Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ферозата гасне, когато е студена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ферозата гасне, когато е студена

    Здравейте, колеги! Нов съм тук /преди 4 дни закупих Дайхатсу Фероза, 1.6, 1993 г, газов инжекцион/ и се радвам, че вече съм собственик на този чудесен автомобил. Но, стара кола - ясно, че ще има забележки тук-там. Като начало бих искал да попитам на какво може да се дължи факта, че когато е студен двигателя - често ми гасне /и на газ и на бензин/? След като покарам десетина минути из града - този проблем изчезва. Благодаря предварително!

  • #2
    От: Ферозата гасне, когато е студена

    Вероятно датчика на охладителната система, които информира компа.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: Ферозата гасне, когато е студена

      Не зная на газ дали ще се получава, но на бензин при такива симптоми може да е замърсен колектор ва въздуха - често при износени мотори вкарва маслени пари в камерата и се позадръства. Вземаш спрей за почистване... махаш маншона на въздуха и (чети упътването дали при студен или топъл мотор) и пръскаш на дросела (подложи парцал под него да не тече надолу) както и през дроселовата клапа вътре. Пръскаш богато и подаваш газ да не гасне. Ще разбереш че е готово по равните ниски обороти.
      Поздрави и пиши после какъв е бил проблема.

      Коментар


      • #4
        От: Ферозата гасне, когато е студена

        Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
        Не зная на газ дали ще се получава, но на бензин при такива симптоми може да е замърсен колектор ва въздуха - често при износени мотори вкарва маслени пари в камерата и се позадръства. Вземаш спрей за почистване... махаш маншона на въздуха и (чети упътването дали при студен или топъл мотор) и пръскаш на дросела (подложи парцал под него да не тече надолу) както и през дроселовата клапа вътре. Пръскаш богато и подаваш газ да не гасне. Ще разбереш че е готово по равните ниски обороти.
        Поздрави и пиши после какъв е бил проблема.
        Определено не е това проблема. Процедурата съм я правил просто за да почистя, та знам за какво иде реч. В смисъл, той колектора ще почисти (по-точно дроселовата клапа ще почисти - в колектора не би трябвало да има нещо значимо).

        Виж си датчика.

        Моята прави подобен проблем, но в първите 10-ина секунди след палене. После всичко си е наред.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Ферозата гасне, когато е студена

          Спарки две думи рече и ме съгласи !

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X