Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за малко помощ ....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за малко помощ ....

    Здравейте.Става въпрос за Дайхатсу Роки и неговата регистрация в КАТ Шумен.
    Малко съм объркан и незнам откъде да започна и затова ще импровизирам.
    Преди седмица станах собственик на въпросното Дайхатсу Роки внос от Белгия според продавача (а и според белгийския талон) производство 1987 година.При регистрацията в КАТ обаче в БГ талона пише следното:
    Дата на първа регистрация 26.03.1996 г.Категория на превозното средство N1G (демек товарен автомобил).Брой места за сядане +мястото на водача 1+1.Технически допустима максимална маса 2085 предполагам в кг.Допустима максимална маса определена от компетентните органи 2085.Допустима максимална маса на състав от превозни средства 4585 .Маса на превозното средство 1510.Обем 2765 cm.Максимална мощност 75 киловата .
    Номера на рамата е JDA000F7500611043.
    Номера на двигателя е DL51537978.

    Въпросът ми е има ли такова животно ?????
    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
    0898 51 31 46

  • #2
    От: Моля за малко помощ ....

    няма ли кой да изрази компетентно мнение?
    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
    0898 51 31 46

    Коментар


    • #3
      От: Моля за малко помощ ....

      Какво те интересува?
      Да купето ти е Ф75 .. с кръглите фарове ... после са вече правоъгълни.
      Двигателя ти е ДЛ 51 ... произвежда се до оклоло 90_та година.
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        От: Моля за малко помощ ....

        джипката е с правоъгълни фарове,и ме интересува колко коня е двигателя,какъв му е обема,в момента е с гуми 31:10,5:15 ,много уморени ресьори...откъде да си поръчам нови ресьори,има ли смисъл да ги шпренгвам.......Ако и сложа оригинален интерколер какво ще постигна на този мотор?????
        имам и проблем с предния мост - не се включва от копчето на таблото.Като засмуча въздух от една шлаловка от кутията зацепва но иначе не ще.
        с ръчни хъбове AISIN е ако това има значение.
        rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
        0898 51 31 46

        Коментар


        • #5
          От: Моля за малко помощ ....

          Честито Роки!

          До колкото съм намирал информация за DL-51:
          2700 кубика, турбо дизел, 67 KW, 91 коня.

          От следващия мотор - DL52, 2800 кубика с турбо и кулер вадят 75 киловата, 102 коня. До колкото виждам тези данни са записали и за твоя двигател.

          За ресорите - Мадара Шумен. Предвид цените, които дават там за нови листа няма никакъв смисъл от шпренгване.
          Телефоните ги има на сайта им.

          За проблемът с включването на предното - някъде трябва да има електрически клапан. Не знам къде точно се намира, но при всички положения трябва да има маркучета до него. Работата му е да превключва вакуум за да мести муфата, която включва и изключва предния мост.

          В книгите за гумите дават 3 размера:
          215/80 R15
          235/75 R15
          255/70 R15
          Последният отговаря на 29х10х15. 31х10.5х15 са по-високи и по-широки, но зависи дали са шосейни, АТ или за кал, дали са нови или регенерат. Не е много ясно колко си отговарят на размерите. Ако наистина е товарно би трябвало да е с "бавни" мостове. Предавателното число е 3.81, за разлика от стандартните, които са 3.36. Ако наистина са бавни с 31" не би трябвало да имаш проблеми, стига да не опират заради умореното окачване.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #6
            От: Моля за малко помощ ....

            благодаря. сега малко го поизкърпват но предполагам че в неделя ще е готово и ще има снимки.абсолютно никъде не опира с 31" въпреки уморените ресьори (като едно малко тракторче е дори със скапаните гуми с които е обуто в момента).

            Ако и сложа оригинален интерколер какво ще постигна на този мотор?????
            rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
            0898 51 31 46

            Коментар


            • #7
              От: Моля за малко помощ ....

              Предвид, че от 2.8ТД с кулер са извадили 102 коня, а твоят е 91 по документи - съмнявам се да има някаква серизона разлика.
              Смисълът от кулера е да охлажда въздуха след турбото.
              Ако имаш с какво премери каква е температурата след турбината и каква е разликата спрямо околната температура. По Фолксваген форума съм чел за температури до 110-120 градуса след турбината и охлаждане до 40 след кулера. При мен на Рокито съм докарвал 40 градуса след турбото при продължително каране. Мерих го от любопитство.

              Евгени (edoors) сложи допълнително кулер. Той може да каже каква е разликата преди и след.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #8
                От: Моля за малко помощ ....

                защо да няма такова животно колега от цялата работа имаш товарен автомобил с висока проходимост с нисък данък, но за сметка на това ще минаваш преглед 2 пъти в годината.

                Коментар


                • #9
                  От: Моля за малко помощ ....

                  За ресорите - Мадара Шумен.ам VIN
                  Цена за четирете пакета пълен комплект ......... 860 лв като бонуса е .. цитирам :ако почерпиш даже и ще ги монтираме с отстъпка !!!
                  Новото ми пита е от къде да си поръчам нови оригинални ресьори и амове на сносни цени !
                  P.S:
                  В Шумен в магазини Олимпия , ММ66 и Ауто Хит като им дам VIN вкарват го в програмите си и гледат като полезни изкопаеми ..
                  rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                  0898 51 31 46

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля за малко помощ ....

                    Нови оригинални мисля, че е загубена кауза.
                    Последно когато звънях в Дайхатсу България ми обявиха цена 250 лева на спирачен диск - на брой.
                    Това, което се пазарува от време на време от колеги от Форума са ресори от Милнер. Там цените са - 55 паунда за преден, 45 за заден.
                    Това прави 2х55 + 2х45 = 200 паунда = 500 лева. Това без транспорт. Като сложиш транспорт, ДДС-та и т.н. е доста вероятно да стигнеш много близо до цената на Мадара.
                    Още повече ако ги и монтират за тази цена.

                    Не е задължително да се сменят целите пакети. Нищо не пречи да запазиш основния лист и под него да се подложат 2 или 3 листа. При мен е така.
                    Цената на втория лист (под основния) излизаше около 30 лева поръчани по телефона в Мадара.
                    Произведоха ги и ги пратиха за 2 дни.

                    По ВИН се съмнявам някъде да намериш каквото и да е повече от филтри.
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля за малко помощ ....

                      с

                      благодаря за инфото (остава да почерпя )
                      rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                      0898 51 31 46

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X