Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мигачи,аварийни-проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мигачи,аварийни-проблем

    Здравейте.
    Автомобила е Киа Спортдж 2 -2005 год.
    Мигачите започнаха да не работят-или тръгват и спират след секунда-две или въобще ги няма.След рестарт с лостчето отново така.Понякога няколко дена няма проблем и после пак.
    Междувременно ,преди да сменя лостчетата ме светнаха ,че проблема идва от бутона за аварийните-там било релето за мигачите и наистина когато няма Мигачи няма и аварийни и обратно.
    Закупих бутон/само оригинален има и не е скъп/,но въпроса ми е как се сменя-трябва ли да сваля пластмасата от таблото или се вади само бутона?

  • #2
    Няма как да извадиш само бутона,трябва да се свали първо пласмасоовия панел!Сега се роових да видя как изглежда таблото на твоя модел,но трябва да се свали панела за да стигнеш и да можеш да демонтираш бутона за авариините!Успех.

    Коментар


    • #3
      Благодаря за отговора

      Коментар


      • #4
        Панела е свален,бутона сменен,но проблема остава.
        Интересното е ,че няма друго реле освен това на самия бутон.
        Остава нещо по тоците ,което е кофти.
        Има леко изменение в проблема-до вчера нямах мигачи и аварийни,а от днес като се включат не мигат ,а светят постоянно.Имам проблем и със CD -то,но едва ли има връзка между тях.
        Ако някой разбира от тоци да подсказва къде да търся проблема .

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          аларма, вързана към мигачите има ли?

      • #5
        Фабрично както е-с дистанционното отключвам - заключвам и светват всички габарити. Звук не съм чувал като от аларма .

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          най-вероятно е вързана за клаксона, както е на моя Тусон от същата година. При мен имах подобни проблеми в следствие на намокрянето на ETACS модула, който управлява всичко. Но може и нещо друго да е - трябва си жичкаджия

      • #6
        При теб как се реши проблема

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          Оставих я в сервиз, изчистиха листата, задръстили дренажните отвори и подсушиха модула - това за 130лв.

          а, и казаха да не я паркирам повече под върбата

      • #7
        Имаш ли теглич,и ако да,къде е монтиран?От къде е внесен колата?

        Коментар


        • #8
          Проблема решен.
          След няколко мнения ,че релето е само едно и то е в бутона на аварийните се оказа,че има още едно.Намира се под кората ,която е под волана и се пада малко в дясно.Мястото е кофти, намира се по слух-чува се цъкане като от реле.
          Цена на оригинални части: бутон 48 лв ,реле 28лв.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X