Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

    Бе , ако измислиш да дистанцираш всички елементи с тези 20 мм (да не забравиш управлението , ей) нищо няма да се промени в усилията.
    Няма да му се откъснат болтовете , Фастер.Само на ябълката ще и дойде на друго място зор , докато не направи горното.
    Дерзай , Нико!
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
      Бе , ако измислиш да дистанцираш всички елементи с тези 20 мм (да не забравиш управлението , ей) нищо няма да се промени в усилията.
      Няма да му се откъснат болтовете , Фастер.Само на ябълката ще и дойде на друго място зор , докато не направи горното.
      Дерзай , Нико!
      Не само, че нищо не се променя, а и си застава баш където му е мястото.
      Като се минава през реглаж ще рапортувам.

      P.S. Не мислиш ли, че е време да сложиш това

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-44af008089f9bc136ed5b7b3aa19bad05b6355d3bbbc8b89facbd0785355ad30-V.jpg
Прегледи:1
Размер:183.8 КБ
ID:5796056

      на аватара си.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

        Това до шарнира с форма на малък снаряд за майстора рушвет ли е ? Така можеше и при мен да дойдеш и щях да я оправя веднага.

        Коментар


        • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Относно баш носачите, истината е регулируеми с унибали...
          Унибала е много добро нещо, ама за коли, при които се сменята след всяко състезание например. Не случайно на сериен автомобил никъде няма такова, освен да речем по някакви шангички например на скорости/раздатка, където са заврени изцяло в маншони.

          Една зима и напролет са за смяна. Боклуците не им понасят. Същото важи за унибалите на амортисьорите - назависимо каква марка и за колко пари са.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Унибала е много добро нещо, ама за коли, при които се сменята след всяко състезание например. Не случайно на сериен автомобил никъде няма такова, освен да речем по някакви шангички например на скорости/раздатка, където са заврени изцяло в маншони.

            Една зима и напролет са за смяна. Боклуците не им понасят. Същото важи за унибалите на амортисьорите - назависимо каква марка и за колко пари са.
            Не знам, може и да си прав. Не съм решил каква точно ще е съдбата на Мусото и това с тези носачи беше един от вариантите, но отдавна, когато идеята ми за ползването му беше друга. След като сложа подложките ако, както предполагам, всичко си дойде на ъгли, няма да се вкарвам във филми.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

              Да размърдам малко темата.

              Като застудя и се присетих за няколкото изгорели свещи които явно бяха станали пет, както се и оказа при проверката.
              Така и така трябваше да се маха филтърната кутия, та използвах момента за малко мунинг защото муфите с които се хваща за колектора леко се бяха поудървили и разхлабили. Не бяха напукани или на камък, но реших да ги сменя със силиконови, като на 41mm в ньета имаше само черни и по 12-15$, та реших да ползвам маркуч защото са доста къси и не би трябвало да е проблем.
              Можех да си взема и оригинални, но нали е модерно да се ползват актуални материали и цветове, тааа, силиконов маркуч.

              Диаметъра на колекторите където лягат муфите е 41.5mm, като самите муфи измерени на място бяха с дължина 32-33mm
              Взех 20см син силиконов маркуч с диаметър 41mm, като реалният всъщност беше 40.5mm, който нарязах на парчета с дължина 33mm които заспаха.

              Ето ги навързани:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15398069250550.jpg
Прегледи:1
Размер:718.3 КБ
ID:5800594

              а ето и какво се получи:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15397998275650.jpg
Прегледи:1
Размер:601.8 КБ
ID:5800596

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15397998442201.jpg
Прегледи:2
Размер:706.3 КБ
ID:5800598

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15397998557332.jpg
Прегледи:2
Размер:671.2 КБ
ID:5800599

              По това време на годината обикновено сменявам и въздушен филтър, но днес в бързината забравих да взема, за което ме хвана яд като го погледнах.

              Не ми работи повишаването на празният ход на студено и отдавна си бях купил температурният датчик за да елиминирам проблема по цялото вакуумно трасе, та сега дойде момента да сменя и него.

              Ето го и него:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15398076571441.jpg
Прегледи:1
Размер:107.5 КБ
ID:5800602

              като ползвам този тъп скрийншот за да се видят и двата номера на датчика който се ползва при OM601/2/3.

              Остана да сменя и всички вакуумни маркучи със силиконови, но тези които са с отвор 4mm са с външен диаметър 10mm, които ми се видяха неестетично дебели, та реших да отложа това упражнение докато реша дали ще са такива или има друга алтернатива.
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 17-10-18, 22:48.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                стана да сменя и всички вакуумни маркучи със силиконови, но тези които са с отвор 4mm са с външен диаметър 10mm, които ми се видяха неестетично дебели, та реших да отложа това упражнение докато реша дали ще са такива или има друга алтернатива.
                Неестетично дебели са ,но си трябва. Този силикон като се сгрее как се мачка от вакума не е истина. Бях си взел 10мм вътрешен да заместя вакума на спирачното серво, защото беше със шлаух а трябваше да пътувам спешно. По едно време както си карам усещам ,че спирачките не са това което бяха като тръгнах. беше се сленал почти силикона, забучих му една пружина отвътре и приключих завинаги с това временно решение.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                  Сигурен ли си, че проблема е в датчика, да не го сменяваш напразно?
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Сигурен ли си, че проблема е в датчика, да не го сменяваш напразно?
                    Не, ама знаеш, че съм на такова дередже, че не мога да си правя колата когато се наложи и предпочетох да го сменя заедно със смяната на свещите, още повече, че в Ратола беше около 25лв а в Балкона 60-80 за същия.
                    Сваленият на студено е отворен, което значи, че си работи, но пък е под ръка ако на някой му потрябва на момента.
                    Точно това си мислех преди час-два, че остана да пробвам авансатора на помпата с орален вакуум.

