Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колеги помогнете!!! КИА Спортидж....теч на маслото!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колеги помогнете!!! КИА Спортидж....теч на маслото!

    Зимата дойде и реших след сменени чисто нова глава,нов радиатор, вече най-накрая да и се порадвам в снежеца......ама след леко каране(не е правено оффроад) на другия ден като отворих капака..ооо ужасс.....имаше масло чак по-тръбата на въздушния филтър от горе и по самия двигател....мислех,че майстора не е пристегнал главата,но беше !! Почти всички маркучи(маслени,хидравлични и дори охлаждащи са сменени)!!Сетих се ,че майстора ми каза че (незнам точно къде се намира) имало някаква тапа,която май се е била "опекла" и не била внасяна България......Интересуваме дали някой знае от къде може да си намеря тая тапа...или някакъв чалъм да открия тази "пробойна".
    А ааа и щеката на маслото се прибира трудно дали може и от там да излиза масълце??? Иначе за таблото лампички сега неса ми свете ли ...следователно има масло (но сега колата нея карам оставил съм я в гаража) докато взема решение какво да правя...Или някой в областа да ми предлойи някой майстор ,а не сервиз!!! В Русе,В.Търново или съм навит в сервиза край Плевен при онези братя(ако не се лъжа)!!!! Моля давайте отговори и съветии
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  • #2
    До: Колеги помогнете!!! КИА Спортидж....теч на маслото!

    Първоначално публикуван от vanko4x4 Преглед на мнение
    Зимата дойде и реших след сменени чисто нова глава,нов радиатор, вече най-накрая да и се порадвам в снежеца......ама след леко каране(не е правено оффроад) на другия ден като отворих капака..ооо ужасс.....имаше масло чак по-тръбата на въздушния филтър от горе и по самия двигател....мислех,че майстора не е пристегнал главата,но беше !! Почти всички маркучи(маслени,хидравлични и дори охлаждащи са сменени)!!Сетих се ,че майстора ми каза че (незнам точно къде се намира) имало някаква тапа,която май се е била "опекла" и не била внасяна България......Интересуваме дали някой знае от къде може да си намеря тая тапа...или някакъв чалъм да открия тази "пробойна".
    А ааа и щеката на маслото се прибира трудно дали може и от там да излиза масълце??? Иначе за таблото лампички сега неса ми свете ли ...следователно има масло (но сега колата нея карам оставил съм я в гаража) докато взема решение какво да правя...Или някой в областа да ми предлойи някой майстор ,а не сервиз!!! В Русе,В.Търново или съм навит в сервиза край Плевен при онези братя(ако не се лъжа)!!!! Моля давайте отговори и съветии
    Отиваш на първата пароструйка, миете, палите и гледате. Може нещо да не е дозатегнато.

    Коментар


    • #3
      До: Колеги помогнете!!! КИА Спортидж....теч на маслото!

      Днес измихме двигателя....след като изсъхна се установи ,че точно от кутията на двигателя (от предните 2-а болта,където се намира капачката за наливане на масло) има лек теч,но след време става обилен(при подаване на повече газ)......гарнитурата на капака е чисто нова сменена преди 2-а дни и сега намазахме с "червен силикон" против течове и другата седмица чак ще проверим да ли излиза масло.
      Ако на някой му се е случвало подобно чудо да пише и дава акъл
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #4
        До: Колеги помогнете!!! КИА Спортидж....теч на маслото!

        С кой двигател си. Ако си с едноваловия това си е обикновен проблем... всички текат, а тези които не текат са късметлии. При мен щеката също не влиза лесно. Аз съм с едноваловия двигател. А това което казваш че при подаване на газ почва повече да тече ме притеснява...
        Land Rover Defender 110SW 300tdi

        Коментар


        • #5
          До: Колеги помогнете!!! КИА Спортидж....теч на маслото!

