Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

    Малко трябва да ѝ вирнеш задницата само май, иначе много приятна стойка има така.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

      Първоначално публикуван от nikyli Преглед на мнение
      [ATTACH=CONFIG]956838[/ATTACH]
      Това е отпред.
      Мхм-това си е най-обикновен лифт (+45-50мм) за 30лв.
      Толкова ти струва изработката на фланците с материала.
      Трябвало е да смените пружините с нови,защото част от лифта ти сега е отишъл-(изгубил) във вече "уморените" предни пружини.
      Така работата е свършена наполовина.
      П.П.Яд ме е,че вече не мога да качвам снимки да ти покажа как изглежда моята с нови пружини+фланци.
      Това откакто влизам през Браузъра на Форума...!!!???
      Последно редактирано от Янко Желязков; 11-05-18, 11:16.

      Коментар


      • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

        Nikyli добре ти е стала джипката, но задницата е по ниска личи си на око, ако я натовариш ще легне и ще вземе поза за излитане, трябва да я повдигнеш малко отзад.. едни пружини от омега комби б ще я повдигнат достатъчно за да се изравни с предницата. На моята кия отзад и сложих пружини от омега седан б и се вдигна 7-8 см, но старите пружини бяха много уморени, сега отзад е висока 84см.
        С тези гуми с колко се вдигна разхода на гориво и голама ли е разликата в вървежа спрямо щатните гуми.
        И аз искам да повдигна моята да стане малко по висока, но ме притеснява че ще почне да харчи като ламя а вървежа ще е като умрял кон.

        Коментар


        • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

          С това предавателно число на главното предаване,гаранция,че се случва това за което мислиш!
          Даже и с най-бавните дифове да си,а именно 4.78:1 пак е тегаво,ако си с правилния диаметър гума за в гората!
          А аз както съм с 4.44:1 направо не ми се говори.....-с 31ците си е жива мъка и напрактика 5-тата ми идва напълно излишна.....
          Последно редактирано от Янко Желязков; 11-05-18, 13:43.

          Коментар


          • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

            Радостното в цялата работа е,че поне откъм здравина трансмисията е сметната и си държи безпроблемно с години гуми далеч над щатния размер-(за разлика от Нива,Фероза,Витара).

            Коментар


            • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

              Кията е доста по здрава от тия които си изредил, не че и тях не ги бива, хубави са, но кията е по добра (лично мое мнение).
              Уазовите 31 са много тежки нормално малко да се задъхва с тях, но за сметка на това си въртолет в гората

              Коментар


              • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                Отзад е 83см. отпред 84см.Ще покарам малко да олегне и тогава ще му мисля.Задния мост мръдна 3-4 см.с пружините от астрата
                ако сложа от омега ще се правят и щангите,за сега толкова идва сезона на риболова и почивките на есен с песен!!
                kia sportage 2000tdi 2001г.
                reno scenic 1,9dci 2001г.

                Коментар


                • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                  Каква е разликата в вървежа с по големи гуми спрямо щатните?

                  Коментар


                  • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                    Все пак са АТ-та бе, момци.
                    Каква толкова огромна може да е? Колко да са по-тежки?
                    Само Янко може да каже, щото кара с 31" МТ-та.
                    Колкото до здравината и аз съм приятно изненздан от Кията. Но все пак, смятам че Ферозата е най-коравото желязо от изброените. И с най-бавните дифове 5,28.
                    Янко хвали Кията, щото неговата е 128 коня. Няма как ферозата с нейните 96 да върви толкова.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                      Мойта отпред е с 26мм фланци и се повдигна с 5 см. Отзад с пружини от Астра се вдигна доста повече. Скоро ще трябва да оправя тази разлика, щото фаровете ми сочат в земята и вечер е много гадно.
                      С по-големи гуми е по-добре, не харчи по.вече и върви доста по-добре.

                      Коментар


                      • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                        +1 големите гуми са добре за разхода извън града,вървежа е почти същия на наклон иска си четвърта трета просто магаретата са малко.Обаче на 4х4 бавни е идеално,клиренсът е най-важен колкото повече е толкова повече върви
                        kia sportage 2000tdi 2001г.
                        reno scenic 1,9dci 2001г.

                        Коментар


                        • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                          Първоначално публикуван от kolovoz1-(Янко Желязков) Преглед на мнение
                          С това предавателно число на главното предаване,гаранция,че се случва това за което мислиш!
                          Даже и с най-бавните дифове да си,а именно 4.78:1 пак е тегаво,ако си с правилния диаметър гума за в гората!
                          А аз както съм с 4.44:1 направо не ми се говори.....-с 31ците си е жива мъка и напрактика 5-тата ми идва напълно излишна.....
                          Така е,1-ва става на втора,а 5-та на шеста.
                          +това си и с бавен диф.Не съм търсил как е при витарата,но явно има по-бавни скорости?
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            Все пак са АТ-та бе, момци.
                            Каква толкова огромна може да е? Колко да са по-тежки?
                            Само Янко може да каже, щото кара с 31" МТ-та.
                            Колкото до здравината и аз съм приятно изненздан от Кията. Но все пак, смятам че Ферозата е най-коравото желязо от изброените. И с най-бавните дифове 5,28.
                            Янко хвали Кията, щото неговата е 128 коня. Няма как ферозата с нейните 96 да върви толкова.
                            Карам заедно с Фероза и то с мотор от БМВ 1.8is около 140к.с.
                            За тези 3 години няколко пъти пръска корпус на преден диф,там където КИАта минава безпроблемно.
                            Говоря за преодоляване на сериозен фронтален наклон...-първото пръскане беше още с оригиналния мотор-95к.с.
                            Та Ферозата е проверено по-слаба,а и видимо си личат по-тънките предни полуоски и кожух на диференциала!

                            Коментар


                            • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                              А що се отнася до предавателните числа на дифовете при Фероза-да бавни са-5.28,но за сметка на това понижаващата предавка в раздатката е калпава-пред.число-1.75:1,а на КИА е 1.98:1.
                              Това за информация...

                              Коментар


                              • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                                Привет
                                Тъкмо купих на жената Киа Sportage 2014 дизел, искам малко да я дигна - нали знаете шофьорските умения на жените
                                Може ли съвет за умерен лифт (то за всеки умерен е различно) поне 5 см
                                Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                                :D

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X