Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Катализатора-проблем при Г.Т.П.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

    Тая дивотия с бутилките каква е ? По закон в България живота на съдовете под налягане е 40 години от датата на производство .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #47
      От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Тая дивотия с бутилките каква е ? По закон в България живота на съдовете под налягане е 40 години от датата на производство .
      Казаха ми че се допускат бутилки до 10 години от датата на производство.Моята е на 17
      Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
      Краси
      "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

      Коментар


      • #48
        От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Писах ти-смени пункта. В наредбата няма такова нещо. Ако законно си с две горива, не пункта решава на какво ще те тества.

        Единственото нещо, което ще постигнат промените, е черен пазар на катализатори, наеми и т.н. За нашия стандарт това е безумно скъпо устройство. Аз моя мога да си позволя да го сменя, защото е 200 евро чисто нов и ако сега го сменя, перспективата е да надживее колата, плюс евентуално още една някъде. Говорим за оригинален катализатор. По случайност от евтините. Ами тия, дето са по 600 и нагоре евра....с тях какво правим...Животът на един катализатор, ако колата се поддържа изправна и се кара с качествени горива, може да надхвърли 200 хил км. Нещо, което е практически невъзможно у нас.
        По принцип си прав за всичко,понеже газовата ми тепърва ще я узаконявам чрез нова бутилка и т.н.,а пък на бензин ще текат ремонти/чистене на инжектори и др/ съм склонен да си купя и катализатор.От гледна точка на това че пътуваме и по Европа.Вече е друг въпроса на какъв ще случа... предлагат ми канадски с иноксова обшивка и 1г.гар.за 200 лв.,инак 400,1500и 2000лв./универсални по 100-150лв.китайци.../
        Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
        Краси
        "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

        Коментар


        • #49
          От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          За новия внос...няма много за притеснение ......... временни номера са 50 лева ..............
          По скоро близо 100 - гражданска за 3 мес. + номерата. И като платиш прегледа, и станаха към 150.
          И чукай на дърво на КАТ диагностиката да не каже, че си извън нормите и "кво правим сега" ................

          Коментар


          • #50
            От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

            Вчера следобед минах служебната кола на преглед. Дачия Сандеро на бензин на 204 хил. км. Пъхнаха в ауспуха едно маркуче и вътре в пункта си направиха нормите на изгорелите газове, и при това без да съм молил за нещо такова. Просто не искат да си изпуснат парите. Всичко зависи от това къде ще закараш колата. Ако ти се разхожда ела и ще те водя за минеш преглед.

            Коментар


            • #51
              От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

              Има много неща, които никоя система не може да контролира, понеже са въпрос на съвест у проверяващия. По такива пунктове и аз съм минавал-например без ръчна спирачка, двигателя във вид на лоена топка от течове на масло и нафта, купето гнило. Какви служебни коли съм карал като по-млад шофьор...някой път съм се чудил къде ми е бил акъла и как съм извадил късмет да не се разпаднат в движение...Един бус се беше скършил през средата при следващия ми колега, дето взе да го кара-докато го товарят, буса се пречупва на две. Другия имаше само предни спирачки (задните тръбички затапени с винт, понеже са изгнили). Тези пунктове едва ли са изчезнали.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #52
                От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                Такива пунктове винаги ще има. Най-вероятно те са на неслучайни хора, дето променят правилата за да печелят от това. Поне за себе си съм стигнал до този извод. Не може служители на ДАЙ дето правят проверки по пунктовете да имат и свои такива. А само при нас има няколко. В момента се правят още три нови. Защо ли никнат като гъби и при това няма дъжд.

                Коментар


                • #53
                  От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                  Първоначално публикуван от lakatnika Преглед на мнение
                  Ми като узаконя газта и като ходя на ГТП оня вика трябва на бензин да е прегледа....тогава?
                  Така е. На всичките ми коли с АГУ при ГТП са замервали газовете на бензин. И винаги са ми искали паспорта на газовата, и са слагали стикер за изправност върху бутилката.
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #54
                    От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                    Моята едната кола е без катализатор и ся какво няма да ме пуснат да мина преглед ли? Какви пари е този катализатор

                    Коментар


                    • #55
                      От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                      Първоначално публикуван от dabeda Преглед на мнение
                      Моята едната кола е без катализатор и ся какво няма да ме пуснат да мина преглед ли? Какви пари е този катализатор
                      От 100 до 2000лв....
                      Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                      Краси
                      "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                      Коментар


                      • #56
                        От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                        Първо ги виж колко бройки са, че има коли с по 4 катализатора. V6 масово са с поне два.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                          Първоначално публикуван от lakatnika Преглед на мнение
                          От 100 до 2000лв....
                          То колата съм я взел за толкова тo,не си заслужава да ги давам за катализатор..
                          Гледам само да грабят парите на хората ей...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            По скоро близо 100 - гражданска за 3 мес. + номерата. И като платиш прегледа, и станаха към 150.
                            И чукай на дърво на КАТ диагностиката да не каже, че си извън нормите и "кво правим сега" ................
                            Вече платена.................оплакваш се на джамбазина и той ще ти върне парите със сигурност
                            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                            Коментар


                            • #59
                              От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                              Мое ли да питам, моля другарко? Кога у нашата мамковина са били отменени изискванията за съответствие на двигателите с еконормите заявени от самите производители? Лесно е да ревеш, когато си отраснал по време на слободията наречена "демократичен/мирен преход". По-дъртите у форума със сигурност помнят как се минаваше на преглед по онова, татовото време. Що сега се реве, че просто дръпнаха юздите на окакалите се тотално пунктове за ГТП.

                              П.П. С абсолютна сигурност ще се затегне и положението с 35-ците и "силовите брони". Да ви светкам ли, че даже в необятната съветска шир не може да се мине на преглед по втория начин и, че всеки тунинг на джипка се проверява и отбелязва в талона или си я движиш само с ремарке или платформа.
                              Последно редактирано от коко келеша; 06-01-18, 14:26.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #60
                                От: Катализатора-проблем при Г.Т.П.

                                Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                                Краси
                                "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X