Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Друг двигагател на Киа.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Друг двигагател на Киа.

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

    присаждане ... колко производители са го направили фабрично. Гоуфовското ТДИ в това отношение май води.
    Колко модела извън ваг-груп го монтират? ЖТД-то май е по-интернационално. Да не говорим за ВМ-а ...
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • От: Друг двигагател на Киа.

      Вариянти има,но зависи според някои подробности на автомобила.
      Вариянт първи е да се насади кожух от Ауди на съществуващата ск на кияка и да се завари,ако съответно ск не е от цам магнезий и прочие говна.При този случай има бегла вероятност да не се преправя амбрияжната ос и да си остане със собственната си система за изключване на съединителя.Феродов диск според зависи.Цена за куплирането(ще трябват двата кожуха,от Ауди и от кията),включващо рязане,напасване и заваряване около 250-300бгн.Това за 1,9ТДИ на ФВ.
      Вторият вариянт е да се постави фланец между мотора и ск(ако е от говнолин и не се заварява),но там вече според зависи.В повечето случаи съвпадат отворите наполовина на ск и мотора и се обезсмисля понеже закепването се компрометира.Но да речем че стане,ще трябва фланец,нова по-дълга амбрияжна ос,със сигурност преработка на изключващият механизъм на съединителя и цифрата със сигурност ще прескочи 1000бгн.Обаче остава под въпрос амбряжната ос,може да се окаже изчанчен модул и да няма кой да нареже зъбното в България.Във 90% от случаите,производителите ползват модул специялно произведен за дадена ск,това от съображение за по-малко триене и дълговечност.
      Трети вариянт е ако кияка е със отделна раздатка(ама май не е) да се монтира ТДИ-то със скорости от Ауди,кутии бол и съотношения на предавки почти каквито си искаш.
      Това са алуминиеви фланци:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170911_102422.jpg
Прегледи:1
Размер:318.3 КБ
ID:5765977
      Куплират Сутиен със Ауди ск:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170911_102348.jpg
Прегледи:1
Размер:343.3 КБ
ID:5765978
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170911_102329.jpg
Прегледи:2
Размер:313.6 КБ
ID:5765979
      Последно редактирано от petroffbg; 11-09-17, 20:31.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Друг двигагател на Киа.

        Темата вече доби техническо-образователно-художествена стойност, понеже автора се отказа от осъществяването и по ред причини. Основателни, смЕтам...Значи, едно е да туриш на чисто нова Волга 24 от кореком дизелов двигател от Мерцедес 220 Д и да я регистрираш без проблем 1983 г. с идеята да я караш евтино и вечно...за жалост, истината е функция на времето. Сега да набуташ в курник за 1500 кинта 5-6000 за да тръгне повече, е абсурдно...при положение, че има същите по-вървящи и за по-малко пари.
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • От: Друг двигагател на Киа.

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

          ...Хубав (но не абсолютен) критерий за това дали си струва инвестицията в присаждане на един двигател е това колко производители са го направили фабрично. Гоуфовското ТДИ в това отношение май води.
          ВМ-а е ненадминат. Ще се изненадаш от колко производители се вгражда в моделите им. Щом и Тойота са подлъгали...
          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
          SSang Yong Kyron 2.0xdi
          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

          Коментар


          • От: Друг двигагател на Киа.

            Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
            Темата вече доби техническо-образователно-художествена стойност, понеже автора се отказа от осъществяването и по ред причини. Основателни, смЕтам...Значи, едно е да туриш на чисто нова Волга 24 от кореком дизелов двигател от Мерцедес 220 Д и да я регистрираш без проблем 1983 г. с идеята да я караш евтино и вечно...за жалост, истината е функция на времето. Сега да набуташ в курник за 1500 кинта 5-6000 за да тръгне повече, е абсурдно...при положение, че има същите по-вървящи и за по-малко пари.
            Пост 15-ти За в момента нямам никакво намерение да сменям двигател,само го споделих като идея.

            И доста въпроси ми се изясниха,мисля не само на мен.
            Освен двигателя,не виждам нищо друго като проблем.
            Защо,да е курник?
            Последно редактирано от georgipetkov64; 11-09-17, 21:27.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • От: Друг двигагател на Киа.

              Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
              ВМ-а е ненадминат. Ще се изненадаш от колко производители се вгражда в моделите им. Щом и Тойота са подлъгали...
              И виж по години какво предлага вм като коне и момент спрямо разход и кубатура.
              Това че е капризен за ремонт е ясно.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Друг двигагател на Киа.

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                Пост 15-ти За в момента нямам никакво намерение да сменям двигател,само го споделих като идея.

                И доста въпроси ми се изясниха,мисля не само на мен.
                Освен двигателя,не виждам нищо друго като проблем.
                Защо,да е курник?
                Не го приемай лично, карам същата.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • От: Друг двигагател на Киа.

