Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз със Кия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз със Кия

    Бравуриса и дуелъра са си солно шосейно и лятно ориентирани, не само по мое мнение. Та от АТ до АТ има огромна разлика, като някои покриват стандартите за зимна - други не. Като с всички гуми е положението.

    Дедо Гошо, малко са тия градуси, нещо не мери като хората. 88 трябваше мисля да е напълно отворил термостата.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • От: И аз със Кия

      Скоро търсих термометър. Та един и същ на вид модел може да мери до 70 до 100 и до 110. Аз поръчах такъв до 110 ама дано да отговаря информацията... Най-вероятно са ти дали модел до 70 градуса...

      Коментар


      • От: И аз със Кия

        Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
        Нямам намерение да споря. Това ми го е казал човек разбиращ от гуми. Отделно, като си избиращ гуми, търсачките същото казват...
        Също не иска да споря, но тези две неща, посочени от теб, са последното нещо, по което човек трябва да си изгражда мнение. Първото няма да го коментирам, смятам че е безсмислено, минавам направо на второто - сайтовете за гуми си пишат каквото искат, няма регулация, а по принцип, тези които ги поддържат или ги мързи или не са дотам вътре в материята. Най-фрапантният пример е модела на Goodyear - Wrangler Duratrac, преди няколко месеца за пръв път видях в сайт да го пишат като зимна гума, до преди това - никъде, повечето още си го водят лятна. Да, ама не! Прилагам една тема, където нещата са описани подробно - ЦЪК, за да не цапаме тази.
        Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
        Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

        Коментар


        • От: И аз със Кия

          Истината е че пълно щастие няма!Хем за кал а и да са добри на сняг,няма как да стане!!!М+S,т.е.все сезоните стават за в Гърция и то не във всички области,а за в България си трябва зимна гума с малко по агресивен грайфер по възможност,та да може и да те извади от лека кал ако попаднеш в такава!А за летни гуми има варианти и може според желанието и потребностите на собственика на джипа и как и къде ще го кара да се намерят повече възможности!

          Коментар


          • От: И аз със Кия

            Това е обявата на момчето, с мен беше много коректен. Предложи ми няколко варианта, аз избрах от 11лв. с червен дисплей, за да мога да го виждам винаги какво показва. вечер е много приятна светлината и там където го сложих въобще не пречи. Има си щипки отстрани и щракна като у тях си.
            https://www.olx.bg/ad/termometar-tsi...tml#be990bbce7
            Впечатления от моя термометър за прехода който направих- Благоевград, Гоце Делчев, Триград и обратно са : На равно не вдигна по-вече от 77 гр., по Предел в петък с много трафик ками на едно място до 81 гр. До Гоце Делчев пак същото. Когато спусках Предел термометъра падна до 58 гр. а стрелката на таблото не мърда. Нормално е според мен да не мърда, защото температурният датчик е преди термостата, а новият е след и мери температурата към радиатора а не в двигателя, както е този на таблото.
            На Триград се качвах до Чаирските езера. Терена е доста калпав, 16 км. среден по трудност, поне така мисля , кара се на втора през цялото време и отнема почти един час да го вземете. Термометъра не показа по-вече от 83 гр. на две места, през повечето време показваше 79.9 гр. Това са показания без климатичен радиатор и включена перка на климатика принудително нагоре по баира. Тея дни ще взема още един термометър с който да премеря температурата в радиатора и да сравня с показанията на този който съм монтирал за да видя какво отклонение дава. Иначе моят термостата отваря на 88 гр. и тези температури ми се виждат ниски, но като ги сравня ще се разбере. На пипане маркучите не са твърди и се пипат с ръка спокойно и това след 16 км. каране на втора в балкана. Тука е най-гладкото трасе. Който е ходил знае. Аз стигнах до табелата, защото натам беше доста изровено и нямаше как да мина без да е повдигната колата.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170715_125158.jpg
Прегледи:2
Размер:317.2 КБ
ID:5760106Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170715_125219.jpg
Прегледи:1
Размер:310.6 КБ
ID:5760107Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170715_123627.jpg
Прегледи:1
Размер:353.6 КБ
ID:5760104Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170715_124522.jpg
Прегледи:1
Размер:322.9 КБ
ID:5760105
            Последно редактирано от GECATA 73; 17-07-17, 08:50.

            Коментар


            • От: И аз със Кия

              Днес смогнах да сложа големите гумета. Станаха идеално и не опират никъде.Утре ще са готови и предните подложки и остава да набавя останалото , но до края на седмицата всичко ще е събрано, поне така си мисля де. Разликата във возията е огромна. Вози много по меко и съм много доволен. А това са ми хъбовете и скъсаната тръбичка към този който съм снимал. Е и кабела на АБС- а е скъсан. Бая работа ми се отвори за тези дни.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170717_191559.jpg
Прегледи:2
Размер:349.5 КБ
ID:5760148
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от GECATA 73; 17-07-17, 19:45.

