Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна Ангренаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна Ангренаж

    Колеги трябва ми малко помощ за смяна ангренажа на dihatsu feroza 16клапана. По-точно ме интересува белезите на коляновия и разпределителния вал, кой къде е особенно на разпределителния. Благодаря предварително.

  • #2
    От: Смяна Ангренаж

    Добре дошъл, колега!
    Свали си сервизното ръководство от тук:
    http://www.warfs.org/daihatsu-manuals
    Пък и ползвай търсачката на форума. Има теми за ангренажния ремък. Аз не съм го сменял моя лично (сменяха ми го в сервиз), но има колеги, които може да ти помогнат.
    Успех!
    Последно редактирано от TigerHunter; 21-12-10, 22:28.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: Смяна Ангренаж

      Гледаш по книжката и се сменя супер лесно. Желателно е след няколко хиляди километра да го допритегнеш.

      ...все пак би ти помогнало ако свалиш радиатора. Много по-лесно е и се вижда всичко.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Смяна Ангренаж

        И колега .. да не те мързи! Свали радиатора иначе е голям гръч.
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • #5
          От: Смяна Ангренаж

          На кутиите на ремъци Фленор дори е нарисувана точната схема на смяната. Аз карам с такъв, схемата отговяря на 100% със сервизното ръководство. Най-точният начин, за да си сигурен, че ремъка е монтиран правилно е да преброиш зъбите между белезите на двата вала. Трябва да са 35.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #6
            От: Смяна Ангренаж

            Колеги,малко ще се отклоня от темата, но мисля,че тук е мястото да споделя нещо с вас. Надявам се да е полезно. Днес ми смениха трите ремъка, ролката на ангренажа. При свалянето на чарковете се оказа,че паразитната ролка на пистовия ремък на хидравликата вие и е за смяна. По магазините я няма никъде, а в официалният вносител ми искаха 200 или 300 лв в зависимост от модела, че имало две и с поръчка най-рано средата на януарт!!! Направо откачих. Благодарение на пичовете дето ми правиха джипа обаче се отървах само с 5лв На Пепи му хрумна, че може да се избие само лагера и да се смени. Така, че ако на някой му се наложи тази операция да знае. Лагера го купих от локалното от Руски паметник към пл.Македония,мисля втората пряка точно на ъгъла има голям надпис лагери. Лагера е японски или поне така пише.Надявам се да не съм оспамил темата. Дано инфото да помогне на някои.

            Коментар


            • #7
              От: Смяна Ангренаж

              Първоначално публикуван от smigal Преглед на мнение
              Колеги,малко ще се отклоня от темата, но мисля,че тук е мястото да споделя нещо с вас. Надявам се да е полезно. Днес ми смениха трите ремъка, ролката на ангренажа. При свалянето на чарковете се оказа,че паразитната ролка на пистовия ремък на хидравликата вие и е за смяна. По магазините я няма никъде, а в официалният вносител ми искаха 200 или 300 лв в зависимост от модела, че имало две и с поръчка най-рано средата на януарт!!! Направо откачих. Благодарение на пичовете дето ми правиха джипа обаче се отървах само с 5лв На Пепи му хрумна, че може да се избие само лагера и да се смени. Така, че ако на някой му се наложи тази операция да знае. Лагера го купих от локалното от Руски паметник към пл.Македония,мисля втората пряка точно на ъгъла има голям надпис лагери. Лагера е японски или поне така пише.Надявам се да не съм оспамил темата. Дано инфото да помогне на някои.
              При такава цена, разбира се трябва да се опита всичко останало, преди да я платиш. А то във ферозата няма извънземни технологии. Щом е лагер, значи е набутан там някак. А щом е и стандартен размер, значи тряжва да се търси начин да изкочи.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Смяна Ангренаж

                Колеги съжалявам за закъснението с което се включвам отново но проблема е решен намерих ръководство и ремъка не се сменяше, а при смяна на водната помпа се наложи да се свали. При това машината беше на скорост и превъртя кол. вал. Всичко се правеше на полеви условия в студа и без да се сваля радиатора. Операцията завърши успешно. Проблем имах само с посоката на ремъка защото се беше заличила стрелката но при едното положение ремъка се измести навън и го обърнах при което всичко си пасна. А за ръководството го намерих във форума ам като нов нямах как да го тегля. Благодаря на всички.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X