Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Daihatsu Feroza въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Daihatsu Feroza въпрос

    Здравейте, купих Feroza и имам няколко въпроса (изобщо не познавам машината). Вътре има едно копче "3 stage damper", за какво служи, защото както и да го завъртя не намирам разлика. Четох някъде, че до 91 год. са с ръчна блокировка, а след 91 са с автоматична. Моя е 90 г., но на главините няма механизми за ръчно блокиране, а в купето няма бутон или лост. Дали изобщо има блокировка ? Каквато и да е друга информация за този автомобил ще ми бъде полезна.

    Благодаря предварително !

  • #2
    какво имаш предвид под "ръчно блокиране" - от главините се вкл/изкл зацепването на предния мост - но това не е блокиране. Измислено е с цел, когато караш по сух път /асфалт/ да си "отключиш" предните колела и те да се движат абс. свободно като на 2WD... На автоматичните има 2 положения:AUTO /зацепва дистанционно при вкл на 4Н/ и LOCK /ако случайно откаже да зацепи на AUTO, да си го включиш сам както на обикновените /ръчни/ главини.
    Ако има блокаж на диф. трябва да е с ръчка или копче вътре в купето...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      Благодаря, мислех че има блокаж защото не съм срещал информация за Feroza без блокаж, може пък тази да е такава. Гледах че като потегля на снега и двете задни колелета хвърлят здраво (и еднакво).

      Коментар


      • #4
        сигурно е с LSD /диф. с ограничено приплъзване/... но това не е блокаж... невинаги върши работа...

        ако има блокаж, той се включва само при нужда и задължително се изключва след преминаване на препятствието... затова не може да няма ръчка или бутон...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          Карам Дайхатсу Роки 2,8 ТД от 5 години.....
          Относно блокировки ... и твоето НЯМА !!!
          Някой (много рядко - виждал съм само едно ) имат LSD и го пишеше от зад на вратата (Limited Slip Dif....) мисля, че моето има ... Limited серия е.
          Отпред така наречените хъбове са автоматични, но правят номера. Аз ги сменях два пъти и ми писна да нямам предно ... и в момента съм руски муфи ЭЛМА (викат им таралежки), абе ръчни превключватели.
          Идеята е като си на асфалт изключваш предаването на движението от предните гуми към полуоските, дифа... кардана .. спестяваш около 1 - 1,5 литра горово ...
          1,6 ли ти е Ферозата ???
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            Относно цитираното копче: това е реглаж за трвърдоста на амортесьорите.
            IvoVarbanov.bg

            Коментар


            • #7
              1,6i 16V е. Той си има лост за 4х4 бързи/бавни и само задни.

              Коментар


              • #8
                До: Daihatsu Feroza въпрос

                Това е три позиционен ключ за регулиране на федерацията,сиреч твърдостта на возията.S-soft-мек,H-hart-твърд,N-neutral-неутрално положение.Наведи се надолу и виж има ли едни джаджи от които излизат кабели отгоре на самите амортисьори и ако има значи имаш тази екстра.Ако няма значи са сменени амортисьорите или въобще е нямало.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  До: Daihatsu Feroza въпрос

                  ти си примерен съфорумец, изчел си всички теми, ама на тези на които отговаряш са от преди 4 години.
                  Bertone freeclimber 1.8 115hp

                  Коментар


                  • #10
                    До: Daihatsu Feroza въпрос

                    Братле ,въобще не съм погледнал датата ама и ти си примерен щом си забелязал.Аз имам Фероза от един месец и си блъсках главата с този"три стейдж дъмпер" докато го разбера и затова реших да помогна.
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X