Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз със Кия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз със Кия

    Неговите са вакумни,но има съмнение,че са зацепени постоянно.
    А,че Астровите пружини са мекици не съм убеден за 3г.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • От: И аз със Кия

      Така, днес след консултация с адаша по телефона ходих до магазина и ги накарах да ми извадят пружини от Астра комби, -Ф. - Г. -и от КИЯ. Премерих височините и това е резултата
      - Астра G, 275 мм.
      -Астра F, 320 мм.
      - Кия , 256 мм.

      В понеделник ще напиша и от Омега седан, поръчах и такива заедно с амортисьорите. Тогава ще реша кои да купя.
      Сега ще помоля ако някой знае кои пружини с колко точно повдигат задницата ще съм благодарен да не се лутам и смятам. Също каква ще е разликата от предницата за да знам какви втулки да направя за отпред.

      Коментар


      • От: И аз със Кия

        На какъв размер гуми,се спря?
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • От: И аз със Кия

          Освен физическите размери, пружините имат и натяг, който не можеш да разбереш статично, а може само да го усетиш след като ги сложиш, ма тогава вече не са нови и, дори да не си ги уцелил, не можеш да ги върнеш.
          Въпреки сметките, емпиричните резултати може да са различни, та крайният резултат се вижда само след монтажа.
          Порови се и прочети и сравни.
          Натяга трябва да е еднакъв (или колкото е възможно по-близък, но не и по-малък), а пружините по-дълги за да се получи желаният лифт, но да си запазиш и возията.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: И аз със Кия

            За гумите засега съм се спрял на 215х80х15, ще видя как ще се случат нещата тоя месец, но при всички случай ще трябва да сменям пружини и амортисьори, защото няма никой на мегдана.

            Коментар


            • От: И аз със Кия

              Един приятел,с 30мм. подложки отпред и пружини от Омега отзад е с гуми 215х85х16.
              Закачат малко на предните калобрани.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • От: И аз със Кия

                Аз искам да съм на 15-ски, щото такива джанти имам, не ми се занимава да търся джанти, после гуми, а па те сигурно ще и дойдат големи, като гледам какво се пише и как ме съветвет колегите, затова ще търся този размер. Може само едни фланци да и сложа за да подобри стъпката.

                Коментар


                • От: И аз със Кия

                  Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                  Аз искам да съм на 15-ски, щото такива джанти имам, не ми се занимава да търся джанти, после гуми, а па те сигурно ще и дойдат големи, като гледам какво се пише и как ме съветвет колегите, затова ще търся този размер. Може само едни фланци да и сложа за да подобри стъпката.
                  Само споделям какво може при този лифт,за 15-ски предполагам може и по-малко лифт.
                  Мисля,че пружините от Астра F 320мм. ще свършат работа.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • От: И аз със Кия

                    Да ама ми се виждат бая рехави

                    Коментар


                    • От: И аз със Кия

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      ...
                      Мисля,че пружините от Астра F 320мм. ще свършат работа.
                      Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                      Да ама ми се виждат бая рехави
                      Това няма никакво значение, важно е какви са им характеристиките.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: И аз със Кия

                        Логиката казва, че понеже омегата е по-тежка, пружините би следвало да са една идея по-твърди от астровите. Ако не я товариш и повечето я караш празна, не виждам смисъл да си одървяш возията за +2 см примерно.
                        На Кията задника не стърчи толкова зад задния мост, колкото този на омега , независимо комби или седан.
                        На практика имаш една стойка и резервна гума да тежат, колко да тежат.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: И аз със Кия

                          Абе толкова много народ сте с КИАци, защо никой до сега не си е направил труда да сглоби една таблица с характеристиките на оригиналните и опелските пружини ?!
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: И аз със Кия


                            Това отпред,без лифт.



                            Това отзад.
                            Навивката на пружината е Ф13.5мм.


                            Гуми 205/75/15
                            Пак ще пробвам,че нещо не се получи.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0609.jpg
Прегледи:1
Размер:214.4 КБ
ID:5758830
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от georgipetkov64; 30-06-17, 20:30.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: И аз със Кия

                              Значи да вземам Астровите пружини, а за амортисьори какви ще паснат на тези пружини, Адаша каза че е с оригинални, днес ще ида да видя какви има в магазина.
                              Характеристики на пружините, а и на каквото и да било в магазина не могат да дадат като информация.

                              Коментар


                              • От: И аз със Кия

                                Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                                ...
                                Характеристики на пружините, а и на каквото и да било в магазина не могат да дадат като информация.
                                Повечето продавачи не знаят, а и не ги интересува, какво продават.

                                За инфо, в нета, ама си трябва ровене и отсяване на плявата, ама всички искат наготово, което е или скъпо, или с никакъв резултат.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X