          Едновалов е дизелов.......,но за лек теч съм съгласен,но да ти е облят целия двигател и отдолу на земята да има "локва" буквално не е нормално за мен.....течовете започнаха след като сложихме чисто новата глава от Унгария(но май е произведена в Испания) и майстора като ни я даде нетечеше никъде след седмица ще видим благодаря за отзивите дано има още
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #6
            До: Колеги помогнете!!! КИА Спортидж....теч на маслото!

            Гарнитурата на капака е нова добре но петите които стягат разпределителния вал се лепят към главата по точно първата и последната при теб залепени ли са или само са стегнати?
            Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
            Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

            Sofrace Offroad Team

            Коментар


            • #7
              До: Колеги помогнете!!! КИА Спортидж....теч на маслото!

              Колега при мен имаше същия проблем,течеше от гарнитурата на капака на главата.Почна се смяна три пъти,като последния път и сложихме силикон и заспа.Миналия месец погледнах маслото при минус 20 градуса и то беше на минимума.(Долях малко 100 грама) и познай -Грешка.Пак изби покраи предните болтове на капака на главата.Несъобразих ,че маслото се свива при такава температура .Така, че пак сваляй капака нова гарнитура и пак силикон.Това е моето мнение.вярно ,че е гадно като спреш и да се подпишеш на асвалта .Сърбах я тая попаря цяло лято.И мисля да му сменя маслото със по гъсто .Карам със Лики Моли 10w40.Мисля да мина на 15W40.
              Kia Sportage 2.0 SOHC- KИЯ - пия само раКИЯ!

              Коментар


              • #8
                До: Колеги помогнете!!! КИА Спортидж....теч на маслото!

                Колега аз съм на 15w40 инямаме проблеми а за силикона сложихме и сега чакам след няколко дни като е добре изсъхнал баща ми да ми званне с добри новини
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #9
                  До: Колеги помогнете!!! КИА Спортидж....теч на маслото!Вече СПРЯЯ

                  Течът спря намазахме го със силикон и спря..... господ е кореец
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Колеги помогнете!!! КИА Спортидж....теч на маслото!

                    Здравейте,

                    Моля, кажете къде мога да отида на диагностика на Kia Sportage, 2.0 diesel TDI, Дек. 1996 г. В Kia нещо нямали, в Супер дизел също..... Моля, всички, които имат Kia Sportage дизел за съвет.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Колеги помогнете!!! КИА Спортидж....теч на маслото!

                      Първоначално публикуван от karatekate Преглед на мнение
                      Здравейте,

                      Моля, кажете къде мога да отида на диагностика на Kia Sportage, 2.0 diesel TDI, Дек. 1996 г. В Kia нещо нямали, в Супер дизел също..... Моля, всички, които имат Kia Sportage дизел за съвет.
                      Е добре де, пак съм аз, Диагностика за какво? Тя компютър май няма. А за "супер дизел" че са леваци е ясно.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Колеги помогнете!!! КИА Спортидж....теч на маслото!

                        За помпа и дюзи евентуално.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Колеги помогнете!!! КИА Спортидж....теч на маслото!

                          Течът се е дължал на запушване в някаква тръбичка поне ми се размина с по голяма травма
                          [SIGPIC][/SIGPIC]

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: Колеги помогнете!!! КИА Спортидж....теч на маслото!

                            Подгрявам въртя стартера около 30 секунди и не иска да запали Свещите са добре подгревателните може ли да има проблем с клапана за обратно задържане на нафтата и не поддържа налягане към горивно нагнетателна помпа

                            Коментар


                            • #15
                              От: До: Колеги помогнете!!! КИА Спортидж....теч на маслото!

                              Първоначално публикуван от mmdqn Преглед на мнение
                              Подгрявам въртя стартера около 30 секунди и не иска да запали Свещите са добре подгревателните може ли да има проблем с клапана за обратно задържане на нафтата и не поддържа налягане към горивно нагнетателна помпа
                              Може да е от помпата, може и от др. работи да е. Може и да остава без нафта ако смуче въздух.
                              Не си казал въобще пали ли, ако запали и изгасиш веднага ли пали, ако пък запали как е, и др. такива.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X