Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От виско към електрическо охлаждане

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От виско към електрическо охлаждане

    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Като за човек чоплещ и електроника, си наясно че преекспонираш тоя вид проблеми. Не е необходимо да го правиш. Така не ставаш по-убедителен.
    Би трябвало да си наясно, че има и други занимаващи се с тоя вид техника, и подобни лакърдии няма как да минат...
    Датчик за температурата се преебава, при трети подаден сигнал за прегряване, мотора не качва над 800 оборота. Едва не ме удави един ураган тогава, 17 човека удави, ние на косъм се прибрахме, с шибаните 800 оборота защото съм “прегрявал”!
    Дизелов Къмингс. Да и го начукам на електрониката! Меко казано.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: От виско към електрическо охлаждане

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      Датчик за температурата се преебава, при трети подаден сигнал за прегряване, мотора не качва над 800 оборота. Едва не ме удави един ураган тогава, 17 човека удави, ние на косъм се прибрахме, с шибаните 800 оборота защото съм “прегрявал”!
      Дизелов Къмингс. Да и го начукам на електрониката! Меко казано.
      Да проверим дали правилно съм те разбрал.
      Къса се жилото за газ на механичното ГНП, и то заработва на празен ход. Ми да му го начукам на тъпото жило. За малко за изпусна цацата дето бях закачил на въдицата.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: От виско към електрическо охлаждане

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Да проверим дали правилно съм те разбрал.
        Къса се жилото за газ на механичното ГНП, и то заработва на празен ход. Ми да му го начукам на тъпото жило. За малко за изпусна цацата дето бях закачил на въдицата.
        Истинските коли бяха с лостова система
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: От виско към електрическо охлаждане

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Истинските коли бяха с лостова система
          Да, да, да... Откача се ябълката, изпада зегерката и се откача от оста на лоста и т.н. Да не изпадаме в буквоедство...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: От виско към електрическо охлаждане

            Ако се скъса жилото или откачи лостовата система имаш полезен ход. Ако не друго връзваш един канап за рейката и се прибираш.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: От виско към електрическо охлаждане

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Да проверим дали правилно съм те разбрал.
              Къса се жилото за газ на механичното ГНП, и то заработва на празен ход. Ми да му го начукам на тъпото жило. За малко за изпусна цацата дето бях закачил на въдицата.
              За механично жило на ГНП давам рошаво мъжко дупе. Еле ако ме гони ураган. Ама няма жилоооо. Компютъра ти спъва оборотите до празен ход, защото си мисли, че прегряваш мотора. Преебан датчик и тъп компютър които могат да те затрият. Да споменах “да и го начукам на електрониката”?
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: От виско към електрическо охлаждане

                Не са лакърдии, а факти, за съжаление. И не от ЕЖК, а лично съм бил свидетел на дискотеката няколко пъти (не по повод охлаждане точно). Та по тоя повод доверието ми към даден автомобил е силно обратно пропорционално на количеството електроника в него.

                Не казвам че не може да се направи читаво, тъкмно напротив. Но за съжаление твърде често не е направено така. На доста от новите возила и един паднал акумулатор води до драми и посещение на фирмен сервиз, което, както и да го погледнеш, си е тотален нонсенс, именно предвид никаквата цена на електрониката! Хич и не споменавам баналности като забравено дистанционно или забравен ключ по същия повод, което са тривиалности от поне 20 години насам.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: От виско към електрическо охлаждане

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  За механично жило на ГНП давам рошаво мъжко дупе. Еле ако ме гони ураган. Ама няма жилоооо. Компютъра ти спъва оборотите до празен ход, защото си мисли, че прегряваш мотора. Преебан датчик и тъп компютър които могат да те затрият. Да споменах “да и го начукам на електрониката”?
                  Не е проблема в електрониката.
                  Това е от който е писал заданието за управление на двигателя.
                  Както казах на жената директно гасне и дори празен ход нямаш.
                  Защо така ги правят е ясно. Практически всеки кара кола, което означава че 87.5% от шофьорите са пълни олигофрени
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: От виско към електрическо охлаждане

                    То като изпусна цаца, няма голяма файда че след това съм вързал канапче...

                    Както споменах, преиграва се с тия електрически проблеми. Което е обяснимо де. Понеже е непознато, е страшно.

