Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няма мощност на бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няма мощност на бензин

    Здравейте,
    Колата е кия спортидж 2.0 128 коня бензин,произведена 1996год.Има газов инжекцион.Имам следния проблем който не мога да разреша от доста време.При работа на бензин колата няма мощност.Пали и в момента който поискам да тръгна се опитва да гасне.Трябва да форсирам на място и с повече газ тръгва,но при изкачване трябва на мина на 1 и даже така трудно върви.На място няма проблем с оборотите държи ги.Понякога когато и подам повече и се опитвам да потегля по нагорнище се чува едно леко"пук"някъде отпред.На газ няма проблем върви си нормално.Нямам светещи чекове и други неприятни лампи по таблото.Сменил съм свещи,бензинов филтър.Правиха диагностика на помпа и дюзи и според майстора си работят.Във Велико Търново няма кой да ми направи диагностика.Опитах при човек когото ми препоръчаха,но не можа да се свърже с компютъра и съответно нищо.Реши че може да е стъпково моточе или дебитомер.Поръчах си стъпково моторче,но разлика нямаше на следващата сутрин.Явно моето си е добре и сега имам едно излишно ако някой си търси.Пробвах с друг дебитомер също не видях разлика.Благодаря предварително на всеки който може да ми даде мнение,или знае някой от Велико Търново който би могъл да ми помогне.
    Последно редактирано от pan4o_; 09-05-17, 10:51.
    kia sportage 2.0 128 h.p.

  • #2
    От: Няма мощност на бензин

    Щом работи на газ без проблем,бензинови инжектори или ниско налягане.На мойта киа има един трипътен регулатор на налягане доста скъп,незнам при теб има ли такива.
    Закачи един манометър и гледай какво налягане прави помпата.Ако налягането е Ок,ти остават инжекторите.


    п.п Щом си с ГИ и работи,не търси електрически проблем.Ги копира бензиновия комп и щом работи всичко е Ок.
    Не пипай сондата дебитомера и стъпковия мотор,последния може да се наложи да се обучава,това без да познавам твойта кола.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Няма мощност на бензин

      Благодаря за отговора.Бензинови инжектори различни ли са от бензинови дюзи?Когато колата е загряла и обърна на бензин нещата са по-добре,но студена си е мъка да карам.Мислех си има ли вариант за ръчно обръщане на газ както при обикновен инжекцион.
      kia sportage 2.0 128 h.p.

      Коментар


      • #4
        От: Няма мощност на бензин

        Имаш недостиг на бензин (това казва пукането) , горивен филтър,налягане на помпата и регулатор на налягане . Не знам какви стойности трябва да показва манометъра (Налягане на помпата) но при подаване на газ трябва да вдига атмосферите и като върнеш педала да се връща в началните стойности.Ако при подаване на газ стрелката на манометъра не помръдва значи ти е заминал регулатора за налягане.Ако мърда значи помпата не дава необходимото налягане ,но първо намери в ръководството с какво налягане работи системата а манометър с преходници си направи ,просто е .
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • #5
          От: Няма мощност на бензин

          Първоначално публикуван от pan4o_ Преглед на мнение
          Благодаря за отговора.Бензинови инжектори различни ли са от бензинови дюзи?.
          Не едно и също е.
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #6
            От: Няма мощност на бензин

            Ламбда или подгреваа й, ако е на студено основно проблема. Може да е помпа, регулатор или инжектори. Аз лично залагам на помпата. Има още много варианти, които трудно се диагностицират онлайн. Принципно повечето кадърни майстори могат да сведат проблема до 1-2 решения по които да се работи.

            Майстора, който е предложил стъпков мотор, да ти плати новия, тия симптоми не са и няма как да са от това...
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • #7
              От: Няма мощност на бензин

              Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
              Ламбда или подгреваа й, ако е на студено основно проблема..
              Ако има проблем със сондата,то същия ще го има още по ясно изразен и на газ.

              Аз залагам на инжектори.

              Компютъра на тоя спортидж има ли самоубочение,да си поговорим за Лонг тримовете.

              Всъщност тоя филм съм го гледал,даже бях в главната роля със по млад представител на марката.
              При мен компа се самоубочава,ГИ посредством двете сонди бъркат мапа,отделно бензиновите инжектори стават " мързеливи" от престоял бензин.

              Решението при мен е пресен бензин на всеки две седмици максимум,удължих времето на работата на бензин след всяко палене независимо от температурата на двигателя и вече почти година се радвам на безупречна работа на газ-бензин.

              Та по проблема на колегата ,ако потвърди че след загряване на двигателя има подобрение ,помпата не се влияе от това,остават инжекторите които са пряко свързани със температурата.
              Последно редактирано от Roninn; 09-05-17, 23:29.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Няма мощност на бензин

                Да,при загряла кола тази липса на мощност се усеща по-малко.
                kia sportage 2.0 128 h.p.

                Коментар


                • #9
                  От: Няма мощност на бензин

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Ако има проблем със сондата,то същия ще го има още по ясно изразен и на газ.

