Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виене на заден деференцял на Киа Сиренто, 2.5,170к.с

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Виене на заден деференцял на Киа Сиренто, 2.5,170к.с

    Здравейте колеги! От 3 години карам Киа Соренто, 2007г,2.5,170к.с.Общо взето съм доволна, но се появи следният проблем. При скорост над 50км, когато отпусна газта и колата е на скорост се чува виене отзад като на старите рейсове , като отпусна на свободна изчезва. Бях в сервиз и ми казаха че е от задният деференцял,но не се занимават с ремонт на деференцял. Въпроса ми е? Подлежи ли на ремонт и къде има читав сервиз за тази услуга?

  • #2
    Като за начало - сменявано ли е маслото?
    Къде се развиват събитията?

    Коментар


    • Veraated
      Veraated коментира
      Редактиране на коментар
      Не, не е сменяно маслото. Течове няма.

    • Джоу (x3mrjoe)
      Джоу (x3mrjoe) коментира
      Редактиране на коментар
      Че няма течове е добре, но вътре има ли масло и на какви километри е Сорентото ?

  • #3
    На 190 хил. Не ми казаха в сервиза дали има масло или не. Казаха само че е от там. Предложиха ми да си закупя друг деференцял. За масло не е коментирано. Възможно ли е само със смяна на маслото да отшуми проблема?

    Коментар


    • #4
      Първоначално публикуван от Veraated Преглед на мнение
      . Възможно ли е само със смяна на маслото да отшуми проблема?
      Силно Не вероятно,но нищо не пречи да пробвате!

      Коментар


      • #5
        Препоръчайте сервиз.

        Коментар


        • #6
          Отидете някъде където сменят само масла.
          Кажете им, че искате масло за LSD диференциал , ако не знаете точно какъв е дифа.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от Veraated Преглед на мнение
            Препоръчайте сервиз.
            Ами има един доста добър във Варна!
            Няколко поста по нагоре ви питаха къде се развива действието за да ви насочат,но пропуснахте тази информация.

            Коментар


            • #8
              За съжаление ми е доста далече. В София съм

              Коментар


              • #9
                Питай Соти 0885 477 440.

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от Veraated Преглед на мнение
                  На 190 хил. Не ми казаха в сервиза дали има масло или не. Казаха само че е от там. Предложиха ми да си закупя друг деференцял. За масло не е коментирано. Възможно ли е само със смяна на маслото да отшуми проблема?
                  За190 000 би трябвало да е сменявано 6 пъти, защото се сменя на 30 000 или 2г, но съм сигурен, че нищо такова не се е случило, което пък е довело до темата.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #11
                    Сигорно е така, но аз не съм майстор за да знам.Колата годишно минава има няма 10 хиляди и се поддържа най редовно. Повечето сервизи като чуят за Корейски автомобил и отказват, разбира се без официалните, в които за кола на толкова години не си заслужава чисто финансово да се поддържа там. Вчера звънях по сервизи които имат уау реклама как правят деференцяли, но уви бяха така добри да ми кажат, че не се занимават с корейки. Остава ми въпроса за сервиз?

                    Коментар


                    • #12
                      Звънни ми на 0898 82 Оl 82, но след поне 30-40мин, че карам, като според това в коя част на София си ще ти дам координати на разбиращи и можещи колеги от Форума.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #13
                        Баси, едно масло на диференциал да няма кой да смени . Много вероятно е ако диференциала е сух след сипване на масло да се "оправи" и да изкара доста години. Преди години скоростната кутия на Рено 19 на баща ми взе да вие, оказа се, че няма масло, след сипване на масло шума изчезна и колата изкара едни 5-6 години още при баща ми без никакви проблеми със скорости.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #14
                          Аз пък залагам на разбито каре на кардана.
                          Описаните симптоми са доста показателни именно за такава повреда.
                          Трябва да го види някой който е наистина монтьор а не четец на грешки с лаптоп, или да сменя масла и свещи.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X