Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От виско към електрическо охлаждане

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: От виско към електрическо охлаждане

    Факт е че УАЗ не загрява - нещо повече недозаграва зимата, когато трябва да остане нещо и за отоплението. Твърдо зацепената перка, обаче има и друга дарба - като влезеш в по-дълбока вода да унищожи радиатора. Затова се свалят ремъците преди влизане. Тази кола е единствената, която аз поне съм виждал, да се охлажда добре без капачка на радиатора.
    Конструктивно изобщо не е лоша - имал съм и сигурно още щях да имам ако вместо в СССР, беше произведена поне в Китай - по-качествена щеше да бъде.
    Сега покрай всичко имам по неволя Патриот, за който не мога да кажа нищо добро за разлика от 469, който всъщност уважавам.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #77
      От: От виско към електрическо охлаждане

      Да не цапам ама колко е работната температура на УАЗ ?


      Коментар


      • #78
        От: От виско към електрическо охлаждане

        80-85гр. ,идеалния вариант,обаче е едно на сто .Зимата мама си джаса без радиаторен термостат ,тип картон или супер оригиналния кожух.За жалюзите ....,Ясен е писал.Чудно конструкторско решение ,което рядко работи коректно.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #79
          От: От виско към електрическо охлаждане

          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
          ...Тука тези коли се дават предимно за тъмен пример.Аз се опитвам да обясня, че дявола не е толкова черен.....
          Ама разбира се , даже може и да е бял . Само дето първо трябва да :

          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
          - отремонтираш заводската помпа на уаз-а и да я накраш да не тече...
          - Радиатора .... половината му тръбички не са запълнени с калай ....
          - Маркучите са говнолин не на квадрат, а на трета степен и там има само едно решение - изхвърлят се и се заменят с каквито и да е други, дори да са набрани от моргата.....
          - Термостата и датчика на радиатора, наистина са идиотски и си заслужава да се сменят....
          - Не е никакъв проблем да се запои гърловина с друга капачка или да се добави разширителен съд под налягане.....
          ... и вече ( евентуално) имаш що годе нормална охладителна система .

          ..следва електрическата система , запалителната , захранващата , ... плюс чук , клещи и тел . Последното : за из път . Все пак автомобилът е истински .

          Да се чуди човек що гагичосаните еврогейци го дават като "тъмен пример" .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #80
            От: От виско към електрическо охлаждане

            ... а по темата : не знам що намесихте Фронтерата тук . Може би щото Свищовски имаше ( а може и все още да има) една с C20NE - опелски мотор , нямащ нищо общо с исузу.

            Но за протокола : фабрично Фронтери има и с виско и с ел. перки . Свидетел съм и на няколко примера ( всичките успешни ! ) на замяна на вискомуфата на ОФА и ОФБ с ел перки .

            ... а защо било така , пък що не си късат инженерите дипломите ? Ами въпрос на концепция ! И единия и другия случай си имат и предимства и недостатъци .
            На мен пък най- много ми харесва вариантът с електромагнитен съединител . Мерцедесите, които съм имал с такъв вид задвижване на охлаждащата перка , са най- надеждното нещо , което съм притежавал . И нямам спомен за прегряване .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #81
              От: От виско към електрическо охлаждане

              Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
              На фронтерата мотора е ц20не,чист опелски мотор на няколко поколения коли. Няма нищо общо с исузо.
              Трудно ще се убедя че на място на ниски обороти виското ще поддържа по лесно нормална температура,отколкото ел перка. Но както и да е.
              Много хора коментираха и никой не каза какво виско е сложил,та да е безпроблемно, и от къде. Дано виско,или с перка?
              Радиаторите ги чистих,мих и продухвах преди седмица. Чисти са, сложих на маската един пласт мрежа като тази по мухарниците,та да не влизат поне по едри треви.
              От нови неоргинални не съм доволен. Или оригинално виско, или ремонт в Сливен при Томчеви. Може и на друго място да ги рециклират, ама тук съм правил няколко пъти и съм доволен, даже ако искаш може на по високи или ниски градуси да я направят да зацепва.
              8)

              Коментар


              • #82
                От: От виско към електрическо охлаждане

                Точно от там мина моето,чисто ново от Базис-М.
                Човека ме пита:"Нормална настройка или оф-роуд".
                Отговора ми беше втори вариант,последва разпробиване на муфата,добавка известно количество силиконов гел,направа резба на отвора,завиване на болт,намазан с осигурител, качване и проверка на стенда за температура на сработване.
                Резултатите бяха добри след което последва проверка и на конкретния термостат с който карам.
                После от моя страна монтаж и тест на стръмен наклон с буксуване.
                Засега съм удовлетворен от работата на виското,а колата излиза от места и наклони,където на предното ми 4х4 возило му падаха железата и цепеше буквално на две преден диф...-
                Последно редактирано от Янко Желязков; 23-07-19, 12:30.

                Коментар


                • #83
                  От: От виско към електрическо охлаждане

                  Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                  Радиаторите ги чистих,мих и продухвах преди седмица. Чисти са, сложих на маската един пласт мрежа като тази по мухарниците,та да не влизат поне по едри треви.
                  Да оставим на страна другото,но при почистени радиатори,виското сработва според Вас, само с включването на климатика.
                  Убеден сте ,че не работи (изпуснало) адекватно и все пак преди да влизате във филми направете проверка . Може на място,но ВИ предлагам да го демонтирате и "хванете" на менгеме. С пистолет за горещ въздух контролирано загрявайте тялото (не повече от 100 градуса) и проверявайте дали съпротивлението при завъртане на перката нараства . Това ще бъде достатъчно, за адекватна диагностика на виско муфата.
                  Следва или нова част или търсене на проблема в друга посока.
                  Успех.