                  Аз залагам на инжектори.

                  Компютъра на тоя спортидж има ли самоубочение,да си поговорим за Лонг тримовете.

                  Всъщност тоя филм съм го гледал,даже бях в главната роля със по млад представител на марката.
                  При мен компа се самоубочава,ГИ посредством двете сонди бъркат мапа,отделно бензиновите инжектори стават " мързеливи" от престоял бензин.

                  Решението при мен е пресен бензин на всеки две седмици максимум,удължих времето на работата на бензин след всяко палене независимо от температурата на двигателя и вече почти година се радвам на безупречна работа на газ-бензин.

                  Та по проблема на колегата ,ако потвърди че след загряване на двигателя има подобрение ,помпата не се влияе от това,остават инжекторите които са пряко свързани със температурата.

                  Зависи от газовия инжекцион. При някои нередовната работа на ламбдата не се отразява на работата на газ. Другото е ако автомобила е с две сонди и е припаднала едната. Та пак е опция, ама се гадае. Може да са и инжекторите наистина, като това е евтин вариант за проверяване с едно почистване на ултразвук.

                  Всъшност защо не набучи колегата кламера на диагнлстичната букса и да прочете грешките по лампата на таблото. Някъде имаше писано кои пинове се дават на късо за да влезе в самодиагностичен режим. Може и да се реши по-лесно проблема. Ако ги няма писани във форума могат и с гугъл да се намерят тия данни.

                  Възможно е да е и дебитомер и съвсем не е изключено. Пробвай да откачиш маркуча след дебитомера и да го оставиш половината да смуче през него, а половината да е навън, ако е възможно. Не знам дали ще ме разбереш, просто да смуче мотора половинта въздух през дебитомера и половината да не минава през него. Ако се подобри драстично, най-вероятно е от него. Това при нисаните и маздите обикновено дава директна индикация, че дебитомера не работи коректо, дори и диагностиката да не го засича като проблемен.

                  Относно помпата, недостига на гориво на студен мотор е по-осезаем, поради необходимостта от работа с по-богата смес. На топъл мотор обикновено има подобрение. Не е лошо преди всичко друго да се измери налягането в рейката и да се провери идва ли колкото трябва гориво.
                  Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                  Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Няма мощност на бензин

                    Това за дебитомера не знам как да стане защото на място нямам проблем.Оборотите са стабилни проблема е като тръгна.Освен да го привържа някак.Когато откача буксата от дебитомера веднага двигателя реагира и променя оборотите,по същи начин е и със буксата на стъпковия мотор.Единствено буксата към дроселовата клапа не ми променя работата на двигателя,но пък чека и там светва щом я откача.Има ли вариант дебитомера при студена кола да не работи коректно съответно да лъже компютъра за стойностите и от там да влиза грешно количество гориво.Ако е така няма ли да ми светва чека?
                    kia sportage 2.0 128 h.p.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Няма мощност на бензин

                      Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                      Зависи от газовия инжекцион. При някои нередовната работа на ламбдата не се отразява на работата на газ. Другото е ако автомобила е с две сонди и е припаднала едната. Та пак е опция, ама се гадае. Може да са и инжекторите наистина, като това е евтин вариант за проверяване с едно почистване на ултразвук.

                      Всъшност защо не набучи колегата кламера на диагнлстичната букса и да прочете грешките по лампата на таблото. Някъде имаше писано кои пинове се дават на късо за да влезе в самодиагностичен режим. Може и да се реши по-лесно проблема. Ако ги няма писани във форума могат и с гугъл да се намерят тия данни.

                      Възможно е да е и дебитомер и съвсем не е изключено. Пробвай да откачиш маркуча след дебитомера и да го оставиш половината да смуче през него, а половината да е навън, ако е възможно. Не знам дали ще ме разбереш, просто да смуче мотора половинта въздух през дебитомера и половината да не минава през него. Ако се подобри драстично, най-вероятно е от него. Това при нисаните и маздите обикновено дава директна индикация, че дебитомера не работи коректо, дори и диагностиката да не го засича като проблемен.

                      Относно помпата, недостига на гориво на студен мотор е по-осезаем, поради необходимостта от работа с по-богата смес. На топъл мотор обикновено има подобрение. Не е лошо преди всичко друго да се измери налягането в рейката и да се провери идва ли колкото трябва гориво.
                      Тест от преди минути,колата не беше палена от 2 дни.Откачих маркуча след дебитомера и го оставих наполовина навън.Колата отказа изобщо да запали.След 3-4 опита върнах маркуча на мястото му-запали нормално.Опитах да го извадя наполовина,но щом излезе от дебитомера колата гасне веднага.Върнах всичко на място,тръгва и като види баирче слага букаите.
                      kia sportage 2.0 128 h.p.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Няма мощност на бензин

                        Щом работи коректно на газ,прескачаш стъпков мотор,дебитомер,сондите и т.н Ако ти е скучно,пробвай със промяна налягането на гумите,виж и някоя светлина на стоп или друго,може и от там да е проблема.
                        Еее ,не пречи да си откачваш и закачваш разни букси,но си губиш времето.Не се заяждам ,лека вечер.
                        Последно редактирано от Roninn; 10-05-17, 22:41.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Няма мощност на бензин

                          Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                          Зависи от газовия инжекцион. При някои нередовната работа на ламбдата не се отразява на работата на газ. Другото е ако автомобила е с две сонди и е припаднала едната. Та пак е опция, ама се гадае. Може да са и инжекторите наистина, като това е евтин вариант за проверяване с едно почистване на ултразвук.

