Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ\Бензин 3в1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Газ\Бензин 3в1

    Екстра работа!
    Само тия работи дето стърчат от бутилката, малко незащитени ми се виждат.
    Основно от кал и корозия, макар че аз карам често и през храсталаци.
    Лещата (така ли и казват?) я навиваш всеки път като зареждаш?
    Защо не на калника?
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #62
      От: Газ\Бензин 3в1

      По въпроса за защитата съм напълно съгласен. Умувам по въпроса и приемам всякакви идеи. "Лещата" се навива всеки път при зареждане. Монтирана е до капачката на резервоара с цел да се прикрива от нейния капак. Така естетически изглежда по-добре отколкото на разпробит калник от който евентуално може да тръгне ръжда...
      Последно редактирано от dryordanov; 06-03-15, 18:44.
      Децата се възпитават 20 години преди да се родят.

      Коментар


      • #63
        От: Газ\Бензин 3в1

        Честита ти газова! Със здраве да си се возиш дълго и евтино..., а газ-та да се върне на 80ст. в твоя чест.

        Да те питам, че и аз съм размишлявал доста на тема газ, забелязваш ли "клякане" в задницата след монтажа и пълненето на бутилките за двете горива.
        Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
        Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

        Коментар


        • #64
          От: Газ\Бензин 3в1

          Такова клякане все още не съм забелязал. Логично не би трябвало да го има. Ресорът(видно от снимките) има допълнителен лист под основния, което го прави общо по-товароносим.
          Ако сметнем теглото на пълен резервоар с бензин - 5кг + 60 литра бензин и газ/бензин системата 2 бутилки по 12кг, бензин 30 литра, пропан-бутан 24 литра, което общо прави 65кг спрямо 78кг т.е разликата е около 13кг по груби сметки.
          Децата се възпитават 20 години преди да се родят.

          Коментар


          • #65
            От: Газ\Бензин 3в1

            Така сложени шините ще задържат вода и ще гният без това да е видимо. Няма ли да е по-добре да се обелят?

            Коментар


            • #66
              От: Газ\Бензин 3в1

              Само малко да се наранят в долната си част и вече няма да задържат вода.
              Мен друго ме притеснява. Сега целия товар се държи на ламарината на пода. Не ми се вижда достатъчно здраво. Като го подрусаш е възможно пода да се изкриви малко и шините да се отпуснат. Помисли по въпроса и горещо препоръчвам да измислиш усилване. Най-малкото го следи, че ако се окажа прав може да стане голям проблем.
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • #67
                От: Газ\Бензин 3в1

                Първоначално публикуван от dryordanov Преглед на мнение
                По въпроса за защитата съм напълно съгласен. Умувам по въпроса и приемам всякакви идеи.
                При мен беше монтирана сонда от тороидална бутилка за външен монтаж. Тя си има собствена защита, макар от пластмасов корпус.
                Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
                Opel Frontera V6

                Коментар


                • #68
                  От: Газ\Бензин 3в1

                  Както бях писал по горе в 2003г. монтирах под багажника на лада нива 60л. бутилка.До 2011г., когато се разделих с нея, нямах никакви ядове,като се има в предвид това, че е карана изключително за лов в много хард планински условия.Новият совственик, също ловец, продължава да я кара и до сега безпроблемно.Росене,вярно е,че ламарините на феро са по тънки от тези на дуракоустойчивата нива и ще подлежат на системни визитации за не дай боже поддаване.Успокояваме това, че метановите ленти са захванати много близо до предната и задна напречни гредички- една допълнителна упора за подовата ламарина на багажника.Към колегата bobeck : от къде може да се намери такъв пластмасов защитен корпус?
                  Благодаря на всички, които се включиха в разнищването на темата.Това ме зарежда с допълнитена енергия и амбиции.
                  Децата се възпитават 20 години преди да се родят.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Газ\Бензин 3в1

                    Ами аз наскоро ходих да ми монтират ГИ и газаджията предложи това решение. За обикновена сонда нямаше достатъчно място, че там определен ъгъл трябва да се спази. Цялото оборудване съм го купил от него. Предполагам ги продават в магазините за газови уредби. Самият монтаж на бутилката под купето беше при друг човек, че газаджията не се нае да го направи. http://www.offroad-bulgaria.com/show...44#post2694444 ей така е при мен
                    Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
                    Opel Frontera V6

                    Коментар


                    • #70
                      От: Газ\Бензин 3в1

                      Благодаря за отговора за "клякането" и най-вече за разбивката на килограмите на двете конструкции.

                      Първоначално публикуван от dryordanov Преглед на мнение
                      ...от къде може да се намери такъв пластмасов защитен корпус?...
                      На еспейса бутилката за газта има въпросният корпус и той се купува от магазините за газови уредби. Честно казано съм леко учуден, че тези, който са ти монтирали уредбата не са сложили- аз не съм искал специално да ми бъде поставено. Мисля че този "капак" трябва да има основа, която се слага при монтажа на сондата и не знам дали, ако сега вземеш такъв ще можеш да го поставиш без разглобяване. Не съм сигурен, но нещо такова ми се върти в главата.
                      Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                      Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                      Коментар


                      • #71
                        От: Газ\Бензин 3в1

                        =Bobeck,твоето решение е може би най рационално.Вероятно моят майстор до сега не е имал такива проблеми.Ще търсим такъв изход.Благодаря!
                        Децата се възпитават 20 години преди да се родят.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Газ\Бензин 3в1

                          Искам да уточня относно разбивката на килограмите.Добавям на предна лява/шофьорска седалка още 100 мои килограма.Все пак горко му на феро.
                          Децата се възпитават 20 години преди да се родят.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X