                  Варианата за мерцедесов мотор с тремек отпада, щото предния кардан е от ляво, а на Кията трябва да е отдясно.
                  Вариант с отделна раздатка от ГАЗ 69 или Самурай, и щатна кутия за задно предаване, комплект с мотор, може би ще е най-евтин. Има и вариант за напасване на раздатката на Кията към друга кутия, но вероятно няма да е лесно.
                  Обаче пак остава въпроса за читав мотор и задно предаване, ако може да е с директно впръскване но да не е комън рейл. Аз се сещам само за такъв на Мерцедес.
                  От друга страна, без да съм сигурен, просто гадая... Има един мотор на Фолксваген, 2,4 дизел, който е дериват на стария 1,6 дизел, и се слага на старите Волво 240 и бусовете LT. Има някаква вероятност ако е еднакъв и към скоростите с 1,6, скоростите от тия превозни средства да паснат и на TDI-то. Отделно, малко по-новите LT, които са близнаци на първите Спринтери, със сигурност се куплират с петцилиндрово TDI на задно. Има вероятност да паснат скоростите и на четирицилиндровото, макар че със сигурност има и различен вариант за A6 (C4), за 240мм съединител, който не пасва (AFN и 1Z, са на 228 ).

                  Това JTD дали не пасва на кутия на някое Ивеко? Макар че сигурно ще е скъпа, чисто теоритично.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Друг двигагател на Киа.

                    Като каза ивеко - що не.
                    Раздатка от газка е мъчение в 21 век. Най-добре от последните г-та - не е директна а повишаваща.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Друг двигагател на Киа.

                      На мен единственото логично присаждане ми се вижда VM 2.5 заедно с кутия и раздатка от фруктиера или червоки, което пасва по-добре на тунела и позиционирането на карданите. Всичко друго ми се вижда като един огромен филм свързан с много повече неизвестни. Не го казвам щото ми харесва VM-а, а просто щото е логично. Замяната на щатното ТДИ с такова от VW с горе-долу същите показатели е меко казано нерентабилна галимация. То не се знае пък дали другата карантия ще издържи на VM-a, ама тва е отделен въпрос. Разни екзотики като 2.4 от LT пък съвсем обезсмислят процеса по подобна манипулация.

                      При всички положения манипулацията е нерентабилна, ама то това отдавна стана ясно, такова начинание се прави от мерак, а не от безпаричие.
                      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                      Коментар


                      • От: Друг двигагател на Киа.

                        Нали се разбрахме да обсъждаме ''реални" неща ? Г-н Дойнов какви са тези предложения за раздатка от ''последните Г-та'' ? Би ли споделил това нещо на какви пари ''обикновено'' се намира ? Аз ще споделя моят опит.Преди 2 лета търсих раздатка от W-460,обявяха цени от 700лв. до 1000лв. (Кърнаре). След 6 МЕСЕЦА нон-стоп ровене по обяви,изпадна за 500лв.Този евентуален проект в какви срокове ще го осъществяваме ?

                        Коментар


                        • От: Друг двигагател на Киа.

                          Сетих се, че на едно място за раздатка от Г-463 ми искаха 2500 лв.(преди да им обясня, че търся за старото ''Г").

                          Коментар


                          • От: Друг двигагател на Киа.

                            Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                            На мен единственото логично присаждане ми се вижда VM ...
                            ...

                            . Всичко друго ми се вижда като един огромен филм свързан с много повече неизвестни. Не го казвам щото ми харесва VM-а, а просто щото е логично. Замяната на щатното ТДИ с такова от VW с горе-долу същите показатели е меко казано нерентабилна галимация.
                            Щатното ТДИ, нема нищо общо с истинското TDI. Нито като здравина, нито като характеристики, нито като икономичност.
                            За вариантите с раздатка и мотор от друг джип- трябва кардана да е отдясно- т.е. от Фронтера, да, от Чероки -не. Но там читавите мотори са само 2,8 и донякъде 2,2dti.

                            ПП: Проект няма, само си разтегаме локуми. Но знае ли човек, кой кияджия ще получи наследство, продаде имот, или спечели от лотарията, та да вземе да го подхване без тънки сметки, а е така за развлечение.
                            Последно редактирано от cecoa1; 15-09-17, 14:43.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Друг двигагател на Киа.

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Щатното ТДИ, нема нищо общо с истинското TDI. Нито като здравина, нито като характеристики, нито като икономичност.
                              Аха...и един мармот завива шоколади
                              Защото - немското тди независимо от своята здравина е такова защото просто не е в купето на Кията! Нищо повече, и нищо по-малко.
                              Между другото - преди години познат имаше нов от магазина микробус Мазда с точно такъв двигател - скъсаха го от километри и накрая се предаде като катастрофира...за щастие без човешки щети.
                              Панайот Бърдарски
                              0887 60 77 22

                              Коментар


                              • От: Друг двигагател на Киа.

                                Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                                Аха...и един мармот завива шоколади
                                Защото - немското тди независимо от своята здравина е такова защото просто не е в купето на Кията!
                                Нека тактично да намекнем, че не си прав.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X