Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Re: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

    Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
    iiiopo, ако още не си сменил маслото- аз карам другата кола /нисан примера/ с Тотал от последната смяна. 10W40 полусинтетика. Смених доста масла и ми направи впечатление, че с въпросния Тотал колата като че ли го харчи по-малко, което говори добре за маслото. Мисля, че го има в Метро на добра цена. И все пак- замисли се и за по-гъстичко масло от споменатото от мен.

    Тотал е МНОГО добро масло! Сигурно е едно от най - добрите. Аз карам с такова от 6 години и съм много доволен.
    Мойта кола върви с полусинтетика за турбодизел на Тотал и го сменям на 15 К км.Колкото сложа , толкова и източвам. Предишната ми бензинова я карах с Тотал Кварц -минерално , въпреки , че беше на 8 год.Нямал съм никакви проблеми и с двете. Много съм доволен.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #17
      До: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

      Само да добавя за задния диференциал. Понеже се оказа че ферозите с LSD никак не са малко, най-добре си сипвайте LSD масло. По-скъпо е, но имайки в предвид че се сменя радко, си струва. Няма да попречи на обикновения диф, а ако е LSD, няма да се скапе.

      Аз дори си мисля за 75W140. На тераното съм с такова, марка MOPAR и съм доволен.

      75W85 за скоростите е рядко. Казвам го от опит. На следващата смяна ще сложа 75W90, но пълна синтетика. Мобил 1 или тотал - каквото дойде.

      Двигателя работи с всичко от 5W50 до 0W40. Обаче не си струва да е някое супер скъпо. В момента съм с 15W50 на OMV, и съм доволен. Не харчи. В смисъл, не съм доливал, а скоро ще му е смяната. Все още си е по средата.

      Всичките 10W40 полусинтетики, които съм виждал, са били съвместими с обикновените минерални масла - 15W50, 20W50, 15W40. Проблем с това няма.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        До: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

        Първоначално публикуван от marlqnda Преглед на мнение
        Колеги, моля да ме извините предварително ако въпроса ми е глупав, но съм новобранка. Та ако незнам с какво масло е в момента двигателя и долея (по прочетеното по-горе) 10W40 полусинтетика може ли да се получи фатална грешка ако има да речем синтетика или ако е имало 15W40? Става въпрос само за доливане за момента, цялостна смяна ще е скоро и мисля да е с 10W40 полусинтетика по вашите съвети.
        не може да се смесват минерално,полусинтетика или синтетика-няма проблем каква марка е САМО ТРЯБВА ДА Е ОТ СЪЩИЯ КЛАС тоест минерално с минерално и така иначе се пресича даже и половин литър да долееш-ако не намериш бележката с какво масло е било-сменяй цялото(което между другото е трябвало да сториш при покупката още)

        Коментар


        • #19
          До: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

          Първоначално публикуван от colosal Преглед на мнение
          не може да се смесват минерално,полусинтетика или синтетика-няма проблем каква марка е САМО ТРЯБВА ДА Е ОТ СЪЩИЯ КЛАС тоест минерално с минерално и така иначе се пресича даже и половин литър да долееш-ако не намериш бележката с какво масло е било-сменяй цялото(което между другото е трябвало да сториш при покупката още)
          Е да ама не- не се пресичат !!!
          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
          Toyota Land Cruiser KDJ 125

          Коментар


          • #20
            До: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

            Аз също съм пробвал. Не се пресичат!

            Коментар


            • #21
              До: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

              Благодаря на всички! Тъй като старият собственик ни е съфорумец, а аз я купих преди 2 седмици реших да не правя експерименти. Та мисля, че в момента е с минерално масло и не съм доливала никакво. Лепенка нямам кога е сменено маслото. Книжката на колата и тя не е още в мен. Ще се консултирам с предишния собственик. На 90% клоня към пълна смяна на масло, като по прочетеното във форума мисля да сложа ново 10w-40 полусинтетика, а не минерално, защото колата е 20 годишна. Марката ще видим коя ще да е.

              Поздрави.

              Коментар


              • #22
                До: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

                доколто знам не става винаги,но има голяма вероятност да се случи-особенно ако е било със пълна синтетика и не си струва риска да причиниш доста големи щети на двигателя-нека приемем че все пак тези който пройзвеждат маслата си разбират от работата(и повече от нас)-същото е и с червения и синия антифриз,а иначе може,може даже да сложиш нафта на бензинова кола и обратното пак върви,нали!

                Коментар


                • #23
                  До: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

                  Първоначално публикуван от marlqnda Преглед на мнение
                  Благодаря на всички! Тъй като старият собственик ни е съфорумец, а аз я купих преди 2 седмици реших да не правя експерименти. Та мисля, че в момента е с минерално масло и не съм доливала никакво. Лепенка нямам кога е сменено маслото. Книжката на колата и тя не е още в мен. Ще се консултирам с предишния собственик. На 90% клоня към пълна смяна на масло, като по прочетеното във форума мисля да сложа ново 10w-40 полусинтетика, а не минерално, защото колата е 20 годишна. Марката ще видим коя ще да е.

                  Поздрави.
                  По добре се наклони на 100 % към смяна и няма да имаш проблеми.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

                    Смених дв. масло и маслен филтър . По препоръка на доверен човек автомонтьор (благодаря ,вуйчо! ). Сложих: минерално 15w-40; марката е ACDline - не съм го чувала, но е някакво немско

                    Коментар


                    • #25
                      До: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

                      ако колата е над 100 000 няма смисъл от набутване със сентетика,и най-ефтиното минелално да и сложиш върши работа само,че вместо на 10 сменяй на 5 хил.а за скорости,раздатки и дифове не се сменя,само доливане при нужда.А ако доста сте киснали в някоя хубава локва,задължително след това проверявайте дифовете,понякога влиза вода през отдушника/евентуално ако е скъсано маркучето/и тогава смяната е неизбежна

                      Коментар


                      • #26
                        До: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

                        Първоначално публикуван от karno Преглед на мнение
                        ако колата е над 100 000 няма смисъл от набутване със сентетика,и най-ефтиното минелално да и сложиш върши работа само,че вместо на 10 сменяй на 5 хил.а за скорости,раздатки и дифове не се сменя,само доливане при нужда.А ако доста сте киснали в някоя хубава локва,задължително след това проверявайте дифовете,понякога влиза вода през отдушника/евентуално ако е скъсано маркучето/и тогава смяната е неизбежна

                        И къде го прочете това?

                        На всеки двигател има смисъл от хубаво масло. Още повече че моя, например, бидейки на 110000, не го пипа изобщо.

                        На дифове, раздатка и скорости маслото СЕ СМЕНЯ през период, който е посочен в сервизното ръководство.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

                          Не споря,но при нас в кембрич това е всеобщото мнение.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

                            За съвременните двигатели ползвани със съвременни масла 100 000км са нищо! По тази логика трябва да отпишем всички коли в БГ.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

                              Нищо няма да отписваме ,караме докато издържат и тва е после ремонт ако е възможен и давай сначале

                              Коментар


                              • #30
                                От: Видове масла за трансмисията на ФЕРОЗА

                                Я да повдигна една стара тема. Много теми за масла и след дълго четене не издържах да изчета всичките и за това реших да попитам. Грешно ли е, ако сложа в раздатката и скоростите синтетично масло? Течове нямам никъде.
                                Георги Танев (0+)
                                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                                Land Rover Club Bulgaria
                                0887 930 238, 0878 797 768

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X