Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поредната КИА Спортидж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Поредната КИА Спортидж

    Първоначално публикуван от Andik112 Преглед на мнение
    След проби и опити стигнах до извода че имам такова животно, но явно не е в първа младост и ... не вдига самолета та ако мога да го посъвзема.
    Весели празници.
    Я разкажи по-подробно.Как разбра че го има,пък не работи...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #17
      До: Поредната КИА Спортидж

      На повдигач при вртене с ръка на едната задна другата се върти в същата посока но с много малко триене (лесно се спира едната докато се врти другата) в сравнение с нисан терано 1 лично тестван от мен на сщия повдигач . В реална обстановка лигава кал, при надлъжен наклон ( не много голям ) и равна по хоризонала в продължение на 1 минута при различни обороти въртеше само едното колело. Явно под другото калта е била една идея по гъста . И двете гуми бяха "сликове" еднакви и според мен трябваше да увлече и другото колело. В Кия сервиза по номер рама (пуснат в предния ми пост) излиза че има ЛСД. Колата е от италия и както повечето сме се убедили там не обслужват по книжка и допускам че маслото .... и т.н. Само на дифа и на раздатката маслата не съм сменял щото имам предчуствия .
      Стана чял ферман ама да попитам може ли да се повиши луфта м/у сателити и планети при износване на дисковете на ЛСД-то. От дифа не се чуват неестествени шумове и кашлици има 15-20 градуса луфт (празен ход при смяна на посоката) при фланеца за кардана (то такъв имаше и москвича преди доста години ) не знам до колко и изобщо нормално ли е да има луфт
      Последно редактирано от Andik112; 24-12-09, 21:33.
      0888594828 angel_kik@abv.bg

      Коментар


      • #18
        До: Поредната КИА Спортидж

        Първоначално публикуван от Andik112 Преглед на мнение
        На повдигач при вртене с ръка на едната задна другата се върти в същата посока но с много малко триене (лесно се спира едната докато се врти другата) в сравнение с нисан терано 1 лично тестван от мен на сщия повдигач . В реална обстановка лигава кал, при надлъжен наклон ( не много голям ) и равна по хоризонала в продължение на 1 минута при различни обороти въртеше само едното колело. Явно под другото калта е била една идея по гъста . И двете гуми бяха "сликове" еднакви и според мен трябваше да увлече и другото колело.
        Отекло е...
        Първоначално публикуван от Andik112 Преглед на мнение
        В Кия сервиза по номер рама (пуснат в предния ми пост) излиза че има ЛСД. Колата е от италия и както повечето сме се убедили там не обслужват по книжка и допускам че маслото .... и т.н. Само на дифа и на раздатката маслата не съм сменял щото имам предчуствия .
        Но все пак можеш да пробваш да го смениш в дифа.Може и да тръгне,ама...
        Първоначално публикуван от Andik112 Преглед на мнение
        Стана чял ферман ама да попитам може ли да се повиши луфта м/у сателити и планети при износване на дисковете на ЛСД-то. От дифа не се чуват неестествени шумове и кашлици има 15-20 градуса луфт (празен ход при смяна на посоката) при фланеца за кардана (то такъв имаше и москвича преди доста години ) не знам до колко и изобщо нормално ли е да има луфт
        Може,да.Но шумовете...не е на добре,ако си сигурен че са в диф-а,а не в карето на кардана.Ако отваряш диф-а ,снимай да помагаме...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #19
          До: Поредната КИА Спортидж

          Соти, благодаря отново за бързата реакция, предвид пълните маси това си е един вид саможертва ( да не кажа мазохизъм -майтапче). Всъщност се опитах да напиша че от дифа НЕ се чуват никакви шумове затова си мисля че луфта (който със сигурност не е в карето) не е м/у пиньона и короната а "по-навътре". Май след празниците първо ще сменя маслото и после ще го къдря. Ще ви държа в течение разбира се и ще разчитам на вашата помощ.
          Наздраве.
          0888594828 angel_kik@abv.bg

