Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

    Първоначално публикуван от I_N_M Преглед на мнение
    Ники, наистина гумите почнаха да малеят
    Добре изглежда.Ако имаш път към Ст.Загора ела да видиш моята .Има още една направена.Поздрави.

    Коментар


    • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

      Привет Колеги,
      От скоро съм собственик на КИА , дългата 2 лтр, 128 коня. Обслужих я с нови течности, ремъци и прочие , но искам да я подготвя. Интересувам се:
      От София съм, може ли да ми препоръчате сервиз или майстор , който с мерак да направи обслужване на ходовата част и лифт от около 3 сантиметра?

      Коментар


      • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

        Първоначално публикуван от naskois1 Преглед на мнение
        Привет Колеги,
        От скоро съм собственик на КИА , дългата 2 лтр, 128 коня. Обслужих я с нови течности, ремъци и прочие , но искам да я подготвя. Интересувам се:
        От София съм, може ли да ми препоръчате сервиз или майстор , който с мерак да направи обслужване на ходовата част и лифт от около 3 сантиметра?
        0885 477440 Соти, Писал е по-нагоре в темата.

        Коментар


        • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

          Три сантиметра лифт,има ли смисъл да се прави?
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

            Има бат Гошо, има. Не изглежда нищо особено, но си е доста добро нещо, ако ще се кара по по-сериозни терени. Не, че ще стигнат 3 см, ама си е много голяма разлика от стандартното окачване.
            Само за пример-витарите ги повдигаме(задигаме по врачански) стандартно с 5 см. И като спре една повдигната витара до една стандартна-балкан разлика. А уж нищо и никакви 5 см...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Има бат Гошо, има. Не изглежда нищо особено, но си е доста добро нещо, ако ще се кара по по-сериозни терени. Не, че ще стигнат 3 см, ама си е много голяма разлика от стандартното окачване.
              Само за пример-витарите ги повдигаме(задигаме по врачански) стандартно с 5 см. И като спре една повдигната витара до една стандартна-балкан разлика. А уж нищо и никакви 5 см...
              Между 3см. и 5см. има доста разлика,а труда един и същи.
              Зависи за какво ще я ползва,може би колегата търси компромисен вариант?
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                Да, ама с 5 см започва да се трошат карета на педните полуоски. Това поне при витарите. Корейците може да са сложили някакви по-яки, де да знам. Досега не съм чувал за счупено каре на кия. Ама и не съм виждал никоя кия да кара по местата дето ги караме витарите.
                А при 3 см лифт би трябвало карето да е по-облекчено, като в същото време проходимостта спрямо заводската се подобрява значително. Та хем по-проходима кия, хем не толкова лифт за да започне да чупи.
                Абе компромис, както с всичко в живота.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                  Да, копромис се търси, обичам да карам в темпо по планински завой, с по-големите гуми(235/75) и около 3 см мисля ще е ок, иначе сигурно ще трябват и фланци и на джантите... Нов съм в спорта и лека полека ми се ще да подходя.

                  Коментар


                  • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Да, ама с 5 см започва да се трошат карета на педните полуоски. Това поне при витарите. Корейците може да са сложили някакви по-яки, де да знам. Досега не съм чувал за счупено каре на кия. Ама и не съм виждал никоя кия да кара по местата дето ги караме витарите.
                    А при 3 см лифт би трябвало карето да е по-облекчено, като в същото време проходимостта спрямо заводската се подобрява значително. Та хем по-проходима кия, хем не толкова лифт за да започне да чупи.
                    Абе компромис, както с всичко в живота.
                    Да спираме,че развалихме темата на колегата!
                    За нашите приказки,има кога.
                    А за повдигане на киа има толкова писано,само да има кой да чете!
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                      Здравейте.Поръчах си за отпред 15мм фланци,предполагам ще се вдигне с прилично,че в момента е като Ту 144.Въпроса ми е такъв,проблем ли.ще е ако са алуминиеви?Благодаря.

