Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз със Кия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз със Кия

    Аз съм купувал на моята. По спомен от Колос. Не знаех, че са толкова кът...
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • От: И аз със Кия

      Стенда е направен, колата стана, даже и волана се изправи. Тея дни ще направя и задната напречна щанга раздвижна, че малко трудно успяха да направят реглажа. С новите пружини отзад стана 87см. до веждата. Отпред е пак малко по ниска. Утре предстои да получи и още няколко интервенции, ама като ги монтирам ще снимам.

      Коментар


      • От: И аз със Кия

        След навъртени 80 000 км от общо 153 000 на КИА Спортидж модел 2008 ,145 кс дизел,мога да заява ,че съм като цяло много доволен от покупката .
        Имах проблеми с климатика , дроселната клапа за въздух ,но като цяло съм доволен. Не ни е оставяла през зима и лете,при това ,че сме я ползвали и за много дълги пътувания с багаж зад граница (едното се оказа екстремно заради снежна буря на връщане от Белград . Широка е и комфортно за всички. Може би от тук насетне трябва да очаквам някои специфични изненади .

        Коментар


        • От: И аз със Кия

          Днес направих едни 50-на километра да видя как е след ремонта на предницата. Ми друго си е новото. Направо съм си купил друга кола. Обаче възникна друг проблем, водачът който правих на задните пружини започна да удри в моста. Новите пружини които сложих са по дълги, но по меки и при неравности водача удри долу в моста. За капак като реших да го резна, шлайфчето не пожела да заработи. Абе неделя е, не е за работа. За пиене си е, отварям си една бирка и утре отначало.
          Наздраве на тия дето вече са почнали!

          Коментар


          • От: И аз със Кия

            Докато се мотах снощи взех, че смених и фаровете. Стана много добре. Наложи се да преработя само буксата, защото на старата КИЯ е по-различна, а и аз съм с лед крушки, та едвам ги събрах в тези фарове. Лайсните под фаровете са малко изпочупени, но си имам нови. Като ги боядисам ще ги сложа заедно с металната броня.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181021_110827.jpg
Прегледи:1
Размер:257.2 КБ
ID:5800979

            Коментар


            • От: И аз със Кия

              Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
              Днес направих едни 50-на километра да видя как е след ремонта на предницата. Ми друго си е новото. Направо съм си купил друга кола. Обаче възникна друг проблем, водачът който правих на задните пружини започна да удри в моста. Новите пружини които сложих са по дълги, но по меки и при неравности водача удри долу в моста. За капак като реших да го резна, шлайфчето не пожела да заработи. Абе неделя е, не е за работа. За пиене си е, отварям си една бирка и утре отначало.
              Наздраве на тия дето вече са почнали!
              Мммм-не взе ли с 12мм.дебелина на тела?
              Моите "Каяби" са 12мм. дебелина на тела и хич не мога да кажа,че са меки....-даже напротив-докато не се понатовари вози идея по-твърдо отпреди смяната.

              Коментар


              • От: И аз със Кия

                Това са единствените които успях да намеря. На твойта колко и височината отзад до ръба на веждата, мерил ли си я? Моята показа 87см. Утре като и резна водачите ще изкарам по някой баир и ще видя как е.

                Коментар


                • От: И аз със Кия

                  Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                  Това са единствените които успях да намеря. На твойта колко и височината отзад до ръба на веждата, мерил ли си я? Моята показа 87см. Утре като и резна водачите ще изкарам по някой баир и ще видя как е.
                  Не съм мерил, но то зависи и с какви гуми е колата!?
                  Аз в момента за шосето съм с 235/75-15.
                  Ще измеря довечера,ако не забравя...

                  Коментар


                  • От: И аз със Кия

                    С 235х75х15 на 2.0 атм. клиренса на предният мост е 28 см. преди беше малко над 25см. За сега е добре. Като я тествам в гората ще се разбере.

                    Коментар


                    • От: И аз със Кия

                      Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                      С 235х75х15 на 2.0 атм. клиренса на предният мост е 28 см. преди беше малко над 25см. За сега е добре. Като я тествам в гората ще се разбере.
                      2.0 не е ли доста? Моята с 215/75/15 я карах на 1,8 лятото, а зимата и до 1,3 съм падал.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • От: И аз със Кия

                        Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                        С 235х75х15 на 2.0 атм. клиренса на предният мост е 28 см. преди беше малко над 25см. За сега е добре. Като я тествам в гората ще се разбере.
                        И аз ги карам на 2ат.по асвалта,в гора скоро нямам намерение да влизам.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • От: И аз със Кия

                          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                          2.0 не е ли доста? Моята с 215/75/15 я карах на 1,8 лятото, а зимата и до 1,3 съм падал.
                          Аз до преди три седмици ги карах на 1.8, но за да се направи стенда трябваше да се напомпат на 2 атм. Утре тръгвам към Търново и ще видя как е на това налягане. Ако не ми хареса ги спадам. Нося си компресор с много точен манометър и не е проблем.

                          Коментар


                          • От: И аз със Кия

                            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                            2.0 не е ли доста? Моята с 215/75/15 я карах на 1,8 лятото, а зимата и до 1,3 съм падал.
                            Много е. 1.6 според мен е горната оптимална граница за КИАка с 235/75/15 на студено, като когато се кара по магистрала гумите се загряват и ще станат 1.8
                            С Гецата сме го коментирали, и аз мисля, че на 2.0 ще подскача като лагерница и ще изкърти къде що има пластмаси.
                            Единствен + е, че волана е лек, ама до там, всичко друго е във вреда.

                            За по-дълго горско каране 1.2-1.3 с този размер, щото нагоре мазохизъм + пързалка ако е калищак.

                            ... разбира се, всеки може да си помпа гумите както му е кеф !
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: И аз със Кия

                              Я пак си помисли,защо на стенда искат 2ат.щото на 1.8ат.няма да я вкарат в параметрите.
                              Стандартно окачване,с 30мм. подложки сме на ръба.
                              Така мисля,не знам дали съм прав?
                              пп:Предполагам,че има значение и кой какви гуми кара?Нищо не подскача,и нищо не пада.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • От: И аз със Кия

                                Абе друса си в сравнение с преди, това в градски услоивя. Утре като стегна в Търново ще пиша как е извън града.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X