента явно не е обезвъздушена или просто не си я бил загрял добре.

                          При следващите няколко карания, след изстиване доливай антифриз в радиатора до нивото на капачката, докато спре да поема. В казанчето също допълвай до отметката за максимум. В един мометн като се обезвъздуши (трябват между 1 и 3-4 загрявания), ще спре да има нужда да доливаш. Тогава и като отвиеш леко капачката на горещ мотор, пак ще започне да изхвърля антифриз.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Положение на стрелката за температура

                            Колеги според вас това положение на стрелката нормално ли е ?
                            Преди пак беше сякаш същото, днеска смених и термостата 78гр.,
                            стария пак толкова беше, след смяната сякаш със един мм. мръдна надясно.
                            Струва ми се че малко е студена ? Защото комшията ми и той има Фероза и положението
                            на стрелката му, ако смятаме терометърчето за 12:00 часа неговата стрелка е на 11:00,
                            а мойта 10:00
                            Да я оставям така или има някакъв проблем ? През лятото малко повечко мърда на дясно но пак не стига до средата.


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50174195_536441223518442_5446929060099784704_n.jpg
Прегледи:1
Размер:36.9 КБ
ID:5806696

                            Коментар


                            • #89
                              От: Положение на стрелката за температура

                              На Ферозите това е нормалното положение на стрелката,може би още малко в дясно!Щеше да е не нормално ако е на 90гр.точно или над 90гр.а това дали е малко студена или топла,виж как ти работи парното,ако духа достатъчно топло,значи е добре,ако е слабо парното слагай термостат 82гр.!По спомени на моята стрелката стоеше още една идея в дясно!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Положение на стрелката за температура

                                Парното е малко слабо, май ще трябва да си купя 82гр. и да пробвам с него.
                                Обаче те не бяха ли 78 и 84 градуса ?
                                Последно редактирано от offroad-daihatsu; 18-01-19, 20:13.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X