Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз със Кия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: И аз със Кия

    Каретата са по размер.
    Мери се дължината и диаметъра на чашката.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #92
      От: И аз със Кия

      Филтър за климатик няма.

      Коментар


      • #93
        От: И аз със Кия

        Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
        вчера докато се прибирах от работа усетих пречукване на карето на кардана, някой сменял ли е и дали става от друга кола или си е само за модела.
        А може и да не е каре. Виж на канал като въртиш задния кардан наляво-надясно...при мен има доста голяма хлабина в задния диф. Но вече почти година я карам...ако се счупи ще я мисля. Няма шум, виене, нито прекомерно загряване на дифа.
        Панайот Бърдарски
        0887 60 77 22

        Коментар


        • #94
          От: И аз със Кия

          Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
          ...при мен има доста голяма хлабина в задния диф. Но вече почти година я карам...ако се счупи ще я мисля. Няма шум, виене, нито прекомерно загряване на дифа.
          Ако не можеш, или не ти се занимава, да го оправиш, слагай 85W140 и си карай смело щом до сега не е извил.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #95
            От: И аз със Кия

            Обикновено не "оправям" неща които работят. Виж ако имаше някакви шумове, чукане и т.н. може би щях да се замисля. Сега си я карам и така.
            Пък ако се счупи - Кия от този модел на части бол. Въобще не ме притеснява.
            Маслото съм поставил за ЛСД диф и не мисля да го сменям преди указания срок от 40 000км.
            Панайот Бърдарски
            0887 60 77 22

            Коментар


            • #96
              От: И аз със Кия

              Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
              Филтър за климатик няма.
              Сигурно ли е, щото по каталог излиза че има. Утре ще я поразкача и ще проверя.

              Коментар


              • #97
                От: И аз със Кия

                Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                Сигурно ли е, щото по каталог излиза че има. Утре ще я поразкача и ще проверя.
                Губиш си времето. Ако е след 2003 тогава има.

                Коментар


                • #98
                  От: И аз със Кия

                  Значи ще го връщам.

                  Коментар


                  • #99
                    От: И аз със Кия

                    Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                    Значи ще го връщам.
                    Ти пак може да поразглобиш. Тъкмо да си почистиш вентилатора, че много боклук събира.
                    Над краката на пасажера е зад жабката.

                    Коментар


                    • От: И аз със Кия

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Ти пак може да поразглобиш. Тъкмо да си почистиш вентилатора, че много боклук събира.
                      Над краката на пасажера е зад жабката.
                      И да изпръскаш радиаторчето с това (или подобни)

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14983036007470.jpg
Прегледи:3
Размер:889.4 КБ
ID:5757316

                      с което след малко не е лошо да си почистя климатика, че го отлагам няколко месеца.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: И аз със Кия

                        Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                        Понеже нещо съм се наточил днес или утре да сменям тампони на купето, вчера докато се прибирах от работа усетих пречукване на карето на кардана, някой сменял ли е и дали става от друга кола или си е само за модела. И втори въпрос- има ли филтър на купето, понеже ми продадоха такъв а не мога да намеря мястото му.
                        Преди всичко гресирай кардана! Ако не е гресиран скоро от предния собственик почва да се чува на моменти. Иначе карета има и не са скъпи. Сваляш и със старото в магазина. Мисля, че бяха под 30лв.
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • От: И аз със Кия

                          Благодаря за инфото, днес ще се заиграя, дано да се получи това което съм замислил. Ще снимам и ще покажа.

                          Коментар


                          • От: И аз със Кия

                            Я споделете, 31-ци прекалено тежки ли ще дойдат на дизелака, щото ми изпаднаха едни много на оферта.

                            Коментар


                            • От: И аз със Кия

                              Тия "на оферта" ще ти докарат бая ядове на кияк за ежедневна употреба. Ще си купиш проблеми.
                              Във Форума има две интересни оферти, като едната е за 215/80-15, а другата 215/75-15.
                              Геца, скачай в една от двете и не се занимавай с глупости.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: И аз със Кия

                                31-ци искат много неща и създават някои проблеми:
                                1. - лифт
                                2. - по-изнесени джанти(евентуално, зависи сега с какви е)
                                3. - мотора ше припадне тотално с тия гуми и ще ти яде съединителите като стой та гледай при усилено градско каране.
                                4. - ако я заровиш в някоя кал, шанса да нанесеш тежки телесни повреди на двигателя е голяма.
                                5. - бавните вече няма да са особено бавни.
                                6. - по стръмни баири извън града ще забравиш аз съществуването на 5-та, че ако не и на 4-та.

                                Има сигурно и други неща де, ама това на прима виста. Реално ще ги върти, просто ще и дойдат с прекалено голям диаметър и ще е мъка за горкото моторче. Не, че няма опция да се справи с тях, принципно може да се изстиска още мощност от тоя толуп в коша, ама колко ще изкара е отделен въпрос.... Механична помпа ще си трябва, да се пипне турбината и да се напомпа горивото. От там обаче всичко е хвърляне на боб, тоя мотор не е пригоден за такива изпълнения по принцип. Ще трябва по-добро охлаждане най-малкото. Друга опция са други предавателни числа, но ако си спомням правилно - дизела е с най-бавните дифове и директна замяна пак едва ли е опция.

                                В заключение, моето мнение е да не си го набутваш тоя филм и да си караш смело с нещо около 215р15 или 235/75р15. Достатъчни са и като размери, втория размер е много често срещан и втора ръка на оферта излизат съвсем не рядко.

                                П.С. Сега като знам ше се пръкне някой, който кара 31-ци на дизелова Киа от 10 години със 140 нагоре по всеки баир в България и нищо й няма.... Ама все пак си е форум нали...
                                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X