Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз със Кия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз със Кия

    благодаря за съветите. Сега на темата. тампоните са сменени. Голем к.... е. Ама има много лесен начин това да стане. След като я цепих два пъти вече и хванах цаката. Утре ще кача снимков материал и стъпките по които направих интервенцията. Разликата във височината е доста осезаема. Като цяло всеки може да си го направи сам пред къщи, единствено условие е да е равно. При мен не е и бая зор видех. Сега отивам на биричка , че нещо много се уморих на тая жега.

    Коментар


    • От: И аз със Кия

      Очаквам с нетърпение, че и мен ме очаква процедурата.
      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

      Коментар


      • От: И аз със Кия

        При смяната на тампоните установих че задна лява пружина е счупена, и се замислям с какви да ги сменя, не искам много да я повдигам. Спрял съм се на Омегови от седан, но там има два вида, като втория са усилени. Та идеята от комби или от седан да взема, някой слагал ли е да каже какви са разликите.

        Коментар


        • От: И аз със Кия

          Като слагаш "усилени", имай предвид, че понеже джипките са си дървета по принцип, тогава па Ептен ше стане дЪрво отзад, и ако не я товариш постоянно, хич не ти препоръчвам да го правиш.
          Ако и ще влизаш по горите, предстаеи си какво ще е ако си с лагерна количка по камъни и дупки.

          P.S. Аз докато си уцеля пружините и амортисьорите, смених четири комплекта чисто нови амортисьори и три вида пружини, от които само последните чисто нови, щото по сметки трябваше да съм ги уцелил като ходове и натяг.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: И аз със Кия

            По-скоро от Астра Ф комби.
            Омеговите са по-твърди и ще си одървиш возията.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: И аз със Кия

              Чета ви темите, но никъде не съм видял сравнителни снимки с различните пружини и измерена височина. Може пък и аз да съм пропуснал или да не си спомням.
              Ако някой има може ли да качи някоя ?
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: И аз със Кия

                Само да вметна, че по подразбиране Астровите пружини са мекици и даже и да не са, бързо стават такива и олягат доста с времето. За сметка на това са евтини де...
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • От: И аз със Кия

                  Сега се сетих, че някъде четох, че си има усилени за КИА и са на прилични пари.
                  Ако наистина е така, секви други гимнастики са излишни.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: И аз със Кия

                    Ако може някой който е преработвал вакумните хъбове в ръчни да опише подробно как става, за да не правя проба - грешка, че десният хъб е със скъсан маркуч от доста години така като го гледам.

                    Коментар


                    • От: И аз със Кия

                      Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                      Ако може някой който е преработвал вакумните хъбове в ръчни да опише подробно как става, за да не правя проба - грешка, че десният хъб е със скъсан маркуч от доста години така като го гледам.
                      Това, че има маркуч, не значи че е вакуумен.
                      Дай снимка на капачката.

                      Коментар


                      • От: И аз със Кия

                        Уф, имаше някъде във форума писано със снимки. Ама верно дай снимка на хъба. Моята оригинално е излезнала от завода с вакуумни, обаче после са сложили инерционни.
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • От: И аз със Кия

                          Ето инфо по въпроса с модифицирането:
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...27#post1868027

                          Сашо беше преправил неговите на ръчни с по един болт също. Ето директен линк към неговата тема:
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...84#post2922684
                          Предполагам, че ще може да ти даде и подробно инфо на лични
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • От: И аз със Кия

                            Моят съвет е, да не се занимава. Капачката на вакуумните е много тънка, от порядъка на 2-3 мм. Освен това е алуминиева. След продължително завиване и развиване на болтчетата, резбата се износва. Другото неудобство е, наистина много неудобно, уцелването да съвпаднат шлиците. Пробваш на болтчето, не ще, качваш се мръдваш един см, пак слизаш и опитваш. На моята както и държи слабо ръчната, ако е в баир, трябва и да я паля и гася при всяка такава операция.
                            По-добре кетайски хъбове нови. Моите бяха по 110 лв някъде. Колкото и да са кекави, са няколкостотин пъти по-добре от преработени вакуумни.
                            Не са ме предали никъде, включват си и си изключват нормално.
                            Геца, и двата преработени са ми на вилата. Ако минаваш насам, звънни да ти ги дам да пробваш, ма не си е работа.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: И аз със Кия

                              Ок. Тея дни ще се заема да сваля предните джанти и да видя с какви хъбове е въобще. Утре ще ходя за пружини.
                              На някой да са му останали стари и изпуснали амортисьори. Предни и задни ми трябват да поекспериментирам нещо. Ще почерпя естествено от домашното Узо.

                              Коментар


                              • От: И аз със Кия

                                Хъбовете се познават без да сваляш каквото и да е. Тези с двата полумесеца на капачката(като на снимките от темите по-горе са вакумни). Инерционните имат голям надпис киа.
                                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X