Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с киа Спортидж

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с киа Спортидж

    Вземам си вчера джипа от сервиза още при тръгването забелязвам едно заглъхване при рязко подаване на газ и след това изчиства.Излизам от София и преди да вляза в шела да заредя по силен бензин джипа започва да се дави и угасва.При палене отзад става димна завеса пак изчиства и започва да работи нормално.Подкарвам го по магистралата и забелязвам че на всяка скорост първо леко заглъхва и после започва да върви повече.Пристигам си в Ботевград и го закачам на тестер който отчита осем грешки от тях седем се изтриват а една остава.Майстора ме пита дали джипа е гърмял при палене отговора мие да той ме насочва към гръмнал дебитомер или датчика на клапите.Вие как мислите кокво може да е

  • #2
    До: Проблем с киа Спортидж

    Явно е бензинова КИА-та.И явно има газ,съдейки по думите на майстора ти.Има голяма вероятност да е МАФ.Какви грешки е записало ЕКУ-то?
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      Оказа се че една от дюзите не работи коректно и от там идва заглъхването при подаване на газ.Днес ще ми докарат 4 бр. дюзи втора употреба качвам ги на ултразвук изчиствам ги и ще видим какво ще стане.Да се надяваме че кошмара ми ще приключи след този ремонт.

      Питане защо дюзите който са на джипа са две оранжави и две зелени не трябва ли да са еднакви.

      Как трябва да са подредени дюзите 2*2 или 1*1
      Последно редактирано от ninja_1; 01-04-09, 20:32.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с киа Спортидж

        Пичове вече можете да заключите темата след смяна на дюзите и на дебитомера всичко си доиде на мястото Киата направо лети.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с киа Спортидж

          Браво

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с киа Спортидж

            Ок.Ако има и други проблеми(надявам се-не),свиркай...
            Заклювам я.
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X