                      Коментар


                      • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                        Първоначално публикуван от fitty Преглед на мнение
                        Здравейте.Поръчах си за отпред 15мм фланци,предполагам ще се вдигне с прилично,че в момента е като Ту 144.Въпроса ми е такъв,проблем ли.ще е ако са алуминиеви?Благодаря.
                        Никакъв проблем, даже е добре защото са с малко тегло. Но 15 мм. е малко.
                        От пред максимума на подложките за повдигане е 30-35мм. до сега съм повдигал три КИЙ но със стоманени фланци отпред, отзад пружини от "опел астра" комби пасват идеално. По дебели са и по дълги, с тези неща джипа се повдига и отпред и отзад, с по около 70 мм.
                        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                        Коментар


                        • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                          Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                          ... до сега съм повдигал три КИЙ но със стоманени фланци отпред, отзад пружини от "опел астра" комби пасват идеално. По дебели са и по дълги, с тези неща джипа се повдига и отпред и отзад, с по около 70 мм.
                          Как ги измери тия +70 мм с пружини от Астра комби? Да не би да е след монтажа на нови по-високи гуми?

                          При мен в момента отзад е по-висока с 3 см, от колкото отпред. Със старите пружини беше 2 см по-ниска задницата. Та реално сега е по-висока с 5 см от преди, но старите пружини бяха много зле. Ще търся и аз Краси за подложки отпред, ама по-нататък.

                          И тук, и по руските форуми съм чел, че пружини от Астра комби дават + 3 см, от Омега седан - +5 см, а от Омега комби - +10 см. Това без смяна на гуми. Освен това, Астровите пружини не са по-дебели, но имат 1 навивка повече. Докато Омеговите са видимо по-дебели.

                          При повдигането с + 3 см, поне при мен няма изместване на задния мост надясно, както и ъгъла на кардана се промени минимално. При по-голям лифт се налага удължаване на напречната и надлъжните щанги.

                          Фланците за отпред може и да не са от плътен материал.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                            Как ги измери тия +70 мм с пружини от Астра комби? Да не би да е след монтажа на нови по-високи гуми?

                            При мен в момента отзад е по-висока с 3 см, от колкото отпред. Със старите пружини беше 2 см по-ниска задницата. Та реално сега е по-висока с 5 см от преди, но старите пружини бяха много зле. Ще търся и аз Краси за подложки отпред, ама по-нататък.

                            И тук, и по руските форуми съм чел, че пружини от Астра комби дават + 3 см, от Омега седан - +5 см, а от Омега комби - +10 см. Това без смяна на гуми. Освен това, Астровите пружини не са по-дебели, но имат 1 навивка повече. Докато Омеговите са видимо по-дебели.

                            При повдигането с + 3 см, поне при мен няма изместване на задния мост надясно, както и ъгъла на кардана се промени минимално. При по-голям лифт се налага удължаване на напречната и надлъжните щанги.

                            Фланците за отпред може и да не са от плътен материал.
                            Такааа, да почнем отзад напред, Предните фланци може да са от всичко, аз ги правя от стомана че така ми е най лесно и евтино, режа ги на лазер, три дупки ф 9 мм. за по дългите М8 мм. болтове и точка. Руски форуми не съм чел, слагам астрови пружини отзад, без смяна на гуми и ми идва около, около 7 сантима. Аре сега не съм го мерил с шублера но повдигането е осезаемо защото се измества и моста но не чак толкова да удължавам щанги. Не че не върви малко изместен но това не ми е проблем. Отпред 30-35мм. подложка и понеже е на рамо си идва пак около тия сантиметри като отзад. Това е ниско бюджетен джип, и някъде някакви милиметри поне мен не ме занимават. Така съм ги правил аз, пък други да правят каквото им дойде на ум. PS. И трите джипа са били мой и на синът ми, така че клиенти не са ми намирали кусури.
                            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                            Коментар


                            • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                              Аз не търся offload ефект.Колата е с джанти от Витара,гуми 195 80 15 с доста отрицателно ЕТ,излизат навън,но предницата е много ниска.От ръба на калника до земята е 75см отпред,а отзад от ръба на калника до земята 81см.Незнам предишния собственик дали я е повдигал но с 15 торби цимент по 25кг,слиза 2-3см.Возията и е мака,не друска,в завоите е адекватна.Възможно ли е предните пружини да са омекнали.Затова търся по лесния вариант с фланелката,ако може да се повдигне отпред с с 3-4см ще е чудесно.

                              Коментар


                              • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                                ...не фланелка,фланец....телефона ми си пише каквото си иска ��

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X