Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sorento 2.5 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

    Е, няма такъв кутсуз.....идваше ми да и драсна клечката вече, ама днес изгря слънце и на моята улица /пу да не ми е на уроки и да не чуе дявола че взе да ми писва/ Та...както казах проблема с дюзите е решен, след това поразтъпках малко киака и го оставих под един навес във фирмата че имах доста набрала се уседнала така да се каже работа и джитках из града с королата а и имах разни дреболии да и дооправям и нови гуми най вече да и търся. И така до оня ден като си викам я да я поразкарам малко да не падне аку-то в тия студове. Пали на четвърт, газ, газ, газ и след малко хлъц...няма мощност дига до 2000 об. 30-40 км/час и толкоз...бреее в пълна потрес се връщам обратно, дигам капака и кво....всичко в миши лайна...изправи ми се косата. почвам да гадая с чужда помощ какво как и докъде може да са поразиите, даже се обадих да запиша час за диагностика в сервиза за петък. Видимо няма гризани кабели ама знаеш ли, я нещо е опикано и окъсява.... Днес гледам и едната гума /те си бяха за смяна де/ капо, седи на джанта..та ми идваше да и драсна вече кибрита. Още повече че един приятел ме "Успокои" че на един мерчулан му искали 10 бона за смяна на нагризана от мишок ел.инсталация. В момент на просветление ми хрумва да отворя кутията на възд .филтър и...просто няма филтър, мишока го изгризал и взел и гнездо да си гради в кутията. Разглобява се кутията, мие се от "наносите " вътре, поочистват се въздуховодите, бегом за нов филтър.....паля и КЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕФ газ до дупка, фучи не се трае, спирка няма...обаче стъклото пооцапано пускам чистачки, чистачки има ама течност йок, задната същата работа. Айде пак обратно на плаца повтаря се пробата с чистачките и авера се хили - ела да видиш чорбата ти тече от калника...ами плъхока прегризал маркучетата за течността щото те минават точно там откъде се е наврял в кутията на филтъра..бегом за маркуч, добре че беше ги понадъфкал само на определено лесно място че бързо се оправи и тази работа...Вече поръчах нови гуми, запалих и свещичка, че дано беше каквото беше.
    Последно редактирано от JimBeam; 26-01-17, 20:05.

    Коментар


    • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

      И при мен видях плъх в коша, но не беше нагризал нищо. Излях едно шишенце течен ароматизатор по двигателя и гадината повече не се върна. Силната миризма не им понася и те си търсят друго топло място.

      Коментар


      • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

        КОЛЕГИ ,някой знаели от каде да купя биелни лагери 0.75 /трети ремонт / за киака 2.5 црди 2003 г.

        Коментар


        • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

          Здравейте, колеги! Имам проблем-търся раздатъчна кутия за Kia sorento 2,5 CTDI автоматик с номерация 47300-4С210. Телефон за връзка-0898 720178, Нешо. Помагайте!

          Коментар


          • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

            Чета горните постове с мишките в коша, стана ми много смешно вие да не мажете двигателя с свинска маз.

            Коментар


            • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

              Здравейте,

              Съвсем нов потребител съм на такъв автомобил, за моя радост в доста добро техническо състояние. Обърнаха ми внимание, че двигателя CRDI 2.5 - 2003 е много шумен. Нямам никаква представа дали е така или не. В интерес на истината има разлика в шума след като загрее. Просто става по поносимо тракащ. Иначе е след остновен ремонт с диагностицирани и центровани дюзи. Възможно ли е някой да сподели дали е нормално или въобще този модел двигатели дали наистина са си шумни. Като за първи дизелов автомобил в живота ми не мога да преценя заради отсъствие на какъвто и да било опит с дизел.
              Благодаря предварително.
              LZ3JY

              Коментар


              • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                Днес гледах един такъв Соренто в авто къща. На таблото пише 4х4 Auto и 4L, но под шофьорската седалка под колата има една раздатка ли е , кутия ли е, но няма кардан за към предния мост. Така ли трябва да е , без този кардан и така ли са само моделите без 2H?

