Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз със Кия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз със Кия

    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
    И аз ги карам на 2ат.по асвалта,в гора скоро нямам намерение да влизам.
    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
    Я пак си помисли,защо на стенда искат 2ат.щото на 1.8ат.няма да я вкарат в параметрите.
    Стандартно окачване,с 30мм. подложки сме на ръба.
    Така мисля,не знам дали съм прав?
    пп:Предполагам,че има значение и кой какви гуми кара?Нищо не подскача,и нищо не пада.
    Ти ги попитай защо искат 2.0 и после ги цитирай дословно тук.

    На 2.0 с КИАка протектора ти стъпва в средата, особено с джанти по-тесни от 7J.

    Покарай на 1.7-1.8 и после друга песен ще запееш.
    ... и няма да качи разхода.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: И аз със Кия

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Ти ги попитай защо искат 2.0 и после ги цитирай дословно тук.

      На 2.0 с КИАка протектора ти стъпва в средата, особено с джанти по-тесни от 7J.

      Покарай на 1.7-1.8 и после друга песен ще запееш.
      ... и няма да качи разхода.
      Във Форума има няколко човека,на които не оспорвам мнението,и ти си един от тях!
      Разходите ги отписах,още ката купих Киата.
      Много съм любопитен...ама да не развалям темата.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • От: И аз със Кия

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

        ...На 2.0 с КИАка протектора ти стъпва в средата, особено с джанти по-тесни от 7J...
        Той производителят си е дал налягането за стандартна гума и стандартна джанта. От там нататък ние като започнем да сменяме, нещата стават различни.

        Аз например бях с оригиналните джанти - 5.5 J и гуми 215R15 (т.е. 215/82R15). Та с тях на заводските 1,8 атм. гумата стоеше смачкана. Карах ги на 2,1, гумата лягаше на целия протектор без да друса.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • От: И аз със Кия

          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
          Във Форума има няколко човека,на които не оспорвам мнението,и ти си един от тях!
          Разходите ги отписах,още ката купих Киата.
          Много съм любопитен...ама да не развалям темата.
          Казал съм какво мисля според моите сметки които в случая са на границата на субективното, но какво е добре за теб според размера и модела на гумата сам трябва да установиш емпирично.
          Мисля, че за КИАта с 235/75/15 1.8 е максимума ако се кара на извънградско и добри градски условия, и 1.6 ако градското ти е по-оф, като за в гората е според как го усеща драйвъра.

          Пробвай през 0.2, нищо няма да се случи, освен че ще си уцелиш твойто налягане, така че хем да ти е комфортно, хем да седиш добре на пътя.


          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          Той производителят си е дал налягането за стандартна гума и стандартна джанта. От там нататък ние като започнем да сменяме, нещата стават различни.

          Аз например бях с оригиналните джанти - 5.5 J и гуми 215R15 (т.е. 215/82R15). Та с тях на заводските 1,8 атм. гумата стоеше смачкана. Карах ги на 2,1, гумата лягаше на целия протектор без да друса.
          За 215 5.5J е тамън, като за 215/80 е перфектно и 5J, а както и ти спомена и по-горе, всичко е субективно и е проба-грешка щом е извън стандартните размери.

          Има хора на които им е сЕ едно какво се случва с гумите, но предполагам, че четящите и пишещи в тази тема не са от тях.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: И аз със Кия

            Да кажа, че на 2 атм. едвам устисках до София.Много бучат гумите и друса яко. Като спрях да заредя в София ги направих 1.8 атм. и нещата си дойдоха в норма както преди. До Търново никакви шумове и вози като лодка. С новото окачване пътуването е приказка. Но ще трябва да се посети майстора за предният мост още един път, защото има леко придърпване на дясно. Предупреди ме, че може да се получи, защото задният мост е и избягал с около 2см. в дясно и може настройката да не се получиот първият път. При бавна скорост не се усеща да придърпва, но над 80 вече се усеща. Но това като се върна.

            Коментар


            • От: И аз със Кия

              Ще избяга, как няма да избяга, като си я повдигнал. Трябва да направиш стабилизиращата щанга раздвижна и да регулираш изместването.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • От: И аз със Кия

                Ще я правя раздвижна, ама това ще е след две седмици, щото мисе налага да попътувам тея дни.

                Коментар


                • От: И аз със Кия

                  Да споделя, разхода на горива е доста добър. 490км с 39 литра, което си е 8 на сто. Засечена пълна до капачката. Скорост през по-голяма част от пътя 100-130. Неочаквано за мен. Много съм доволен. И сега като сложа и механичната помпа се надявам да е още по-добре.

                  Коментар


                  • От: И аз със Кия

                    Не прекалявай със скоростта/обороти на двг./
                    Ако я караш така,може и да не опреш до мех.ГНП.
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: И аз със Кия

                      Съгласен. Тоя кютук не се чувства добре над 110.
                      Според мен, предавателните числа на скоростите са тотален провал.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • От: И аз със Кия

                        Приготвил съм и нов мотор, зимата ще му направя пълен ремонт, някои подобрения и ще стои в очакване да влезе в действие. Към мотора се сдобих и със скорости с раздатка и заден мост с перфектно работещо ЛСД. Има запас за трошене.

                        Коментар


                        • От: И аз със Кия

                          Геца. имах предвид, че е абсурдно със 100 да си примерно на 3000 оборота. И то на дърт предкамерен дизел. Какво са смятали тия корейци?
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: И аз със Кия

                            Вървиш по моя път,щото аз това с основния ремонт на двг.
                            го минах преди години/45000км./Три месеца в гаража,грубо 1500-2000лв.за части и труд.
                            Това включва,нови бутала,сегменти,шлайф КВ,лагери/основни и биелни/,нов съединител,+други дреболии...включително
                            и ходене по мъките след ремонта,че няма кой да я закачи на комп.
                            Забравих да кажа,че са набити и цилиндрови втулки на нормален размер,нещо около 500лв.
                            За гараж съм платил 250лв.
                            В крайна сметка,легна на 3000лв./грубо/
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: И аз със Кия

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              Геца. имах предвид, че е абсурдно със 100 да си примерно на 3000 оборота. И то на дърт предкамерен дизел. Какво са смятали тия корейци?
                              Разликите в размера на гумите,компенсират до някъде.
                              Но всичко над 3000-3200 об/мин за тоя двигател ми се струва екстремно за постоянна скорост.
                              Не,че от време на време не го пробвам дали ще влезе в лютеницата.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • От: И аз със Кия

                                Не знам. Аз го купих с надеждата, че малък дизел в сравнение с останалите, малко коне, не върви че не върви, но поне ще харчи по-малко. То се оказа, че върви като тролей и харчи колкото Паджеро, Дискавъри и всички подобни с кубатура 2.5 и нагоре. Има късмет, че Ферозата е корава машина и не се предава, иначе отдавна бих го превърнал в трактор за до вилата и обратно и из полето. Офроуд способностите му, поне са на ниво. Особено с работещ ЛСД.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X