                    ... иии имаш едни разпръзквачи при мен.

                    Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                    Неестетично дебели са ,но си трябва. Този силикон като се сгрее как се мачка от вакума не е истина. Бях си взел 10мм вътрешен да заместя вакума на спирачното серво, защото беше със шлаух а трябваше да пътувам спешно. По едно време както си карам усещам ,че спирачките не са това което бяха като тръгнах. беше се сленал почти силикона, забучих му една пружина отвътре и приключих завинаги с това временно решение.
                    Освен, че визуално ме фрапираха с дебелината си, там където ми отрязаха маркуч на парче, защото метър ми е много, цената беше 12лв/m, а на други места на които звънях цената беше 6-7лв/m, което на прогнозните от мен поне 3m са си 10 кИла нафта отгоре за нещо което не е на зор.

                    Ако дебелината няма да пречи на нещо ще взема такива, но трябва да огледам навсякъде.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                      Тънките силиконови за вакуум стават. Не стават за налягане (нямат оплетка/плат вътре). Дебелите с оплетка са за налягане, конкретно твойте са си за тубо.

                      За гориво не стават никои от тях.

                      Снощи смених всичките си вакуумни маркучлета с нормален, гумен, черен, с оплетка 3мм горивен маркуч. Спрямо оригиналния гумен без оплетка е с около милиметър или 2 по-дебел. Заспа. И понеже е по-дебел и с оплетка ще изкара и по-дълго преди да се напука или протрие. Разчистих и повечето конфликтни места, където имаше протриване на оригиналните. Останаха само 1-2, където просто няма оправия.

                      Маркуча за вакуум към сервото на спирачките пак е такъв, но по-дебел. Смятам че през следващите минимум 5 години за маркучи няма да мисля. И горивните съм сменил навсякъде. И едното водно съединение. Сменени са и почти всички скоби по охладителната и горивна системи с Norma Torro. Оставени са само малък брой оригинални, пружинни, където прецених че няма проблем.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Тънките силиконови за вакуум стават. Не стават за налягане (нямат оплетка/плат вътре). Дебелите с оплетка са за налягане, конкретно твойте са си за тубо.

                        За гориво не стават никои от тях.

                        Снощи смених всичките си вакуумни маркучлета с нормален, гумен, черен, с оплетка 3мм горивен маркуч. Спрямо оригиналния гумен без оплетка е с около милиметър или 2 по-дебел. Заспа. И понеже е по-дебел и с оплетка ще изкара и по-дълго преди да се напука или протрие. Разчистих и повечето конфликтни места, където имаше протриване на оригиналните. Останаха само 1-2, където просто няма оправия.

                        Маркуча за вакуум към сервото на спирачките пак е такъв, но по-дебел. Смятам че през следващите минимум 5 години за маркучи няма да мисля. И горивните съм сменил навсякъде. И едното водно съединение. Сменени са и почти всички скоби по охладителната и горивна системи с Norma Torro. Оставени са само малък брой оригинални, пружинни, където прецених че няма проблем.
                        Нямам проблем с вакуумите, но понеже тук-таме са ремонтирани, искам да подменя всичко в по-подходящо време, че обикновено хората се сещат за какъвто и да било проблем чак когато им се обърне каруцата.

                        Ако някой знае къде продават читави силиконови маркучи на разумни пари да споделя, а ако не намеря, ще сложа DIN 73379 като горивните, пък ако трябва ще си викна цяла макара отвън, че не знам дали ще намеря 4mm у нас.

                        ... всъщност, сега ще премеря дебелината на щуцерите от сваленият клапан, че май не са 4mm.
                        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 18-10-18, 13:43.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                          Има и 3мм и 4мм горивни у нас ако не във всеки втори, то поне във всеки трети магазин.

                          Не гледай диаметъра на щуцерите а диаметъра на недеформирано парче оригинален маркуч. Болшинстовото вакуумни са или 3 или 4мм.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                            Диаметъра на щуцерите ми е изходна позиция за да разбера какъв е диаметъра на маркучите.

                            От 20г работя с почти всички сериозни фирми които продават авточасти и едвам намерих маркуч 3mm DIN 73379 от който взех всичко останало на макарата.
                            Сега, докато си пия второто кафе, ще си измеря щуцерите и преценя размера на маркуча и ще се развъртя по телефона като ми остане време.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                              Такъв баш слагах снощи. Взех го от някакъв интернет магазин преди няколко месеца, че даже и ми го докараха на адрес те лично.

                              Те ти го, например:
                              http://scooterhouse.net/%D0%BC%D0%B0...0%B5%D0%BD-7mm

                              В TEX-KO има и 3.2мм, поне на страницата им. Gates. И в Kanex и къде ли не. Никаква дефицитност не съм усетил, търсейки го. Сигурно и като тръгна по Симеон ще намеря, при това не особено трудно.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                                Такааа, щуцерите на термоклапана са 4.2mm, което значи маркуч 4mm.

                                Сега остава да намеря читав маркуч, но и в цвят подходящ за вакуум.
                                Като ще е, да е !
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X