Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпрос за АГУ на Фероза ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: въпрос за АГУ на Фероза ??

    Благодаря ти. Още днес ще гледам да намеря време да отида. Ще споделя какво съм направил по въпроса.
    О899 2б2 1З2

    Коментар


    • #47
      До: въпрос за АГУ на Фероза ??

      Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
      Дай една снимка да видя как стоят 255 гуми на фероза . За догодина ще си взимам гуми за оффроуд.

      http://www.snimka.bg/album.php?album_id=135365 тук не се виждат идеално, но нямам други качени в НЕТ-а снимки. Иначе с тия гуми е адски стабилна..... за друго аналогия не мога да направя, защото друга Фероза не съм карал..... някой ден като се съберем на по бира може да тестваме
      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
      Toyota Land Cruiser KDJ 125

      Коментар


      • #48
        До: въпрос за АГУ на Фероза ??

        Дадено, ще се видим някой ден на по бира и да си огледаме джипките.
        Записах си час за газ във вторник при тези дето ме прати, 470 лв.
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • #49
          До: въпрос за АГУ на Фероза ??

          Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
          Дадено, ще се видим някой ден на по бира и да си огледаме джипките.
          Записах си час за газ във вторник при тези дето ме прати, 470 лв.
          Надявам се да останеш доволен. Пак казвам- НЯМАМ лични наблюдения от тях, тъй че и не мога да ги препоръчам на 100%, но хората, които познавам и са ходили там са останали доволни. След като сложиш газта задължително трябва да спретнем една среща, но мисля, че е редно да го направим с нова тема, за да видят и дойдат повече хора.
          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
          Toyota Land Cruiser KDJ 125

          Коментар


          • #50
            До: въпрос за АГУ на Фероза ??

            Ако нещо не съм доволен от тях, в никакъв случай не бих те упрекнал. Информацията е от теб решението си е мое. Цената им е със 100тина лв по ниска от други оферти за ловато, пък и никъде няма пълна гаранция че всичко ще е ОК. Първоначално и там ми препоръчва емулатор но след като му показах ел.схемата на инжекциона се съгласи, че не е нужно, даже определи къде точно ще се прекъсне управлението на дюзите и къде да сложи предпазен клапан за да не се взриви пласмасовия резонатор на въздухопровода. Всичко останало за да няма проблеми е до настройка, поне така си мисля.
            А за среща на ферозаджии ще е много добре да направим, но както казваш ще го обявим в друга тема..
            О899 2б2 1З2

            Коментар


            • #51
              До: въпрос за АГУ на Фероза ??

              Колеги вече се газифицирах. Това стана във вторник от тогава минах 30тина км на газ, разлика на вървежа и работа на двигателя не забелязвам м/у бензин и газ, на тоя етап съм много доволен. Събота и неделя ще изляза малко извън градско да видя как ще се движи на по висока скорост и да засеча харча на извънградско. Слжих 30литрова бутилка(25л ефектифно пълнене) и половината багажник отиде. Удоволствието ми струваше 480лв влючва безплатен реглаж след 1000 км и стикер за преглед на АГУ. Уредбата е Ловато.
              О899 2б2 1З2

              Коментар


              • #52
                До: въпрос за АГУ на Фероза ??

                Владко, благодаря ти за инфото за сервиза. Спетих си 120 лв.
                О899 2б2 1З2

                Коментар


                • #53
                  До: въпрос за АГУ на Фероза ??

                  Честито Адаш,

                  А дано да ти е сполука придобивката!

                  Ако са добряци спечелиха ме и мен като потенциален клиент.

                  Поздрави,
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #54
                    До: въпрос за АГУ на Фероза ??

                    Честито и от мен,надявам се всичко да е ОК.... ще чакам да споделиш за разхода.Сега сигурно ще хорчи повечко докато я регулират окончателно. Язък з багажника, любопитно ми е да видя как точно са поставили бутилката
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • #55
                      До: въпрос за АГУ на Фероза ??

