Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно поведение на 2.0тд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Странно поведение на 2.0тд

    Ше кажеш ли колко е неколосална цената, и какво точно ти е сменил ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #92
      От: Странно поведение на 2.0тд

      Помпа 100 - Лошото е, че в случая няма как да направя рекламация на продавача и да търся после друга, просто защото рязах разни неща от външните механизми по помпата и няма как да се възстанови в първоначален вид, та така или иначе си е вечно моя. Най-евтината, която успях да намеря. Който не е търсил помпа от компрекс, той не знае колко трудно се намира. От около 40 обяви, намерих 4 помпи, като за две от тях цената беше съответно 150 и 180, едната беше с опция - ела си я свали и човека така и не каза конкретна цена, като и трите не се знаеше пак в какво състояние са. Бях си задал психологичен лимит от 100лв за начална инвестиция за експеримента и текущата оферта ми се стори добра.

      Ремонт 150 - Всички уплътнтели, гарнитури, семеринги, ролерите/лагерите, махането на обогатителя, цялостно почистване - състоянието вътре в самата помпа хич не е розово, ръжди, корозия, разни неприятни налепи, цялата тая гадост трябва да се изчисти. Като цяло - помпата е седяла дълго време неползвана, да не кажа, че вътре изглежда все едно е ползвана за котва, а външно изглеждаше много добре и привидно се движеше нормално, даже и нафта имаше в нея...

      Така де, не ме е яд за парите, което обаче далеч не значи, че не са от значение, важното е обаче да стане работата. Заради това и до момента избягвам да цитирам цифри, мислих да направя равносметка на края на трансформацията с един пост в другата тема за смяна на ГНП с механично.
      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

      Коментар


      • #93
        От: Странно поведение на 2.0тд

        Те цените там се въртят,бях намерил една от Паджеро 2.5 за 150лв.
        и майстора искаше 100лв, за смяна на уплътненията.
        Абе,котка в чувал си е!
        Успех!
        пп:Това с различното налягане на дюзите м/у Киа и Мазда не го знаех.
        В момента имам сложена една от Мазда и киата леко пуши черно,та може и от това да е.
        Последно редактирано от georgipetkov64; 03-04-17, 16:14.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #94
          От: Странно поведение на 2.0тд

          Като се качва помпа, а още повече друга, е задължително да се направи поне профилактика, щото обикновено пак се прави, ама след още едно сваляне.
          На дъртите помпи, а те вече всички са такива, е задължително да се сменят уплътнения и семеринги.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #95
            От: Странно поведение на 2.0тд

            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            Те цените там се въртят,бях намерил една от Паджеро 2.5 за 150лв.
            и майстора искаше 100лв, за смяна на уплътненията.
            Абе,котка в чувал си е!
            Успех!
            пп:Това с различното налягане на дюзите м/у Киа и Мазда не го знаех.
            В момента имам сложена една от Мазда и киата леко пуши черно,та може и от това да е.
            Голем човек ,чак "дедо", пък не чете каво поше на дюзата.Следващата седмица ще ти снимам нагода за центровка на помпите.Щото в момента съм на 2000 км от него.И ще го придружа с обяснения.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #96
              От: Странно поведение на 2.0тд

              То, че трябва профилактика, трябва. Аз хем си го знам, хем пак юнашко доверие... Квото е, един ден загубено време не е малко, ама не е и колосална загуба.

              Дедо Гошо, при тебе единия цилиндър на теория има една идея предварение, ама на практика - сигурен ли си до колко другите ти 3 дюзи отварят на 150? Иначе, това не е нещо ново с тия разлики, при VW примерно AAZ мотора мисля също има два варианта със 130 и 150 барови дюзи. Защо VW са минали от 150 към 130 при положение, че и в 1.6тд са 150 барови, не знам... Това вече е друга тема де, реално в повечето случаи, особено на стари инжектори, тия толеранси доста се замиват с времето. Дюзите би трябвало да могат от 130 да се направят на 150, поне при VW може... Та ако те притеснява или дразни, ако ги сваляш би трябвало кадърен майстор да може да го направи.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • #97
                От: Странно поведение на 2.0тд

                Помпата е на колата. Центровката стана учудващо лесно. Зацепва се на нормалния белег и както очаквах иска леко предварение.

                Всичко е сглобено, даже успях да покарам. Първи впечатления - тягата е много по-линейна. Няма го вече оня мъртвец в ниските и рязкото ускорение на 2000 оборота. Всички проблеми породени от гадния електрон също ги няма. Работи плавно, не клати, не придърпва. Липсва една идея тяга с педала до долу, но за сметка на това вече има повече в ниските, а за мен това е по-важно за един дизел.

                Това са първите впечатления. Утре ще намеря време и ще напиша цяла тема с подробния процес и снимки, където имам.

                П. С. Голямо браво на майстора, който прави помпата. Бърз и коректен. Ако някой колега от Добрич се чуди, човека се казва Пламен. Колата видимо според мен работи учудващо добре. Утре ще мина при него да хвърли едно око и ако преценим да и бутнем още малко гориво, но на мен ми се струва, че я е направил перфектно още от стенда.
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • #98
                  От: Странно поведение на 2.0тд

                  Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                  То, че трябва профилактика, трябва. Аз хем си го знам, хем пак юнашко доверие... Квото е, един ден загубено време не е малко, ама не е и колосална загуба.

