Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз със Кия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз със Кия

    Някои знае ли дали проблем с придърпване може да се дължи на проблемен TPS сензор?

    Коментар


    • От: И аз със Кия

      Каква беше твойта?
      Принципно, може.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • От: И аз със Кия

        Геца , за неделя една височинна разходка ...до Царев връх ?
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: И аз със Кия

          Супер ама ще ходя до Виена през уикенда. У не с Кията. Ако нещо се размине ще звънна в петък вечер. Тогава трябва да тръгна.

          Коментар


          • От: И аз със Кия

            Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
            Супер ама ще ходя до Виена през уикенда. У не с Кията. Ако нещо се размине ще звънна в петък вечер. Тогава трябва да тръгна.
            У Виена боровинки има ли ....не се коси , друг път ще идем.
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • От: И аз със Кия

              Там и мечки няма. Ще направим вякоя разходка.

              Коментар


              • От: И аз със Кия

                И аз да се споделя за термометъра. Вчера покарах по на дълго и следях данните които показва. Максимум 87 градуса показа. Като цяло гледа да ги държи около 73-74 градуса

                Коментар


                • От: И аз със Кия

                  Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                  И аз да се споделя за термометъра. Вчера покарах по на дълго и следях данните които показва. Максимум 87 градуса показа. Като цяло гледа да ги държи около 73-74 градуса
                  Къде и как го постави,това 73-74гр. ми се виждат малко.
                  Ако може и една снимка,няма да е лошо.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • От: И аз със Кия

                    И при мен беше такъв резултата преди да го завия на топло. След като му сложих слой изолация нещата се промениха драстично. Миналата седмица към Велинград, нагоре по Предел температурата стигна до 94 гр. , а една седмица преди това по същият път без изолация върху термометъра показваше мексимум 84 гр. С изолация измерено по термометъра вътре и антифриза в радиатора е 2 гр. в повече за вътрешния термометър. Вътре е 82 гр. вън в радиатора е 80 гр. Спирах да видя маркучите дали не са втвърдили при 94 гр. но си бяха меки. Мен ме съмнява, че виското ми не работи както трябва и си поръчах ново, много е евтино 70лв. Мислех да я правя с ел. перка ма нещо ме мързи и мисля да я направя на първо време с виско и както мисли да направи Янко да сложа по голяма перка за климатика, но да я направя да се включва при определена температура ако не е включен климатика, събрал съм доста перки и ще видим какво ще се получи.

                    Коментар


                    • От: И аз със Кия

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      Къде и как го постави,това 73-74гр. ми се виждат малко.
                      Ако може и една снимка,няма да е лошо.
                      Снимка може утре да направя ако не забравя.
                      Сложих го в долната част, в ляво. Малко под снагката където кожуха на термостат се разделя/отваря.
                      Пак по технологията, термопаста, сонда, "лепило".
                      Малко по късно се сетих, за една техника дето се използва от много години при компютрите. За да има добро топлоподаване, двата елемента трябва да имат постоянен натиск един към друг... Демек, някакъв вид скоба, която постоянно да притиска сондата към корпуса, но едва ли вече мога да извадя сондата невредима...
                      Но си мисля, че в общи линии термометъра мери коректно, температурата стигна до 87-89 градуса. На места пада до 80, а на 5та мисля стигна до 77-78...

                      П.С. сондата със сигурност не трябва да е открита, защото от движението на по висока скорост и от перката на радиатора, може да се охлажда и така да лъже. Тя е доста чувствителна...

                      Коментар


                      • От: И аз със Кия

                        По стечение на обстоятелствата,имам още един термометър.
                        Та се чудя къде да сложа втора сонда, само за сравнение.
                        От любопитство,какво ще покаже.
                        Каква е тази термопаста?
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • От: И аз със Кия

                          И аз чакам утре втори, ще споделяме какви глупости продължаваме да правим.

                          Коментар


                          • От: И аз със Кия

                            Тя сондата е ф5мм. на 25мм.дълга,ако знаеш какви идеи ми минават през главата?
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: И аз със Кия

                              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                              По стечение на обстоятелствата,имам още един термометър.
                              Та се чудя къде да сложа втора сонда, само за сравнение.
                              От любопитство,какво ще покаже.
                              Каква е тази термопаста?
                              Термопаста за компютърни процесори ползвам аз. Общо взето отвежда топлината от едната повърхност към другата. В случая от корпуса на термостата към сондата...
                              Най-добрия вариант според мен ще е да се притиска със скоба със постоянен натиск към корпуса...

                              Току що ми хрумна много интересно нещо. На корпуса на термостата има 2 датчика забити от лявата и дясната страна. Ако са термодвойки, като сондата на термометъра, просто може кабела от термометъра да се закачи към някои от тях
                              Така, че имаш информацията която получава и компютъра, но някои по запознат да каже дали ще стане така...

                              Коментар


                              • От: И аз със Кия

                                Предполагам датчика за температура е такъв,но не мисля че ще показва вярно.
                                До колкото разбирам/а то не е много/зависи какво съпротивление има датчика/сонда/
                                На тези термометри които ползваме,съпротивлението е 10к.ома по данни от продавача.
                                Сега премерих една сонда,показва 8,7к.ома.
                                Мисля,че имам един стар датчик и ако го разпробия и сложа вътре сондата на новия термометър,дали няма да е по-реално?
                                И,ако се получи хлабина в отвора,с какво да я запълня?
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X