Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От виско към електрическо охлаждане

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От виско към електрическо охлаждане

    Мойта едната охлажда на баир с включен климатик,иска около 5500 оборота обаче което е или 2ра или 3та в зависимост дали жената е вътре или си карам сам.

    Виско е,пред виското 2 електрически перки за резерва,ако взема се развихря нещо.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: От виско към електрическо охлаждане

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Затова на жената колата като реши че е прегряла или сигнала от температурния датчик е невярна просто си се гаси
      А датчик за нивото на охладителната течност и контрол над масленото налягане има ли? Ако и това са предвидили в съчетание с контрол на волтажа и при всяко "отклонение" гаси двигателя, има шанс да оцелее, без значение какви женски ръце държат волана.

      Коментар


      • От: От виско към електрическо охлаждане

        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
        А датчик за нивото на охладителната течност и контрол над масленото налягане има ли? Ако и това са предвидили в съчетание с контрол на волтажа и при всяко "отклонение" гаси двигателя, има шанс да оцелее, без значение какви женски ръце държат волана.
        Има
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: От виско към електрическо охлаждане

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          Моята практика показва точно обратното. Както вече писах, тук в пустинята имаме такива жеги, каквито в България няма. Климатиците на път за Вегас не се спират, и във Вегас не се спират, и в задръстванията там не се спират, и по магистралите не се спират... Явно са ни различни колите.
          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Е ти Кия ли караш.
          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Мойта едната охлажда на баир с включен климатик,иска около 5500 оборота обаче което е или 2ра или 3та в зависимост дали жената е вътре или си карам сам.

          Виско е,пред виското 2 електрически перки за резерва,ако взема се развихря нещо.
          Да се уточним - за мен греене е щом е отлепила от нормалното положение - точно в средата или според колата малко по-нагоре. Кията конкретно май никога не ми е вдигала над нормалното положение на стрелката. До сериозно греене в червеното за щастие не съм стигал, но аз карам само изправни коли, пък биле те и на 20+ години понякога.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • От: От виско към електрическо охлаждане

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            Да се уточним - за мен греене е щом е отлепила от нормалното положение - точно в средата или според колата малко по-нагоре. Кията конкретно май никога не ми е вдигала над нормалното положение на стрелката. До сериозно греене в червеното за щастие не съм стигал, но аз карам само изправни коли, пък биле те и на 20+ години понякога.
            И нашите са около 20сетина годишни. Има коли на, които стрелката не мърда- за да мръдне трябва много да е загряла. Има и коли, които постоянно клатят стрелката- просто така са направени, не че прегряват, просто не показват средно аритметично /образно казано/. В някои книжки на колата си пише коя е максималната работна температура. Ако стоиш на 40 и кусур градуса в задръстване и климатика млати, нормално е да си около 100те градуса /за някои коли/. Това не я прави прегряла. Кола по магистрала да ми вдига температура не ми се е случвало.
            В неделя във Вегас ще е 44 градуса по Целзий. И няколко милиона коли там ще се шматкат с пуснати климатици из задръствания и магистрали. Изправна кола много трудно ще я прегрееш.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • От: От виско към електрическо охлаждане

              Мале за едно охлаждане егати и темата се заформи.Тя топлата водаааааа,ама Vlado TS е писал отдолу.Ако те е страх с джипа по гаден терен ,кал,тлеволяци и подобни,слагаш две ,ако има място едната пред радиатора едната си остава оборотната в коша ,аз съм така и предната съм я включвал.само за почистване на радиатора от треви и рядка кал.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: От виско към електрическо охлаждане

                Каквото и да си говорим, виско-приводите на вентилатор са си на изчезване, да не кажа изчезнали при леките автомобили.

                Коментар


                • От: От виско към електрическо охлаждане

                  Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                  Каквото и да си говорим, виско-приводите на вентилатор са си на изчезване, да не кажа изчезнали при леките автомобили.
                  Тегаво се слага виско перка на напречен двигател. А надлъжните са на изчезване.

                  Коментар


                  • От: От виско към електрическо охлаждане

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Тегаво се слага виско перка на напречен двигател. А надлъжните са на изчезване.
                    Има и по-съществени причини. Ефективност се търси да се изцеди по много начини с умно управление.
                    Съвременните двигатели съвсем нарочно поддържат различни температурни режими при различни режими на движение. В смисъл, такива неща се получават и при старите, но сега това хептен не е оставено на случайността и се търси по-целенасочено.

                    А за интересни схеми на задвижване, извън автомобила се ползват често хидростатични задвижвания. В автобусите например, поради компановъчни причини това се ползва от над 30 години. Е, в съвременните има някои подобрения, например помпи или хидромотори с регулируем обем, но още не се ползват хептен навсякъде.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: От виско към електрическо охлаждане

                      Снощи се разрових в ръководството и интересното е,че пише - термостата отваря напълно на 100 градуса. Може ли тогава да се приеме ,че 100 градуса не са проблем за кията.
                      Когато стрелката мръдне нагоре от нормалното си място,тогава е на 110+ градуса.
                      Никъде не видях в ръководството да пише на колко градуса трябва да е напълно зацепени виското.

                      Коментар


                      • От: От виско към електрическо охлаждане

                        Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                        Снощи се разрових в ръководството и интересното е,че пише - термостата отваря напълно на 100 градуса. Може ли тогава да се приеме ,че 100 градуса не са проблем за кията.
                        На повечето автомобили след 1980г не е проблем. Има до 105, до 107, до 112 и тн - ама го пише в сервизното ръководство сигурно.

                        Кое е проблем е означено с червена боя на таблото.

                        На колко градуса на двигателя зацепва виското никой не може да ти напише, защото зависи от 10 други неща, освен от температурата на двигателя.

                        Вероятно някъде пише на колко градуса НА ВИСКОТО зацепва виското. Сигурно 55 или нещо такова.

                        Коментар


                        • От: От виско към електрическо охлаждане

                          Щом на 100 отваря напълно, това не би трябвало да е проблемна температура на работа. Или поне аз така си мисля.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: От виско към електрическо охлаждане

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            На повечето автомобили след 1980г не е проблем. Има до 105, до 107, до 112 и тн - ама го пише в сервизното ръководство сигурно.

                            Кое е проблем е означено с червена боя на таблото.

                            На колко градуса на двигателя зацепва виското никой не може да ти напише, защото зависи от 10 други неща, освен от температурата на двигателя.

                            Вероятно някъде пише на колко градуса НА ВИСКОТО зацепва виското. Сигурно 55 или нещо такова.
                            Дал съм данните за мерц, разликата до е градус два
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: От виско към електрическо охлаждане

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Аз виско чувам само след като сляза от магистралата, но щом казваш.
                              При включен климатик и 35-40 градуса на въздуха (което над напечен асфалт лятото е тривиален случай) се задейства дори само от жегата на климатика. Не го чуваш, защото не е зацепило докрай а само някакъв процент, точно колкото му трябва.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: От виско към електрическо охлаждане

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                ...И като се сбъга нещо по веригата, светва дискотеката, а съвсем новите директно викат и репатрак, щото умни.
                                Като за човек чоплещ и електроника, си наясно че преекспонираш тоя вид проблеми. Не е необходимо да го правиш. Така не ставаш по-убедителен.
                                Би трябвало да си наясно, че има и други занимаващи се с тоя вид техника, и подобни лакърдии няма как да минат...
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X