                      Първоначално публикуван от vladko33 Преглед на мнение
                      Честито и от мен,надявам се всичко да е ОК.... ще чакам да споделиш за разхода.Сега сигурно ще хорчи повечко докато я регулират окончателно. Язък з багажника, любопитно ми е да видя как точно са поставили бутилката
                      На първо време тези дни ще направя снимки и ще пусна, па якой ден като се срещнем ще оледашна живо. За багажника... половината замина другата половина и тя ще замине като сложа аптечка пожарогасител и жилетка, като добава някой друг инструмент, крик и това онова съм без багажник. Но както отбелязах в друга тема, Ферозата не ми е семейна кола в повечето случаи се возя сам или с жената. Децата пораснаха и не ходят с нас на почивка, но ако все пак сме заедно, жена ми има ауди80. Та за 2ма човека като сгъна седалките всичко побирам палатка сгъваеми маса и столчета, барбикю, че и за кучето остава място.
                      О899 2б2 1З2

                      Коментар


                      • #56
                        До: въпрос за АГУ на Фероза ??

                        Засякох разхода на извън градско - 10,5/100 100-110км/ч по магистрала. множко ми се вижда при пложение че на бензин засякох 8-8,5/100. Вървежа и е супер. При дълго каране се шашка електронния блок и при работа на бензин свети лампата на таблото, но не забелязвам промяна в работата му. Като го ресетна с изключване на акомулатора се оправя (не махам клемите, а на плюсовата клема има 2 бушона 30А и 40А изключвам 30А за малко и готово)
                        Вчера ми беше ден за обстойно оглеждане на возилото и първо се захванах да "ревизирам" работата на газаджиите. Водата за изпарителя са я включили успоредно на радятора за отопление, а не последователно, което мисля че е правилният вариант. НО установих че тоците са ги свързали неправилно според мен. При превключване на газ релето изключва бензиновата помпа а не дюзите, доколкото знам трябва да е обратното, да се изключат дюзите и да се остави да работи помпата за да охлажда дюзите с циркулиращия бензин. С риск да си загубя гаранцията, че пипам след майсторите, си свързах нещета както трябва. Така че вече имам опит точно кое кабелче на кое реле трябва да се прекъсва. Релетата на инжекциона са на много лесно и достъпно за работа място.
                        Открих и друго притиснително нещо, но за него в друга тема, не е свързано с газта.
                        О899 2б2 1З2

                        Коментар


                        • #57
                          До: въпрос за АГУ на Фероза ??

                          Първоначално публикуван от vladko33 Преглед на мнение
                          Честито и от мен,надявам се всичко да е ОК.... ще чакам да споделиш за разхода.Сега сигурно ще хорчи повечко докато я регулират окончателно. Язък з багажника, любопитно ми е да видя как точно са поставили бутилката
                          И аз имам намерения да монтирам газ и ми е много лубопитно да видя как е разположена бутилката.Може ли снимка?

                          Коментар


                          • #58
                            До: въпрос за АГУ на Фероза ??

                            Първоначално публикуван от simba Преглед на мнение
                            И аз имам намерения да монтирам газ и ми е много лубопитно да видя как е разположена бутилката.Може ли снимка?

                            Аз, макар и инициатор на темата, все още си карам на бензин, но и на Жоро, пък и на други от форума, поставянето е едно и също- в дясната страна на багажника, малка тумбеста 25 литрова бутилка. На сбирките ги оглеждах обстойно и като вариант ми се вижда приемливо. Само един колега беше с дълга пура, която заемаше целия багажник....
                            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                            Toyota Land Cruiser KDJ 125

                            Коментар


                            • #59
                              До: въпрос за АГУ на Фероза ??

                              Първоначално публикуван от simba Преглед на мнение
                              И аз имам намерения да монтирам газ и ми е много лубопитно да видя как е разположена бутилката.Може ли снимка?
                              Ще я снимам утре и ще ти покажа.
                              О899 2б2 1З2

                              Коментар


                              • #60
                                До: въпрос за АГУ на Фероза ??

                                Виждал съм една фероза, на която бутилката(не помня колко литра) беше монтирана върху калника до едната задна пътническа седалка. Няма проблем пак да седнат двама отзад, макар и единия да е леко притеснен . Не заема никакво място в багажника. Струва ми се перфектното място за Фероза, макар че се налага по-честичко зареждане.
                                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X