Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Друг двигагател на Киа.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Друг двигагател на Киа.

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Може, ма комън рейл... И надлъжно монтирано го нЕма никъде. .
    Еее CDI-тата не ги ли броим за коман рейл?И повечето са надлъжни.

    Коментар


    • #47
      От: Друг двигагател на Киа.

      Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
      Еее CDI-тата не ги ли броим за коман рейл?И повечето са надлъжни.
      Броим ги, аз за предложеното от Търтея жтд (JTD) имах предвид. Иначе на други марки и мотори е ясно.
      Фолксвагенското старо TDI е уникално с разни неща, отделно, че произвеждано много дълго и в много голям брой...

      ПП: А ОМ605 е доста по-тежък и неикономичен.
      Последно редактирано от cecoa1; 06-09-17, 21:02.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #48
        От: Друг двигагател на Киа.

        Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
        Дам...5500 да набуташ в такава кола е меко казано странно. Моята я купих за 4500 кинта напълно обслужена и в пълна изправност. Лъскава е като венчална халка. Не пуши, не прекъсва, не придърпва, не загрява, не надува... малко върви, много харчи... Не я продавам, край на цитата. Ако се прецака, и струва ремонта повече от 1/3 от покупната цена - на части, и те така...Главоболието покрай пререгистрация и технотестове с нов двигател е икономически и емоционално излишно, според мен.
        Рано или късно, ще се намери някой да рискува едни пари.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #49
          От: Друг двигагател на Киа.

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          ПП: А ОМ605 е доста по-тежък и неикономичен.
          И точно толкова по-здрав и подлежащ на тунинг. С гаечен ключ мога да ти го направя на 200 кс

          Но за кияка продължавам да мисля че 1.9 жтд е правилния избор
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #50
            От: Друг двигагател на Киа.

            А па 5.5к си мисля, че си има готови фабрични варианти, превъзхождащи Кия + 1.6 бензинов присадък!
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #51
              От: Друг двигагател на Киа.

              Всяко JTD е комън рейл ( все пак те са го измислили) и е по-добро от всеки дизел от изброените до тук цдита,тдита,хашдита и други дита!!!
              мисля, да зема а се замисля...

              Коментар


              • #52
                От: Друг двигагател на Киа.

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                А па 5.5к си мисля, че си има готови фабрични варианти, превъзхождащи Кия + 1.6 бензинов присадък!
                Киа със умрял мотор и здраво купе ще е 2000лв.+5000лв. за друг двигател и стават 7000лв.
                Какво предлагаш за 5500лв. и да не пълно с ръжда.
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #53
                  От: Друг двигагател на Киа.

                  Аз лично нищо - но пазар като слънце. Утре ще ти селектирам 3 варианта, като идея, на лично, че нали линкове, ала, бала...
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #54
                    От: Друг двигагател на Киа.

                    Пусни ги счупени, така може, да видим и ние
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #55
                      От: Друг двигагател на Киа.

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Аз лично нищо - но пазар като слънце. Е сега ще ти селектирам 3 варианта на лично, че нали линкове, ала, бала...
                      Нищо против.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #56
                        От: Друг двигагател на Киа.

                        Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                        Всяко JTD е комън рейл ( все пак те са го измислили) и е по-добро от всеки дизел от изброените до тук цдита,тдита,хашдита и други дита!!!
                        Може леко да поспорим кой го е измислил и кой го е въвел пръв Не е лош двигател ЖТД-то ама пък не е върха де.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Друг двигагател на Киа.

                          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                          Киа със умрял мотор и здраво купе ще е 2000лв.+5000лв. за друг двигател и стават 7000лв.
                          Какво предлагаш за 5500лв. и да не пълно с ръжда.
                          Фронтера Б, ЛР Дискавъри, Нисан Терано 2, петврати има по дузина от марка в прилично състояние за тия кинти...
                          Животът е харизан кон според мен...

                          Теди

                          Коментар


                          • #58
                            От: Друг двигагател на Киа.

                            Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                            Фронтера Б, ЛР Дискавъри, Нисан Терано 2, петврати има по дузина от марка в прилично състояние за тия кинти...
                            Гледах няколко Нисан Терано2 на цена 5-6к,ами едно нямаше за свят.Другите не са ми от любимите марки.
                            Това си е мое мнение.По принцип искам Терано2,ама то много ръждясали и мазани.
                            Киата поне купе има,като хората.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #59
                              От: Друг двигагател на Киа.

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              И точно толкова по-здрав и подлежащ на тунинг. С гаечен ключ мога да ти го направя на 200 кс

                              Но за кияка продължавам да мисля че 1.9 жтд е правилния избор
                              Тия работи с по-това и по-онова, не знам как ги изчисли, щото извръщенията върху TDI-то не са по-малки, и държи.
                              Но и не е въпроса за чак такива експерименти, а за добро съчетание за дълготрайно ползване.
                              ЖТД-то може да е много читаво, но какво точно предлага повече от TDI? Мощност да строши Кияка, могат да дадат и двата, за скромни пари.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Друг двигагател на Киа.

                                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                                Киа със умрял мотор и здраво купе ще е 2000лв.+5000лв. за друг двигател и стават 7000лв.
                                Какво предлагаш за 5500лв. и да не пълно с ръжда.
                                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=220080 те ти за 6к, колегата твърди, че е обслужена което хавтоматично ти спестява 4-5-6стонтин кинта и воала...

                                Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                                Фронтера Б, ЛР Дискавъри, Нисан Терано 2, петврати има по дузина от марка в прилично състояние за тия кинти...
                                Ето и другите варианти в този бюджет - и от трите се срещат читави екземпляри (ЛР отива малко над бюджета, но пак е попоносимо от набиването на 6к в Кия). Един прЕАтел сега си търси 4х4 и гледахме тези фронтера https://www.moВВbile.bg/pcgi/mobile....8&slink=4ksjyy и Едно Терано за 6,5к 3.0 TDi, но не го намирам в мобилето и двете бяха като слънце!
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X