              Коментар


              • От: И аз със Кия

                Ми не знам какво се случва, нещо тия снимки първо не иска да качи а след това излизат по няколко пъти.

                Коментар


                • От: И аз със Кия

                  Супер е с новите джапанки!

                  Ако възнамеряваш да оставяш вакумните хъбове, бих посъветвал подмяна на цялата вакумна инсталация към тях с нов хубав маркуч. Това и почистване на самите хъбове отвътре. Евентуално нови семееинги, че да е останеш без предно, когато ти потрябва. Иначе знаеш - ръчни има на поносими цени, както и употребявани инерционни.
                  Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                  Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                  Коментар


                  • От: И аз със Кия

                    Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                    Ми не знам какво се случва, нещо тия снимки първо не иска да качи а след това излизат по няколко пъти.
                    Да ти кажа как да ги изтриеш ...честито ти гуми
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • От: И аз със Кия

                      Мерси, требва тея дни да почерпа.

                      Коментар


                      • От: И аз със Кия

                        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                        Скоро търсих термометър. Та един и същ на вид модел може да мери до 70 до 100 и до 110. Аз поръчах такъв до 110 ама дано да отговаря информацията... Най-вероятно са ти дали модел до 70 градуса...
                        Термометъра си мери до 110гр. /пробвано е/ и е сравнително верен.
                        Мисля,че проблема идва от поставянето на сондата.
                        Утре ще пробвам нещо друго,дано даде резултат.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • От: И аз със Кия

                          Тези дето са слагали сонда и им мери вярно, ще споделят ли как са я сложили?

                          Коментар


                          • От: И аз със Кия

                            Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
                            Също не иска да споря, но тези две неща, посочени от теб, са последното нещо, по което човек трябва да си изгражда мнение. Първото няма да го коментирам, смятам че е безсмислено, минавам направо на второто - сайтовете за гуми си пишат каквото искат, няма регулация, а по принцип, тези които ги поддържат или ги мързи или не са дотам вътре в материята. Най-фрапантният пример е модела на Goodyear - Wrangler Duratrac, преди няколко месеца за пръв път видях в сайт да го пишат като зимна гума, до преди това - никъде, повечето още си го водят лятна. Да, ама не! Прилагам една тема, където нещата са описани подробно - ЦЪК, за да не цапаме тази.
                            Много добра тема. Като цяло, потвърждаваща мнението ми. 5 марки/модела АТ от общо стотици.. + мненията на писалите в нея. Както и да е, всеки сам си решава, въпреки че понякога другите страдат от това. За сайтовете, приемам, че пишат за това, което продават, няма да им правя анализ. А за човека, дето споменах: с това си вади хляба от години, ходи по изложения по света, и да речем му имам доверие. С годините все повече започвам да ценя живота И си карам със зимни гуми.
                            Приключвам, и няма да цапам темата.
                            Николай
                            VITARA 1.6, 93 къса кабр
                            КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                            Коментар


                            • От: И аз със Кия

                              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                              Тези дето са слагали сонда и им мери вярно, ще споделят ли как са я сложили?
                              Ще...
                              Поставя се датчика с малко термопаста върху тялото на термостата. Може и под термостата - тогава ще са верни показанията и преди отваряне на термостата.
                              Лепи се отгоре със самозалепваща алуминиева лента. Върху така получената магия се поставя топлоизолация /например вата/ и се залепва отново с алуминиевата лепенка.
                              Това е!
                              На практика имам показания от около 80-83 гр при движение по асвалт и пуснат климатик. По черен път без климатик - около 85-89гр
                              С климатик отива още нагоре до около 92-94гр ама с доста натоварване!!

                              ПП термостата ми е единичен с надпис върху него 87гр.
                              За двоен термостат не знам какви ще са показанията.
                              Панайот Бърдарски
                              0887 60 77 22

                              Коментар


                              • От: И аз със Кия

                                Вчера докато свалях предното окачване по някакъв неведум начин ми е изгорял главният бушон 80А. Паркирам си колата гася и вадя крик и почвам и след два часа като приключих тръгвам да заключвам и няма ток нито по табло, никъде. Меря акумулатора , идеалин, почнах бушоните и един не мога да го изкарам. Той е и главният и е хванат отстрани с гайки 10мм. Развих го и го замерих и нема никой, допрех двете жици и тока дойде. Некакви идеи защо може да се е получило, при положение че никъде не е имало пипане около ел. системата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X