                  Дедо Гошо, при тебе единия цилиндър на теория има една идея предварение, ама на практика - сигурен ли си до колко другите ти 3 дюзи отварят на 150? Иначе, това не е нещо ново с тия разлики, при VW примерно AAZ мотора мисля също има два варианта със 130 и 150 барови дюзи. Защо VW са минали от 150 към 130 при положение, че и в 1.6тд са 150 барови, не знам... Това вече е друга тема де, реално в повечето случаи, особено на стари инжектори, тия толеранси доста се замиват с времето. Дюзите би трябвало да могат от 130 да се направят на 150, поне при VW може... Та ако те притеснява или дразни, ако ги сваляш би трябвало кадърен майстор да може да го направи.
                  Другите три са на 150,а имах свалени 4бр. от една Мазда.
                  Ама кой да види какво пише на дюзите,и те ще станат на 150 някой ден.
                  Стига съм ти развалял темата.
                  Питай майстора за това с педала до долу,да не би да е недостиг на гориво?
                  Само предполагам.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #99
                    От: Странно поведение на 2.0тд

                    Тя си върви добре, просто мощността стана по-линейна. И реално не липсва мощност, държи се много добре на пътя. Ако се качи друг да я кара изобщо няма да забележи. Т. Е. Нищожна е разликата, но поведението в ниските е драстично по-добро.

                    А това поведение аз го очаквах още преди да почна трансформацията, майстора ми го потвърди още преди да разкости помпата. След разглобяването нещата се потвърдиха отново и реално се очакваше поведението да е такова. Гърбиците на тая помпа са една идея по-ниски и елемента е 1мм по-тънък.

                    Факта е обаче, че резултата е изключително задоволителен. Потвърдено е вече, че и помпа от компрекс става.

                    Основните модификации са прехвърлянето на щуцерите за входяща и обратна нафта от старото гнп. Елиминиране на тпс, демпфер и прекъсвач за крайно положение на педала на новото гнп. Премахнат воден обогатител(ако работи и имате желание, може да се ползва). Помпата на стенд, горивото е увеличено малко. Жилото за газта не става, иска преправяне на планката на помпата - решава се с малко винкелче с подходящ отвор и две самонарезки, утре ще видите на снимките. Това е като цяло, нищо сложно и нищо страшно. Резултата е добър! Ппдозирам, че с паджерова ще върви повече, но едва ли разликата ще е фрапираща.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • От: Странно поведение на 2.0тд

                      Нали това беше целта,да върви плавно и да няма връзка с компа.
                      Сега ще чакаме,и разхода на гориво.
                      Браво колега!
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • От: Странно поведение на 2.0тд

                        Върви по-добре в ниските щото си и направил такова предварение.
                        Ако е много голямо ше пуши черно и ще забива на високите.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Странно поведение на 2.0тд

                          Не пуши, нито черно нито сиво. Т. Е. Центровката би трябвало да е ок, до колкото може да бъде доизкусурена на ухо, око и нос не забива във високите както казах.

                          А в ниските върви по-добре заради помпата мисля аз. Всички Кии с електронни помпи са спънати под 2000, най-вероятно зарди еко нормите. Как и защо е тая работа нямам представа, но не мисля, че е свързано с центровката, а по-скоро с начина по който се подава горивото. За справка, под 2к почти никакви пушеци с електронната, над 2 си изпушваше доволно, а центровката беше на максимално закъснение.

                          Помпаджията също го предвиди това, просто има разлика в помпите, не е само до центровката.

                          Да каже и Пенчо, неговата как е в ниските спрямо електронната, че ми е интересно да сравним, до колкото може с писане.
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • От: Странно поведение на 2.0тд

                            Казах, че ако е много предварението, тогава пуши черно и забива, а не, че твойта е много.

                            С центровката можеш фино да си поиграеш, само драскай къде е била за да знаеш къде да я върнеш ако не ти хареса.
                            При такива интервенции само емпирично може да се установи къде е точната, ама си трябва малко игра, но пък после ще си доволен.

                            Когато се правят такива проби, много е важно и трите гайки да са стегнати, щото после центровката бяга.
                            Болта/гайката при тръбичките може да я стегнеш след като уцелиш мястото.
                            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 04-04-17, 22:46.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Странно поведение на 2.0тд

                              Да де, аз просто споделям какво е положението при мен. За момента няма да я пипам, ще покарам първо малко така. Иначе, яд ме хваща колко е навряна вътрешната гайка и как се стига до нея. Поне да бяха го направили като при vw захвата с трите гайки и с вътрешната хич нямаше да се занимавам...
                              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                              Коментар


                              • От: Странно поведение на 2.0тд

                                За навряната отзад гайка има криви звезди. Аз имам 11/13 и 13/15, щото на по-малкия размер дъгата е различна и така 13-ката на двата ключа е с различна дъга.
                                Малко е гадно за бъркане, особено ако са ти по-големи ръцета, но пък и това упражнение не се прави всеки ден.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X