                  Коментар


                  • #84
                    От: От виско към електрическо охлаждане

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    ... а защо било така , пък що не си късат инженерите дипломите ? Ами въпрос на концепция !
                    Да, с малко уточнение. За да се направи наново охлаждането на Кия с ел. вентилатор, ще бъдат необходими време, знания и пари, в значителна степен превишаващи проста смяна на оригиналното виско.
                    А оригиналната охладителна система на Кия си е много добре работеща, стига да са в пълна изправност нейните съставни части, и това е доказано в практиката от не един и двама съфорумци. Толкова!!!
                    Но...всеки е свободен да прави каквито глупости си иска...

                    ПП спомена се нещо за охлаждане на празен ход - всеки който му се разкарва до Сандански е добре дошъл да види на място със собствените си очи, как при работа на място Кия-та се охлажда до температурата на отваряне на термостата след голяма натоварване.
                    Имам монтиран цифров термометър и всичко се вижда с точност до градус.
                    Последно редактирано от pansim; 23-07-19, 13:44.
                    Панайот Бърдарски
                    0887 60 77 22

                    Коментар


                    • #85
                      От: От виско към електрическо охлаждане

                      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                      Да оставим на страна другото,но при почистени радиатори,виското сработва според Вас, само с включването на климатика.
                      Убеден сте ,че не работи (изпуснало) адекватно и все пак преди да влизате във филми направете проверка . Може на място,но ВИ предлагам да го демонтирате и "хванете" на менгеме. С пистолет за горещ въздух контролирано загрявайте тялото (не повече от 100 градуса) и проверявайте дали съпротивлението при завъртане на перката нараства . Това ще бъде достатъчно, за адекватна диагностика на виско муфата.
                      Следва или нова част или търсене на проблема в друга посока.
                      Успех.
                      Има тема в Митсубиши за ремонта и принципа на действие на виско муфа https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=123612 . Проба на менгеме с греене и въртене на ръка е несериозна. За да работи, на муфата и трябват обороти.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #86
                        От: От виско към електрическо охлаждане

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        Да оставим на страна другото,но при почистени радиатори,виското сработва според Вас, само с включването на климатика.
                        Убеден сте ,че не работи (изпуснало) адекватно и все пак преди да влизате във филми направете проверка . Може на място,но ВИ предлагам да го демонтирате и "хванете" на менгеме. С пистолет за горещ въздух контролирано загрявайте тялото (не повече от 100 градуса) и проверявайте дали съпротивлението при завъртане на перката нараства . Това ще бъде достатъчно, за адекватна диагностика на виско муфата.
                        Следва или нова част или търсене на проблема в друга посока.
                        Успех.
                        Относително е така. Колко се втвърдява те можеш да прецениш. Трябва да си пипа много такива за да успееш по усет
                        Демек, за сто кинта си взимаш ново и си свиркаш.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #87
                          От: От виско към електрическо охлаждане

                          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                          Да оставим на страна другото,но при почистени радиатори,виското сработва според Вас, само с включването на климатика.
                          Убеден сте ,че не работи (изпуснало) адекватно и все пак преди да влизате във филми направете проверка . Може на място,но ВИ предлагам да го демонтирате и "хванете" на менгеме. С пистолет за горещ въздух контролирано загрявайте тялото (не повече от 100 градуса) и проверявайте дали съпротивлението при завъртане на перката нараства . Това ще бъде достатъчно, за адекватна диагностика на виско муфата.
                          Следва или нова част или търсене на проблема в друга посока.
                          Успех.
                          Крайно афиф проверка.
                          Ако ти окаже съпротивление чак при 70-80-90-100гр. температура,мерена на самата виско-муфа, двигателят ти ще е свършил отдавна.
                          Гледах човека, като въртя виското с обороти и със същевременно нагряване и следене с инфрачервен термометър.
                          Зацепваше мноооого преди горепосочените температури.
                          Бъркаш температурата на радиатора с температурата на вискосъединителя при която започва да стяга.....-тя е много по-ниска!
                          Последно редактирано от Янко Желязков; 23-07-19, 14:19.

                          Коментар


                          • #88
                            От: От виско към електрическо охлаждане

                            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                            Крайно афиф проверка.
                            Ако ти окаже съпротивление чак при 70-80-90-100гр. температура,мерена на самата виско-муфа, двигателят ти ще е свършил отдавна.
                            Гледах човека, като въртя виското с обороти и със същевременно нагряване и следене с инфрачервен термометър.
                            Зацепваше мноооого преди горепосочените температури.
                            Бъркаш температурата на радиатора с температурата на вискосъединителя при която започва да стяга.....-тя е много по-ниска!
                            По спомен на 50 и няколко градуса отваря клапана на маслото.
                            8)

                            Коментар


                            • #89
                              От: От виско към електрическо охлаждане

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              ... за сто кинта си взимаш ново и си свиркаш.
                              Това е най-евтиният вариант. Всичко друго излиза по-скъпо, въпреки че изглежда по-евтино, дори да имаш "нЕкаква" ел. перка в гаража или мазето, каквато всъщност е целта на мероприятието на пусналият темата.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #90
                                От: От виско към електрическо охлаждане

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Това е най-евтиният вариант, всичко друго излиза по-скъпо, въпреки че изглежда по-евтино, дори да имаш "нЕкаква" ел. перка в гаража или мазето, каквато всъщност е целта на мероприятието на пусналият темата.
                                Шанса да имаш подходящата перка търкаляща се е много малък.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X