Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой правил ли го е

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой правил ли го е

    Чудя се ,дали на бензинова Кия 2 с 5 степенна кутия ,може да се сложи 6 степенна кутия от дизел Кия.И дали има някакъв ефект??

  • #2
    Аз не съм. Ама се чудя какъв ефект се очаква от такава галимация??

    Коментар


    • #3
      Ефекта ще е поразителен. Без да познавам точно Киа-та, предполага се че бензиновия има значително по голям диапазон от обороти, а макс. въртящ момент му е на съвсем друго място.
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • #4
        Мисля си че на по малки обороти ще върви повече и че ще гори по малко!

        Коментар


        • large
          large коментира
          Редактиране на коментар
          И как никой не се е сетил за това?
          За производителя знаем, то от скоро стана модерно да се рекламира ико-номията, ама все пак...

          Както казаха, очаква се наистина ефекта да се поразителен...

      • #5
        Не е точно за Кия - но - обикновено намаляването на предавателното число дава много добри резултати. Още преди години имаше такива варианти при лада, после при какви ли не коли поколение 90-те години и нататък. Задължително е доброто предпроектно проучване.

        Коментар


        • #6
          Твоята бензинова какъв максимален въртящ момент,и на какви обороти ги постига,и дизеловата какъв има?Съвпадат ли?Вероятно не...След дадени например 2-3000 лв,в най-добрият случай ще установиш,че няма силици на 6-та,и ще си я караш на 5-таНо дори и да имаше микро икономия,кога щеше да я избиеш,след колко километра?

          Коментар


          • #7
            Живко, като ти се завъртя идеята в главата, направи ли си труда да провериш и сравниш предавателните числа и на двете кутии ?
            Да не се окаже, че 5-та на едната и 6-та на другата са почти еднакви и ще дадеш пари само за да ръчкаш повече новите си скорости.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X