Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странни данни от Elm327

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Странни данни от Elm327

    Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
    Радиатора на климатика и между него и водния е пълно със треви от черните пътища. Как чистите радиаторите и как се предпазват от Тея боклуци,че и те убиват охлаждането.
    Така трябваше да почнеш,аз мия пролет и есен ,свалям решетката или каквото мога,обезмаслител и водоструйка.

    Правих тази процедура миналата седмица,30 минути тече кална чорба,клечки и слама.

    След 30 Мин още течеше ,но ми писна да пръскам,при първа възможност ще сваля водния и ще ги мия отделно.

    В момента между двата ми радиатора на работната кола,няма шума и кал но виждам от онези ,по нашия край им викат усил.Едни дето ти се забиват в чорапите ,пълно е със тях във водния радиатор.

    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #32
      От: Странни данни от Elm327

      Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
      Радиатора на климатика и между него и водния е пълно със треви от черните пътища. Как чистите радиаторите и как се предпазват от Тея боклуци,че и те убиват охлаждането.

      Ами с чистене ги чистим.

      Коментар


      • #33
        От: Странни данни от Elm327

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Ами с чистене ги чистим.
        ... и с вълшебните думи
        KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
        08868пет4три18

        Коментар


        • #34
          От: Странни данни от Elm327

          Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
          Днеска вдигна 114 градуса с климатик на място. Нормално ли е?
          Горния маркуч беше мек,явно капачката е отворила. От липсата на налягане като я изгасих почна да къркори в маркуча.
          Сменям вече 4та капачка,карат по 3-4 месеца и почват ядовете.
          Радиатора на климатика и между него и водния е пълно със треви от черните пътища. Как чистите радиаторите и как се предпазват от Тея боклуци,че и те убиват охлаждането.
          Не е нормално това!
          Освен това си направил и грешка.
          Не е трябвало да гасиш мотора,а да изгасиш само климатика,да пуснеш парното на макс,да задържиш на 2-2500об/мин.и след минута,две мотора щеше да се охлади.
          При гасене на 114-115гр.в тия жеги само след 4-5 мин.мотора вече е на 125-130гр.,охл.течност ври и общо взето отиваш на зле.
          Прави ревизия на охлаждането с измиване на радиаторите-(вън, вътре),не каза нищо за виското....-ако не зацепва-смени го.
          Нормално виското трябва да зацепва още на 90-92гр.и с това 410мм.витло успява да охлажда даже и на празен ход в задръстване!
          Друг е въпроса, че при теб с тези задръстени радиатори вероятно няма кой да отдаде топлина към него.....

          Коментар


          • #35
            От: Странни данни от Elm327

            Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
            Горния маркуч беше мек,явно капачката е отворила.
            Капачката отваря когато горния маркуч е твърд, и той си остава такъв докато температурата не спадне - едва тогава омеква, а в един момент си и присмуква някакво количество антифриз от казанчето. После като вдигне пак температура, пак се втвърдява и т.н.

            Мек маркуч на загрял автомобил означава еднозначно неработеща капачка. Дали в случая самата капачка е причината или нещо друго - не мога да кажа.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Странни данни от Elm327

              +1

              Коментар


              • #37
                От: Странни данни от Elm327

                Със тея капачки се видях в чудо. 4 или 5 за две години смених. Няколко месеца работят,и изведнъж препълват разширителя .
                Янко,не съм гасил колата,спрях климата и я карах докато падна на 93-4 гр. Изгасих- взе да мъчи да завира,пак запалих и така докато охлади с помощта и на парното.
                Днеска чистих радиаторите, сложих термостат на 82гр. Сега на място загрява до 85 с климатика,в баир също до 85. След изгасяне стига до 90.
                Може ли да има негативни последици от по рано отварящия термостат.
                Сложих на бронята и решетката мрежа за Комарницки,няква подсилена. Дано позапре Тея осили и треволяци

                Коментар


                • #38
                  От: Странни данни от Elm327

                  Пробвай с капачка от "Колос"?
                  При мен държат по 2г., докато вземе да им омеква пружината.
                  За термостата-добре е.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Странни данни от Elm327

                    Днеска извънградско на равно държи 91,обаче ако изкачвам стръмен дълъг наклон стига по диагностика до 100градуса. При спускане охлажда до 82.
                    Може ли някой с диагностика да сподели до колко му вдига неговата при изкачване и до колко охлажда при спускане. Интересно,че на място виското работи и спира точно на 90 гр. Но в движение и загряла на 96-97 гр натискам съединителя и форсирам- високо не се чува да бучи.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Странни данни от Elm327

                      Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                      Днеска извънградско на равно държи 91,обаче ако изкачвам стръмен дълъг наклон стига по диагностика до 100градуса. При спускане охлажда до 82.
                      Може ли някой с диагностика да сподели до колко му вдига неговата при изкачване и до колко охлажда при спускане. Интересно,че на място виското работи и спира точно на 90 гр. Но в движение и загряла на 96-97 гр натискам съединителя и форсирам- високо не се чува да бучи.
                      Всичко изглежда нормално за кола с обикновен термометър, независимо с виско или без. Моите и трите правят така.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Странни данни от Elm327

                        Въпроса е като отвори на 82,после стига да речем на 90-92/3 градуса. Не трябва ли виското да я държи в Тея граници и да не отива нагоре,както при мене до 100

                        Коментар


                        • #42
                          От: Странни данни от Elm327

                          От началото на отварянето до пълното отваряне има едни 7-10 градуса. Виско/ел.вентилатор и каквото друго има се задейства след като има гореща вода в радиатора, което според условията може да значи или да не значи че на изхода на радиатора водата е доста гореща - оттам още градуси нагоре, според натоварването.

                          И накрая има режим в който термостатът е напълно отворен, виското напълно зацепено и количеството охлаждане се определя от температурната разлика между околния въздух и двигателя. Това е примерно между 105 и 115-125 градуса, зависи от качеството на антифриза и клапана на капачката.

                          Оттам нататък почват проблемите защото охладителната течност образува парни мехури около най-горещите места в двигателя (така ги изолира от по-нататъшно охлаждане) и/или около водната помпа (и циркулацията рязко намалява). Или се пука някое гумено съединение от налягането и пак край на охлаждането.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Странни данни от Elm327

                            Днеска карам по черно,температурата на 98градуса,всичко не се чува. Пускам климатика и виското тръгна и то веднага и свали 85гр. На какво се дължи това незадействане на виското. Когато не е палена повече от 10 Мин и запаля,виското веднага тръгва за 3-4 мин.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Странни данни от Elm327

                              Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                              Днеска карам по черно,температурата на 98градуса,всичко не се чува. Пускам климатика и виското тръгна и то веднага и свали 85гр. На какво се дължи това незадействане на виското. Когато не е палена повече от 10 Мин и запаля,виското веднага тръгва за 3-4 мин.
                              На кое казваш виско,и как така тръгва виското?
                              Нали за предпоследния спортидж говорим,и аз имам подобна ,всичко е Ел.вентилатор.Не съм гледал дали май бяха два при мен...да не подведа, трябва пак да погледна.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #45
                                От: Странни данни от Elm327

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                На кое казваш виско,и как така тръгва виското?
                                Нали за предпоследния спортидж говорим,и аз имам подобна ,всичко е Ел.вентилатор.Не съм гледал дали май бяха два при мен...да не подведа, трябва пак да погледна.
                                Спортич бензин 118 коня,2003г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X