                    Сега ще се опитам да направя една кратка ретроспекция на моите патила по пътищата, които са възпрепятствали придвижването ми. Поне за случките които ще се сетя.
                    1. умряла механична бензинова помпа
                    2. удавен по моя вина автомобил
                    3. превъртяла турбина на водна помпа
                    4. незатегната пробка на картер

                    Хм, нещо гнило има. В списъка няма и един електрически проблем, въпреки че според форумните специалистори трябва да имам само такива. Не стига това, ами и удавеният автомобил нямаше подобни проблеми след като поизсъхна и влезе в час.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: От виско към електрическо охлаждане

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      ...Както казах на жената директно гасне и дори празен ход нямаш.
                      .....
                      Какво се случва, ако в този момент изпреварваш и колата ти угасне в насрещното, баш когато срещу теб има кола?
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: От виско към електрическо охлаждане

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        То като изпусна цаца, няма голяма файда че след това съм вързал канапче...

                        Както споменах, преиграва се с тия електрически проблеми. Което е обяснимо де. Понеже е непознато, е страшно.
                        За цацата не знам, но за ураган и човешки животи е друго...или бъркам?!
                        И за Спарки електрониката не е непозната, както и за някои други съфорумци, но това не променя нещата. Около мен има доста "ревящи" от странни проблеми по колите, именно от ел. проблеми, а не от скъсано жило например.
                        Ама разводнихме яко темата
                        Панайот Бърдарски
                        0887 60 77 22

                        Коментар


                        • От: От виско към електрическо охлаждане

                          93-95 до 98градуса работят почта всички съвременни двигатели ,самия антифриз дава 5градуса разлика спрямо водата ,но съвременните датчици трябва да са предвидени за тази разлик,щото на вода карат само някои трактори и камиони. Немската технология на съвременните масла отпреди много години, е че маслата имат най добро мазане преди точката на кипене на водата.С това са съобръзени всички съвременни двигатели ,е някои не съвсем,просто не им се удава.Немски мотор държи един от най стабилните темепатурни режими с ел.перки/а/ от много години насам.Някоа двигатели нямат никакви колебливи температурни амплитуди,освен през зимата при спускане на дълъг наклон.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: От виско към електрическо охлаждане

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Да проверим дали правилно съм те разбрал.
                            Къса се жилото за газ на механичното ГНП, и то заработва на празен ход. Ми да му го начукам на тъпото жило. За малко за изпусна цацата дето бях закачил на въдицата.
                            На единия автомобил двете жила са дълги по четири метра , както и лостовия механизъм за скоростите , също и охладителната и отоплителна система , за десет години жило не се е откачало и късало. А един приятел преди години си купи чисто нов Сааб комби , показва ми го и се оплаква , че не се заключва пета врата. От фирмения сервиз разкачваха , отваряха , накрая свалиха заключващия механизъм и с две жици и акумулатор го пробваха дали се движи След три дни чесане по тиквите , направиха запитване до Сааб в Швеция за проблема , онези бързо им отговориха , че като са монтирали аларма не са казали на компютъра да заключва пета врата. И понеже бяха ровичкали и на други места по електрониката , след няколко години двигателя два пъти изгърмя , проблемите с автоматика и те бяха доста.
                            Та хубаво нещо е електрониката , но някой трябва да разбира от нея или поне да си вози в инструментите някой като теб.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • От: От виско към електрическо охлаждане

                              Има електроника и електроника - Мерцедесът на жена ми е бъкан с всякаква електроника, но никога не е имало и помен от проблем. Същият каран от мен служебен бе бракуван заради ръжда с безпроблемна електроника. За съжаление служебните Волва и Ситроени имат богат и безкраен репертоар от проблеми с електрониката.
                              Та както казва един Stoqn _M20 всеки трябва да прави каквото може - германците коли, французите свирки, италианците пици...
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: От виско към електрическо охлаждане

                                Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                                За цацата не знам, но за ураган и човешки животи е друго...или бъркам?!
                                По принцип не бъркаш, но зависи от контекста. Подозирам че човешкия живот беше вкаран в дискусията за по-голям драматизъм, с което тезата да изглежда по-убедителна.
                                Да, така изкарано от контекста хваща "дикиш" и прилича на убедително. Ама ако попитам за статистика кое е било по-смъртоносно - откази на механика или на електроника, подозирам че ще настане неловко мълчание или ще се окаже че електриките не са чак толкова страшни...

                                Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                                И за Спарки електрониката не е непозната, както и за някои други съфорумци, но това не променя нещата. Около мен има доста "ревящи" от странни проблеми по колите, именно от ел. проблеми, а не от скъсано жило например.
                                Ама разводнихме яко темата
                                Ми то се мрънка от всичко и от всеки. Аман от мрънкала както се казва. Аз затова и не им обръщам особено внимание. Още повече, много от хората нямат необходимите знания или техническа грамотност за да квалифицират даден проблем. Което по никакъв начин не им пречи да се изказват компетентно. И като се зададат няколко уточняващи въпроса, се получава нелоФко...
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X