Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окачване на KIA Sportagе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Окачване на KIA Sportagе

    Здравеите. Имам Киа спортидж 2000i 16v. от около 1 година. Помислял съм си да лифтирам окачването и периодично следя в този форум как го правите особено ninja1 - Соти е не чак толко като него.Но като повечето българи ни притеснява цената. Та вчера ми се счупи задна лява пружина и така или иначе трябва да се купуват пружини да питам:
    1 Как да разбера дали амортересьорите са здрави като вече не мога да закарам колата на стенд.
    2 Какви пружини да сложа от пред и от зад, та да се дигне повечко или от какви други коли стават. И дали ще станат оригиналмите амортесьори ако са читави.
    3 от пред може ли да се повдигне киата без да се купуват други прожини
    4 как става лифта с прорязани аломиниеви вложки и шаиби какви са им размерите.
    Сори за многото въпроси

  • #2
    До: Окачване на KIA Sportag

    извиняваи но киата нестава за офролд а иначе за повдигане е лесна ако решиш да правиш нешто пиши ас имам сштата и смя повдигнал с около 10 см има си подлошки за прожините

    Коментар


    • #3
      До: Окачване на KIA Sportag

      Първоначално публикуван от plamen+ Преглед на мнение
      извиняваи но киата нестава за офролд а иначе за повдигане е лесна ако решиш да правиш нешто пиши ас имам сштата и смя повдигнал с около 10 см има си подлошки за прожините
      Викаш че не става...щом казваш...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        До: Окачване на KIA Sportagе

        Всяко правило си има изключение....... Автора на по-горното мнение това изключението си го ползва за ДЖИиП.

        Соти, до къде сте с мостовете?
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          До: Окачване на KIA Sportagе

          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
          Всяко правило си има изключение....... Автора на по-горното мнение това изключението си го ползва за ДЖИиП.

          Соти, до къде сте с мостовете?
          Правят се...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            До: Окачване на KIA Sportagе

            Ми както стане до кадето ни позволяват възможностите на мен и на киата. Мисля да и сложа усилени пружини от зад та да се вдигне малко. Ако има някои по добро предложение за повдигане повече от тези усилените да казва. И за боди лифта с прорязани аломиниеви вложки и шаиби какви са им размерите. А Пламен + ти как си я повдигнал с 10 см.

            Коментар


            • #7
              До: Окачване на KIA Sportagе

              Соти а ти някакъв савет да дадеш на лутащите и търсещите

              Коментар


              • #8
                До: Окачване на KIA Sportagе

                Ахам...
                Отпред:Амортисьори КОНИ-регулируеми(скъпи са),а пружините може да са от МБ 190.Също стават,с малко предправяне,задни от Т2.
                Отзад:амортиьори и пружини от Омега комби 91-95...
                С боди лифт не се занимавай...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  До: Окачване на KIA Sportagе

                  Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                  Ахам...
                  Отпред:Амортисьори КОНИ-регулируеми(скъпи са),а пружините може да са от МБ 190.Също стават,с малко предправяне,задни от Т2.
                  Отзад:амортиьори и пружини от Омега комби 91-95...
                  С боди лифт не се занимавай...
                  някакви години, кубици, двигатели или друга по точна информация за МБ190 и Т2 трябват ли ми, да няма разлики и да се прецакам като купя нещо грешно.
                  А с боди лифта да не се занимавам защото няма смисъл по принцип или се прецаква нищо по Киата като карета, диференцяли и др.
                  И ако се сложат пружините от Омега и МБ 190 не се преправя нищо или.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Окачване на KIA Sportagе

                    При повдигане задния мост отива надясно...трябва да се удължи реактивната...и има една малка надлъжна щанга,на която също са необходими едни +3см,че иначе кардана...
                    Пружините и от МБ ,и от Т2 са с доста различна характеристика от тези на КИА-та и ако мислиш да смениш само тях,а да оставиш оригиналните амове...ще подскача,ще люлее...за това -КОНИ!РЕГУЛИРУЕМИ!!!
                    Бодилифта не влияе на карета и диференцияли.Там идеята е да се отвори място за "по-големи гуми".С цената на грозни и безмислени луфтове.И проблеми с инсталацията...Въпросните "по-големи гуми" се навират спокойно с подходящо окачване.С повече от 31-ца няма да върви по асфалта.И то ако си с най-късите диф-ове...
                    П.П.Пак ти казвам,не се занимавай с бодилифтове...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #11
                      До: Окачване на KIA Sportagе

                      За предното окачването. Можели стругар да направи подлижки които да се сложат между оригиналнита пружина, амортисьора и купето. Това повдигане на предницата ще обърка ли нещо по окачването от пред т.е. ще има ли проблем с плоските ... и др. му там работи.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Окачване на KIA Sportagе

                        Бе то,за можене-може,ама...Не е много добра идеята.После при сгъване ще удря витка във витка...Сложи си по-големи пружини...
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #13
                          До: Окачване на KIA Sportagе

                          Ако сложа от тези усилени пружини от пред, дали ще има по-добър ефект от обикнованните. Дали ще се дигне повечко.
                          Покакво въобще се различават обикновени от усилени пружини. Предлагат ми предни пружини за киата на цена 34лв/бр. в Колос - мс отва дали са добри пружини или са ментета някакви, казват че са орогинални. Пък на друго място ми ги дават за 90лв/бр усилени както и обикновени за същите пари. Коя оферта да приема.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Окачване на KIA Sportagе

                            Ако искаш да повдигаш-нито едната...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #15
                              До: Окачване на KIA Sportagе

                              Първоначално публикуван от kikimoto Преглед на мнение
                              Ако сложа от тези усилени пружини от пред, дали ще има по-добър ефект от обикнованните. Дали ще се дигне повечко.
                              Покакво въобще се различават обикновени от усилени пружини. Предлагат ми предни пружини за киата на цена 34лв/бр. в Колос - мс отва дали са добри пружини или са ментета някакви, казват че са орогинални. Пък на друго място ми ги дават за 90лв/бр усилени както и обикновени за същите пари. Коя оферта да приема.
                              Эа 34лв не очаквай да са добри.Усилените са по дебели и сигурно по твърди,може малко да се вдигне.Эа моята си поръчах предни пружини dobinsons с 40мм по високи от стандартните-254лв комплекта.като ги сложа ще споделя какво се е получило.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X