Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса относно Terios

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Няколко въпроса относно Terios

    Microcat е програмка за намиране номера на дадена част. Може да се видят някои блокове разгобени. Програмата я има за разни модели включително и за Daihatsu. Потърси в интернет Microcat Daihatsu и ще видиш

    Коментар


    • #17
      От: Няколко въпроса относно Terios

      Ето и снимки на териосчето:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:73.4 КБ
ID:5311294 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.JPG
Прегледи:1
Размер:82.1 КБ
ID:5311295

      Коментар


      • #18
        От: Няколко въпроса относно Terios

        Моля за съдействие варненци, а и всички от региона - препоръчайте ми сервиз!?!?
        Не е поради проблем, а искам да го прегледат обстойно Териоса + обслужване и диагностика. Пък и по принцип да знам къде да го водя, защото така и не открих някой да е споменал за сервиз край Варна. Хелис кар разбират ли си от работата или наблягат на Нивите?
        С какво масло да го карам - имам предвид марка, иначе ще е 10W-40 (такова е по книжка). Говорих с Хелис Кар - те работели с Мотул (май тази марка беше). Говорих и с вносителя (те тея не са в час съвсем) - от там ми казаха за марка - каквото си купя, т.е. не предлагат оригинално, за каквото бях чел в друга тема тук във форума?!?
        Очаквам предложения за сервиз в който да разбират от Териоси за да ми я погледнат наистина обстойно колата.

        Коментар


        • #19
          От: Няколко въпроса относно Terios

          Първоначално публикуван от stanyo79 Преглед на мнение
          Моля за съдействие варненци, а и всички от региона - препоръчайте ми сервиз!?!?
          Не е поради проблем, а искам да го прегледат обстойно Териоса + обслужване и диагностика. Пък и по принцип да знам къде да го водя, защото така и не открих някой да е споменал за сервиз край Варна. Хелис кар разбират ли си от работата или наблягат на Нивите?
          С какво масло да го карам - имам предвид марка, иначе ще е 10W-40 (такова е по книжка). Говорих с Хелис Кар - те работели с Мотул (май тази марка беше). Говорих и с вносителя (те тея не са в час съвсем) - от там ми казаха за марка - каквото си купя, т.е. не предлагат оригинално, за каквото бях чел в друга тема тук във форума?!?
          Очаквам предложения за сервиз в който да разбират от Териоси за да ми я погледнат наистина обстойно колата.
          на колко км/е териоса и не бързай с 10/40 да не отидеш за ремонт,единсвените които в час има само в Сф ако имаш път към СФ ще ти я погледнем

          Коментар


          • #20
            От: Няколко въпроса относно Terios

            Първоначално публикуван от mapchu Преглед на мнение
            на колко км/е териоса и не бързай с 10/40 да не отидеш за ремонт,единсвените които в час има само в Сф ако имаш път към СФ ще ти я погледнем
            Защо пък от 10/40 ще отида на ремонт?

            Коментар


            • #21
              От: Няколко въпроса относно Terios

              защото са прецизни,затова те питам на колко км/е днес още един колега с териос дойде с диагноза цялостен ремонт,сипвали му каквото намерят масло и чаоо двигателче

              Коментар


              • #22
                От: Няколко въпроса относно Terios

                Първоначално публикуван от mapchu Преглед на мнение
                защото са прецизни,затова те питам на колко км/е днес още един колега с териос дойде с диагноза цялостен ремонт,сипвали му каквото намерят масло и чаоо двигателче
                Тоя няма ли кой да го банне. Човекът го помоли да не му пише в темата, а той продължава с глупостите си

                Коментар


                • #23
                  От: Няколко въпроса относно Terios

                  Първоначално публикуван от mapchu Преглед на мнение
                  защото са прецизни,затова те питам на колко км/е днес още един колега с териос дойде с диагноза цялостен ремонт,сипвали му каквото намерят масло и чаоо двигателче
                  Може да иде на ремонт,но няма да е заради 10/40

                  Коментар


                  • #24
                    От: Няколко въпроса относно Terios

                    stanyo79 мога да ти препоръчам този сервиз http://www.offroad-bulgaria.com/show...ht=deathwalker Надявам се че ще ти помогнат.


                    Относно въпроса ти:
                    Първоначално публикуван от stanyo79 Преглед на мнение
                    Защо пък от 10/40 ще отида на ремонт?
                    отговора е ,,Защото толкуз му стига пипето"
                    >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
                    Защото така ми харесва...
                    Телефон: НЯМАМ
                    Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

                    Коментар


                    • #25
                      От: Няколко въпроса относно Terios

                      Ne_Razbral_4o - Благодаря за отговора и препоръката за сервиз, но вече имаме уговорка със сервиз занимаващ се с автомобили 4х4, където да я прегледат и обслужат. След това ще пиша мнение за него.
                      А за в бъдеще ще имам предвид и предложения сервиз, където явно разбират много от offroad машини и подготовката им (вярвам не случайно Галин Герчев е спечелил състезанието в с. Любен Каравелово).
                      До "mapchu" - надявам се да спреш с никому ненужните коментари, които казват единствено "аз знам, ама няма да ви кажа, платете си и ще ви помогна". Сори пич ама не вървиш. може би имаш някое мижаво сервизче и си търсиш клиенти ама така не става!!!
                      Обръщам се и към модераторите (които ми одобряват мненията, а предполагам и неговите) - моля Ви не публикувайте нови мнения на "mapchu" в темата ми, освен ако наистина в него не се съдържа полезна информация!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Няколко въпроса относно Terios

                        1.Да не е менте маслото, защото, ако сте чели форума,е пълно с ментета синтетика.
                        2. ДАЙХАТЦУТО ИЗБЯГВА ПЪЛНА СИНТЕТИКА.
                        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Няколко въпроса относно Terios

                          Според както го знам аз, пълната синтетика е за сравнително нови коли. Примерно до към 30-40 К км.
                          Нататък е като само да си чешеш егото.(и да си даваш парите, мислейки че това е връхтът)
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Няколко въпроса относно Terios

                            В началото на изминалата седмица колата мина преглед в "Хелис Кар" - представителите на Дайхатсу за Варна и региона.
                            Маслото беше сменено с Мобил 1 - 10W 40 (масло с което фирмата работи отдавна и не са имали проблеми/ оплаквания), както и филтрите - маслен, горивен и въздушен. Ангренажа не е пипан (по мое настояване). Направена е пълна техническа инспекция на колата.
                            Маслото в диференциалите е проверено, като не е имало необходимост от доливане.
                            Това е в общи линии. Колата беше прегледана в рамките на един ден.
                            За маслата в дифове и раздатки бях чел че е задължително да се сменят, та не знам дали в бъдеще да не свърша и това?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Няколко въпроса относно Terios

                              Задължителното е че трябва да се наливат точно определените видове масла ,ако са бистри, нямат примеси и са в нормата не е задължително да се сменят.Ако ,,БУ"-то ти е от германия потърси сервизни табелки в коша или покрай мястото на водача (моята ги имаше всичките, но аз си смених всичко за да не ме боли главата по-късно )

                              Първоначално публикуван от stanyo79 Преглед на мнение
                              Ангренажа не е пипан (по мое настояване).
                              или знаеш на колко ХХХХ км. е и колко живот му остава или имаш повечко пари за ремонт ( последното не ти го пожелавам разбира се )
                              >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
                              Защото така ми харесва...
                              Телефон: НЯМАМ
                              Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X