          Коментар


          • #20
            До: Поредната КИА Спортидж

            Първоначално публикуван от Andik112 Преглед на мнение
            Соти, благодаря отново за бързата реакция, предвид пълните маси това си е един вид саможертва ( да не кажа мазохизъм -майтапче). Всъщност се опитах да напиша че от дифа НЕ се чуват никакви шумове затова си мисля че луфта (който със сигурност не е в карето) не е м/у пиньона и короната а "по-навътре". Май след празниците първо ще сменя маслото и после ще го къдря. Ще ви държа в течение разбира се и ще разчитам на вашата помощ.
            Наздраве.
            Какво откри?Май се оправи и ни забрави?И аз имах проблем с дифа;днес реших да му видя маслото и добре , че щото щях да му видя сметката.На РКПП и раздат.маслото беше светло жълто и лека просълзи от пробката , а на дифа-източих около 400гр.черна маслоподобна течност.Смених го с 85w140(такова имах). Събра около 1200мл.Ще имам ли проблем зимата ?

            Коментар


            • #21
              До: Поредната КИА Спортидж

              И още нещо : Каква е разликата м/у раздатките с един и с два контролни отвора ? Каде се намира по-високата контролна пробка?Моля , ако може снимка.
              Благодаря от сърце!

              Коментар


              • #22
                До: Поредната КИА Спортидж

                Ще трябва да изчакаш да се появи нинджата за отговора,колега.

                Коментар


                • #23
                  До: Поредната КИА Спортидж

                  А тел. координати ?

                  Коментар


                  • #24
                    До: Поредната КИА Спортидж

                    Първоначално публикуван от gogo630722 Преглед на мнение
                    А тел. координати ?
                    НИНДЖА1-телефона си го е написал на доста места във форума,намери го и му се обади.

                    Коментар


                    • #25
                      От: До: Поредната КИА Спортидж

                      Отупвайки темата искам да благодаря на Соти (nindja_1). Благодарение на него (за щастие на новия собственик) след около година LSD-то на Кията беше оправено . Като го събориха в сервиза и като видяха пиньона и короната ми казаха че съм се объркал и дифа работел перфектно. Както и да е, макар и късно теорията ми се потвърди ако остане време може да разглобя касетата, ей така от любопитство . Соти свикнал си да го чуваш, ама да си кажа още веднъж голямо мерси жив и здрав да си и покрай теб и всички компетентни колеги готови да помогнат .
                      Поздрави и успех.

                      П.С. Останаха ми 3 броя джанти една здрава задна пружина, два амортисьора от Омега и една касета без ЛСД......
                      0888594828 angel_kik@abv.bg

                      Коментар


                      • #26
                        От: До: Поредната КИА Спортидж

                        Първоначално публикуван от Andik112 Преглед на мнение
                        Отупвайки темата искам да благодаря на Соти (nindja_1). Благодарение на него (за щастие на новия собственик) след около година LSD-то на Кията беше оправено . Като го събориха в сервиза и като видяха пиньона и короната ми казаха че съм се объркал и дифа работел перфектно. Както и да е, макар и късно теорията ми се потвърди ако остане време може да разглобя касетата, ей така от любопитство . Соти свикнал си да го чуваш, ама да си кажа още веднъж голямо мерси жив и здрав да си и покрай теб и всички компетентни колеги готови да помогнат .
                        Поздрави и успех.

                        П.С. Останаха ми 3 броя джанти една здрава задна пружина, два амортисьора от Омега и една касета без ЛСД......
                        Задните ми пружини са от Омега комби,тези амове дали ще ми вършат работа?И какви са точно джантите?

                        Коментар


                        • #27
                          От: До: Поредната КИА Спортидж

                          Първоначално публикуван от nikola68 Преглед на мнение
                          Задните ми пружини са от Омега комби,тези амове дали ще ми вършат работа?И какви са точно джантите?
                          И аз ги сложих с пружини от Омега комби но без подложки и при повдигане на колата пружините се освобождаваха. Мисля че Димо (Л. Рибар) сложи ограничителни колани, но за моето градско каране си върнах оригиналните. За джантите до два дни ще изровя снимки.
                          0888594828 angel_kik@abv.bg

                          Коментар


                          • #28
                            От: Поредната КИА Спортидж

                            Колеги днес и аз реших да проверя диференциала как е лсд-то и забелязах че е замаляло, мислех да сменям масло то но ме съмнява да живне.Някой ако може да помогне с информация за ремонт или нова касета евентуално цена моля.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Поредната КИА Спортидж

                              В какъв смисъл замаляло?Има ли го или не?
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Поредната КИА Спортидж

                                Има го но като въртиш вдигната та гума не дава голям зор както като я купих.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X