                          Всъшност защо не набучи колегата кламера на диагнлстичната букса и да прочете грешките по лампата на таблото. Някъде имаше писано кои пинове се дават на късо за да влезе в самодиагностичен режим. Може и да се реши по-лесно проблема. Ако ги няма писани във форума могат и с гугъл да се намерят тия данни.

                          Възможно е да е и дебитомер и съвсем не е изключено. Пробвай да откачиш маркуча след дебитомера и да го оставиш половината да смуче през него, а половината да е навън, ако е възможно. Не знам дали ще ме разбереш, просто да смуче мотора половинта въздух през дебитомера и половината да не минава през него. Ако се подобри драстично, най-вероятно е от него. Това при нисаните и маздите обикновено дава директна индикация, че дебитомера не работи коректо, дори и диагностиката да не го засича като проблемен.

                          Относно помпата, недостига на гориво на студен мотор е по-осезаем, поради необходимостта от работа с по-богата смес. На топъл мотор обикновено има подобрение. Не е лошо преди всичко друго да се измери налягането в рейката и да се провери идва ли колкото трябва гориво.
                          За газифицирана механична инжекция ли визираш.Ако Ги взема сигнал от бензиновите инжектори,всяка промяна нанесена от сондата променя работата на бензин и още по зле става на газ,изключения може да има ако Ги има температурна компенсация,но това е за първите 5-10 Мин.Те повечето нормални Ги имат темп.компенсация,но повечето нямат динамична обратна връзка.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Няма мощност на бензин

                            Щото си фърляме боб , аз на този камион бих му запушил връщането на гориво.Плюс манометър на рейката.И ще си признае веднага.Jimito каза бедна смес - съгласен.По този начин осигуряваме налягане в рейката ( казаха , че помпата е ОК , манометърът е контролен).Ако имаме налягане и работи - виновен е регулатор на налягане.Ако нямаме налягане -помпа.Ако имаме налягане и не работи - отиваме при някого да се занимае с инжекторите и управлението им.Просто ,като боб.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Няма мощност на бензин

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              За газифицирана механична инжекция ли визираш.Ако Ги взема сигнал от бензиновите инжектори,всяка промяна нанесена от сондата променя работата на бензин и още по зле става на газ,изключения може да има ако Ги има температурна компенсация,но това е за първите 5-10 Мин.Те повечето нормални Ги имат темп.компенсация,но повечето нямат динамична обратна връзка.
                              Имаше едни по-стари ГИ, които грам не ги интересуваше какво, как и защо работи на бензин, като единствено взимаха импулс от инжектор на 1 цилиндър с цел определяне на момента на впръскването. Той колегата обаче едва ли е с такъв.

                              Реално погледнато при скапана ламбда, понеже ГИ взима информация от инжекторите за времената и момента на впръскване(в 99% от случаите) би трябвало работата на ламбдата да влияе върху работата на ГИ, както и работата на автомобила на бензин. ОБАЧЕ, първо практиката показва, че не винаги е така(поне при мен), като много силно зависи до каква степен ламбдата вляе на времената на инжекторите на конкретното бензиново ЕКУ, второ - ако проблема е само в подгрева на ламбдата, шанса ГИ да има проблем идентичен с бензина е почти 0.

                              Реално, ако проблема е с ламбдата, понеже от съобръжения за сигурност в повечето случаи компа на колата решава, че трябва да обогати излишно много сместа, т.е. да удължи времената на впръскване и ГИ вземе инфото, интерпретира си го и реши и той да удължава времената на впръскване, то ще се обогати сместа и на газ. Всичко до тука звучи добре, ама да не забравяме, че сме в БГ и майстори и монтьори всякакви и масово автомобилите с ГИ работят със сравнително бедна смес(щото икономийка), та от там нататък като се обогати малко и колата даже може и по-добре да заработи. Да не говорим, че богата смес на газ е по-поносима от богата смес на бензин и бърка работата на мотора по-малко.

                              Та... генерано, ламбдата участва, но далеч не е задължително да се усети нейния дефект в работата на газ. Може и да не съм прав според някои хора, но това са моите наблюдения.


                              Това на страна, понеже прочетох пак първия пост. Симптомите са точно като на недостиг на гориво/бедна смес. Припукването, липсата на каквато и да е тяга в ниските и особено влошената работа на студен двигател. Почвай с налягането на горивото. Продължавам да си мисля за проблем с помпата преди всичко... Не ми се вярва да са инжектори, но не е невъзможно.
                              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X