Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно преден диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно преден диференциал

    Здравейте колеги отскоро съм с РОКИ и ме интересува как се гресира/смазва/ предния диференциал, преди да взема рокито бях с ГАЗ 69 и там беше лесно-гресьорки навсякаде по сферите, но при рокито няма- та въпроса ми е трябва ли да се гресират лагерите на сферите и самата поуоска и как става това
    Благадаря ви предварителноНатиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:7.9 КБ
ID:5930073

  • #2
    От: Въпрос относно преден диференциал

    Първо направи ревизия на лагерите, които държат главината, особено долния. При газене във вода се просмукват разни гадости и лагера дава фира. Хъбовете са лесни, затова не ги коментирам. За периодична смазка на каретата и главините, най-лесно е да се развие болта, който е до горния лагер(размер 22 или 24, не помня точно), Наливаш вътре диференциално масло, например 200 ml. Ако не е добро уплътнението на сферите маслото ще изтича по-бързо.
    Приятели не се печелят - губят се завинаги.
    УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
    Времето е ценно, само ако не бързаш.
    0889623098

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос относно преден диференциал

      мерси колега, днес един майстор ми спомена че полуоската се смазва от маслото на диференциала, дали е вярно. Лагерите ми се струват добре, има някакъв минимален луфт, лагерите са смазани

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос относно преден диференциал

        Да, полуоските(говорим за предните) се смазват от диференциала, но има семеринг, който би трябвало да не допуска изтичането на маслото от дифа към главината и карето. Затова е добре периодично да се проверява и смазва главината. Не се притеснявай, не се прави след всяка разходка. Зависи от карането. Според моето каране преди и след зимния период - на около 6 месеца.

        П.П. провери си всички отдушници(Диф, СК, Раздатка) и ги изведи колкото може по-високо
        Приятели не се печелят - губят се завинаги.
        УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
        Времето е ценно, само ако не бързаш.
        0889623098

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X