Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за едно виско.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за едно виско.

    Здравейте колеги,та значи случи се следното-виското на моята Фероза май сдава багажа.Стрелката си стой перманентно почти в средата и малко преди нея от време на време.Идеята ми е да зацепя перката постоянно,че за ново виско не ми се мисли,но ми е интересно и някое странично мнение.Поздрави.
    Любовта е сляпа,но женитбата и връща зрението.

  • #2
    От: Съвет за едно виско.

    Виждам, че си от София. Имам две вискота - едно работещо и едно постоянно зацепено. Мога да ти ги дам за проби. При мен постоянното зацепване не реши проблемите със заграването, радиаторът се оказа задръстен с мизерия и напразно унищожих работеща перка.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за едно виско.

      Интересно ми е дали ще се получи това,което съм намислил,радиаторът е чист с нов розов антифриз.Аз вече взех от теб някой неща(задна седалка и други)промених си ника преди няколко дни.
      Любовта е сляпа,но женитбата и връща зрението.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за едно виско.

        Провери си с колко лопати ти е перката, защото на 6 и 7 лопатните перки виско муфите са различни. Доколкото помня за 7 лопатната виското е 120 лева а за 6 лопатната 170 лева. С флъш чистил ли си охладителната система? Много от колите внесени от Италия са карани с вода и съответно имат много котлен камък. Иначе тук имаше обширна тема за виско муфите от преди 2-3 години където ги бистрихме работите на дълго и широко.
        Оператор на италиански реактивен жребец

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за едно виско.

          Първоначално публикуван от Shamrock Преглед на мнение
          Аз вече взех от теб някой неща(задна седалка и други)промених си ника преди няколко дни.
          Като съм заплес и не чета...то си пише в подписа
          Извинявай!

          Вискотата мога да ти ги дам за проба, няма проблем. Така седят и двете. Само ще ми трябват 1-2 дни да ги намеря къде съм ги подредил. Предлагам ти го за да видиш дали ще има драстична промяна с постаянно зацепена перка.

          При мен се бях заблудил, че има голямо подобрение. Причината беше, че карам по малко и не и стигаше време да загрее. Но на дълъг път с повече натоварване стрелата си отиваше след средата независомо от перката. Посред зима щях да я сваря на Петрохан.

          Иначе втърдото зацепване при мен го направих с парче от вътрешна автомобилна гума вкарано между двете части на виското. Прави се за половин час. Виското е пълно с доста гъсто масло. Цапа много и се мие трудно.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за едно виско.

            Ще използвам темата да попитам, как да разглобя виското от оста за достъп до лагера и евентуално уплътнение? Дано съм задал въпроса правилно. Горчев и Делчо мисля се занимаваха доста с това и ще бъда Благодарен, ако ми отговорят!

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за едно виско.

              Не мисля, че можеш да стигнеш до лагера.
              По спомени беше доволно капсуловано.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за едно виско.

                Благодаря, имах надежда, че може да е с резба след, като се разглобява.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за едно виско.

                  Колега започни с радиатора. Закарай го да го отворят и почистят за да си сигурен и след това се занимавай с вискота и т.н.
                  Оператор на италиански реактивен жребец

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за едно виско.

                    Първоначално публикуван от piri75 Преглед на мнение
                    ...Стрелката си стой перманентно почти в средата и малко преди нея от време на време....
                    Е ти къде искаш да седи??? То там и е мястото - в средата.

                    Постоянното зацепване не е решение на нищо. Да, ще охлажда по-добре (макар че според горното нямаш нужда от това), ще спестиш едни пари за виско, а после ще ги дадеш за комплект виско + водна помпа, а с малко повече "късмет" и за още екстри.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за едно виско.

                      Че си греят,греят си Гарнитурозките.Затова се слага южен термостат-76 градуса и стрелката не стига средата.Зимата обаче парното е импресия голяма.П.С.Всичко друго за радиатори и друга гняс е вярно.П.П.П Но не е лошо да се инспектира и разширителното казанче за барбуринки
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за едно виско.

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Е ти къде искаш да седи??? То там и е мястото - в средата.

                        Постоянното зацепване не е решение на нищо. Да, ще охлажда по-добре (макар че според горното нямаш нужда от това), ще спестиш едни пари за виско, а после ще ги дадеш за комплект виско + водна помпа, а с малко повече "късмет" и за още екстри.
                        Искам да седи в началото на "вълничките" както си беше преди.Колкото и да не ми се вярваше, проблемът се оказа радиаторчето на парното,от старост беше пробило и течеше охладителна течност от него.След запояване и почистване сега стрелката е 'на място'....П.С.Ферозата е най-здравият автомобил,който някога съм имал.поздрави.
                        Любовта е сляпа,но женитбата и връща зрението.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X