                Коментар


                • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                  Първоначално публикуван от Mormo Преглед на мнение
                  Днес гледах един такъв Соренто в авто къща. На таблото пише 4х4 Auto и 4L, но под шофьорската седалка под колата има една раздатка ли е , кутия ли е, но няма кардан за към предния мост. Така ли трябва да е , без този кардан и така ли са само моделите без 2H?
                  Това прилича на моето приключение със Соренто. Купих я на доверие и беше без кардан. Проблема е в разтегната верига на раздатката (Поне при мен е така).
                  За да е 4х4 си трябва кардан поне при Соренто. Автомобила не е лош но ако ще купуваш задължително мини на диагностика в сервиз на КИА. Ще загубиш 90 лв. но не се знае колко ще си спестиш. Ако ще и на ръце да ходи търговеца търси си диагностиката и то не в сервиза на "Пешо, Ганчо ,Станчо или нашия човек с който работим".
                  Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                  Коментар


                  • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                    Виж това което съм пуснал преди време
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...43#post2353243
                    От VIN номера можеш да разбереш какво би трябвало да има колата.
                    Поне вече VIN-а лесно се вижда.

                    Коментар


                    • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                      Първоначално публикуван от snagly Преглед на мнение
                      Здравейте,

                      Съвсем нов потребител съм на такъв автомобил, за моя радост в доста добро техническо състояние. Обърнаха ми внимание, че двигателя CRDI 2.5 - 2003 е много шумен. Нямам никаква представа дали е така или не. В интерес на истината има разлика в шума след като загрее. Просто става по поносимо тракащ. Иначе е след остновен ремонт с диагностицирани и центровани дюзи. Възможно ли е някой да сподели дали е нормално или въобще този модел двигатели дали наистина са си шумни. ...
                      Ами шумен е мотора, но при по-високи обороти. Дължи се на виското при мен. Аз обаче нямам несвойствени тракания. Всеки мотор когато загрее утихва малко.
                      Това с центровката на дюзите е добре ако е истина и има как да се направи (малко съм скиптичен). При мен сменям вече трета.

                      Коментар


                      • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                        Здравейте. И аз от скоро съм собственик на Kia Sorento, CRDI, 2004-та година, автоматик. Работя на 10-15км от вкъщи(от София съм). Карам по големи булеварди, без задръствания и без светофари. До работа стигам за 15 минути, а колата не загрява. Не стига до 90°С. Нормално ли е? Ако не - то къде може да е проблема? Сменен е температурен датчик, уж и термостата работи...

                        Благодаря предварително.

                        Коментар


                        • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                          Нормално е да не стигне 90 (87)* за 15 мин ако навън е не повече от 20*С. Антифриза е 10 литра и отнема малко повече време да загрее. Забелязал ли си след колко км. достига 90*?

                          Коментар


                          • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                            Благодаря за бързия отговор. Стигна и над 90°С, но се беше спукал маркуч и нямаше антифриз Не съм засичал, т.к. я имам от 2 седмици, но беше в сервиз. Ще я тествам и ще пиша пак. Има и Cruise Control, но нещо не иска да се пусне. Има и печка Webasto, но и нея не съм я тествал(за нея май трябва да са по-ниски температурите навън).

                            Коментар


                            • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                              Първоначално публикуван от ivodivaka Преглед на мнение
                              , уж и термостата работи...

                              Благодаря предварително.
                              Вероятно тука е заровено кучето.

                              Коментар


                              • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                                Първоначално публикуван от ivodivaka Преглед на мнение
                                ... уж и термостата работи...
                                Работи, ма "на ужким".

                                Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                                Нормално е да не стигне 90 (87)* за 15 мин ако навън е не повече от 20*С. Антифриза е 10 литра и отнема малко повече време да загрее. Забелязал ли си след колко км. достига 90*?
                                Ми не, не е нормално, щото при работещ термостат охладителната течност се върти само в малкият кръг до достигане на температурата при която термостата отваря, ако ще и 100л. да е с тая в радиатора.
                                ...

                                Колега, провери дали въобще имаш термостат.

                                Като на пресен собственик ти препоръчвам да си промиеш охладителната система и да си сложиш нов термостат, което ще ти спести проблеми и текущи разходи когато пак стане студено.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X