Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с палене на бензин и отчитане на температурата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с палене на бензин и отчитане на температурата

    От няколко дена като закача диагностиката на кията( спортич бензин 118 коня) се забелязват странни данни при отчитане на температурата. Не се променя плавно при загряване или изстиване, а с постоянни подскоци от по няколко градуса разлика. Та въпроса ми е от кой датчик взима информация диагностиката та да го сменя.
    с паленето на бензин също имам ядове. Бензин има, над 1500 оборота е добре, но при потегляне от място постоянно тресе,също и при по рязко подаване на газ. Пали след трето четвърто въртене,все едно не и стига гориво.
    Филтъра е сменян,свещите,кабели и бубини също.
    На газ няма проблеми.
    Слагай бардал за дюзи- файда няма.

  • #2
    Датчикът е едно малко пишле, чиято букса се разбива и може да прави проблеми. Също виж буксата на стъпковия мотор, тя също прави проблеми. Размърдай и виж дали няма да се подобри.

    Коментар


    • #3
      Датчика се оправи,окислена клема.
      обаче с паленето и прекъсването в ниските на бензин проблема не.

      Коментар


      • #4
        Смени отново горивния филтър и я покарай известно време на бензин , ако не се оправи , трябва да ти почистят дюзите.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          Бих посъветвал да се проверят големите куплуги на кабелните снопове за окисления
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            Имах такъв проблем на 128 коня бензин/газ.И аз минах през свещи, кабели, дюзи на ултразвук,бензнов филтър и т.н.Проблема се оказа бензинова помпа.Износва се и не може да направи необходимото налягане, когато колата е студена и иска повече гориво.При замерване, разликата с фабричните стойности беше в десети, но явно има значение.Беше около 50 лв. и нещата си додоха на място.
            kia sportage 2.0 128 h.p.

            Коментар


            • #7
              Помпата е добре. Явно има пикаеща дюза. В този ред на мисли има ли добавка за чистене на дюзи,която да върши работа.
              слагал съм бардал, имаше ефект за една седмица и до там.
              Клоня към дюза и защото често ми прецаква едната свещ,явно където пикае дюзата.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                Помпата е добре. Явно има пикаеща дюза. В този ред на мисли има ли добавка за чистене на дюзи,която да върши работа.
                слагал съм бардал, имаше ефект за една седмица и до там.
                Клоня към дюза и защото често ми прецаква едната свещ,явно където пикае дюзата.
                Относно дюзите - пробвах с добавка - никакъв ефект. После ги свалих и занесах на почистване с ултразвук - отново никакъв ефект. Накрая си купих рециклирана дюза от Базис-М и работата заспа.

                Ако ти прецаква първата свещ (откъм ремъците) е възможно да е пробил регулаторът на налягането. Откачи му маркучето за вакуума и ако има бензин в него, значи е за смяна. Трябва да е абсолютно сухо.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                  Помпата е добре. Явно има пикаеща дюза. В този ред на мисли има ли добавка за чистене на дюзи,която да върши работа.
                  слагал съм бардал, имаше ефект за една седмица и до там.
                  Клоня към дюза и защото често ми прецаква едната свещ,явно където пикае дюзата.
                  След като проверите подсказката на колегата за регулатора и ако още "клоните", може да си почистите разпръсквачите с ацетон (може да се ползва и спрей за почистване на карбуратори).
                  Пс. Подавам към рейката 3-3.5ат. с бензинова помпа и импулси към дюзите, докато започнат да работят (аерозолно разпръскване).

                  Коментар


                  • #10
                    И тази тема "запецна" без развитие...............................

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                      От няколко дена като закача диагностиката на кията( спортич бензин 118 коня) се забелязват странни данни при отчитане на температурата. Не се променя плавно при загряване или изстиване, а с постоянни подскоци от по няколко градуса разлика. Та въпроса ми е от кой датчик взима информация диагностиката та да го сменя.
                      с паленето на бензин също имам ядове. Бензин има, над 1500 оборота е добре, но при потегляне от място постоянно тресе,също и при по рязко подаване на газ. Пали след трето четвърто въртене,все едно не и стига гориво.
                      Филтъра е сменян,свещите,кабели и бубини също.
                      На газ няма проблеми.
                      Слагай бардал за дюзи- файда няма.
                      Всеки отговаря,но никой не чете какво точно пита човека...!?
                      Колега-датчика за който питаш,даващ информация на компютъра и отчитащ точната температура при свързана диагностика е вдясно на термостатното тяло,гледано като си срещу колата.
                      В него влиза букса с няколко кабела.
                      Като за начало измий контактите на буксата и на самия датчик с тънка четчица и бензин.
                      Ако това не даде резултат го смени.
                      За паленето на студено вероятно дюзите са ти станали мързеливи или освежаваш бензина рядко и в минимални количества.
                      При мен ултразвука и смяна на цедчиците,намиращи се в тях реши проблема напълно.
                      За налягане на помпата също бих го мернал,но при положение,че колата на 1ва,2ра и 3та скорост при ускорение не стига до прекъсвач...-успех.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X