Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помагайте Kia Sportage 2005 бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помагайте Kia Sportage 2005 бензин

    Здравейте колеги.Ще гледам съм кратък.От скоро съм собственик на Kia Sportage 2 ,2005 година,бензин,4wd .Наптавих основен ремонт-шлайф глава,рециклаж водачи,нови бутала,сегменти ,гумички клапани,комплект гарнитури,нови лагери колянов вал,верига, ролки ,ремъци,филтри,вариатор ,всички масла.След ремонта колата работи перфектно-не тресе,не пуши,стабилни обороти,пали от раз,НО чека светна и няма изгасяне-дава грешка датчика,който подава сигнал на вариатора/до колкото разбрах от майстора/.Сменихме го с нов ,чистим грешката и след 10 км пак светва и пак дава същата грешка.
    Моля помагайте,че колата седи в сервиза вече доста време и няма резултат

  • #2
    Колега,тук в този форум ,този модел на Кия не е толкова популярен.И аз преди време писах за сходен проблем само,че при дизеловия вариант,но уви до ден днешен чека си светка,трием го и след време пак същото.Проблем с колата няма,само пустата му лампа.Ако си някъде близо до Пловдив,мога да ти препоръчам читав сервиз,за да я прегледате по обстойно,ако не .....трий да не те дразни,пък някой ден ще изскочи зайчето от торбата
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • #3
      От Бургас съм, колега.Ако намеря решение ще пиша

      Коментар


      • #4
        Забелязал съм че ми светват разни грешки при кофти акумулатор например грешка в АСК а аз съм с ръчка, излизаламие и грешка проблем в инсталацията за теглич. Имам една доста трайна но нев сия знам от какво е. Р0303 прекъсване на прети цилиндър. Излиза само на газ прекъсва ми едната газова дюза.
        имали проблем във вървенето след светване на чека?
        Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
        freelander 1,8 2001g.

        Коментар


        • #5
          газова има ли? аз имам Тусон 2.0 бензин , който е аналог и на газ си свети, каквото и да правя - карам си, даже без да трия грешката
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            Няма газ.Проблема стана след основния ремонт/освен ако не е бил прикрит преди това.Колата е нов внос и от Горубляне направо в сервиза/.
            Проверени са повторно зацепването на валовете и веригата,новия датчик също.Остава да сменя пак за проба и новия вариатор-то други причини за тази грешка няма-р0011

            Коментар


            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              а горното исках и да кажа, че ако колата върви нормално, може да се кара и със светеща лампа - при нас е така вече 5-та година

          • #7
            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            газова има ли? аз имам Тусон 2.0 бензин , който е аналог и на газ си свети, каквото и да правя - карам си, даже без да трия грешката
            Извинявай коя грешка ти дава?

            Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
            freelander 1,8 2001g.

            Коментар


            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              не си спомням номер - беше преди няколко години, когато последно я четохме и трихме....... нещо свърано с "бедна смес" беше

            • zmiori
              zmiori коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря.

          • #8
            Това датчик на вариатора како ще вече?
            поразрових се и все излиза соленоида на VVT .
            Намирасе отпред вдясно на мотора един такъв грозно стърчащ. Дълъг навътре е надлъжни по пъриферията канали.
            В тубата пиши Р0011 KIA и щети излязат няколко клипчета.
            Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
            freelander 1,8 2001g.

            Коментар


            • #9
              Да точно този датчик дава като грешка-р0011. Проблема е ,че и след смяната му пак излиза същата грешка и светва чека.Иначе колата върви нормално.
              Незнам ако я оставя така дали ще има някакъв проблем или мога да си откарам така с години

              Коментар


              • #10
                Не мисля че ще има проблем да е съм убеден че няма да окаже никакво отрицателно влияние на колата.
                има и едно клипче с датчик подобен на тоя намира се по диагонал на този отзад в ляво. Също го дават за тази грешка.
                След основния ремонт смени ли маслото след 3-4 000 км? Да не би да го е задръстило нещо новия датчик? Свалиго и с един спрей за почистване на спирачки го почисти.
                Успех.
                Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                freelander 1,8 2001g.

                Коментар


                • #11
                  Не съм минал още 600 км.Иначе датчика бе сменен с чисто нов и тъй като нямаше промяна го върнахме и го заменихме с друг-да не би да е дефектен,но иви.Голям филм-всичко вече е проверено и сменено.Остана кабелите да прозвъня и после вече незнам

                  Коментар


                  • #12
                    Колеги никой ли няма предположение защо след смяна на датчик разпределителен вал пак дава грешка и свети чека.
                    Смятам да я оставя така вече-работи нормално.
                    С времето може ли да доведе до проблем.
                    Ако не-да гася чека и това ще е,че ми писна

                    Коментар


                    • IvanIvanovi
                      IvanIvanovi коментира
                      Редактиране на коментар
                      ако чак толкова те дразни лампата, лепни едно черно тиксо отгоре и си карай спокойно

                  • #13
                    Покарай я така щом не ти прави други проблеми.Мини 2-3х км.смени пак маслото.Може да се самоизчисти/грешката/,а може и да те насочи къде да търсиш.
                    По темата за тези Кии ,какво ви е мнението за размера на гумите 215/65/16 или 235/60/16 това са двата размера,които им дават.Въпрос на вкус и предпочитания за визия или има разлики в пътното поведение,говоря за летни.
                    Пак по темата,какво масло препоръчват на 2,0 дизел 112 кс,че чета разни препоръки по сайтовете,за вискозитета става въпрос не за марката.
                    Благодаря
                    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                    0878739299

                    Коментар


                    • IvanIvanovi
                      IvanIvanovi коментира
                      Редактиране на коментар
                      аз съм с 215/65/16 летни и 15" зимни и е ОК

                  • #14
                    Само да не ме остави някъде по пътя с този светнал чек и датчик ,това ме притеснява

                    Коментар


                    • Пенчо
                      Пенчо коментира
                      Редактиране на коментар
                      То всеки автомобил може да те остави на пътя без нищо да не е светнало!!

                  • #15
                    така е разбира се.Имам впредвид дали този датчик може да доведе до това.Иначе за сега няма проблеми но съм минал само 500 км

                    Коментар


                    • geodj
                      geodj коментира
                      Редактиране на коментар
                      Колега, навремето карах бензиново Пежо. Беше на малко километри, но бяха сменяни гърнетата, понеже според предишния собственик ги отнесъл на някакъв бордюр. На около 100 х. км светна чека, но колата вървеше безпроблемно. Не помня каква грешка показваше, но го карах така няколко години. На около 150 х. км на свой ред аз смених гърнетата и чека угасна. Та мисълта ми е вижте как са гърнетата, катализатора, как е вързана генерацията след ремонта. Успех.

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X