Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кията няма парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кията няма парно

    Киевките по принцип са здрави и не са проблемни.
    Повечето които са внос не са подържани и от там идват проблемите.
    Моята като я купих въздушния филтър беше черен като кюнец.

    Коментар


    • От: Кията няма парно

      Първоначално публикуван от Offroad bg Преглед на мнение
      Колега оправи си киата и караи.
      800 лева за нова глава са много ако твоята не може да се ремонтира виж некоя читава по моргите.
      По моргите има само мъртъвци...нали затова е морга?
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • От: Кията няма парно

        Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
        По моргите има само мъртъвци...нали затова е морга?
        Така си го написал че се разбира двусмислено с черен хумор.
        Морга за коли е не за мъртъвци. Некои части стават за донор на не мъртъвците.

        Коментар


        • От: Кията няма парно

          Първоначално публикуван от Offroad bg Преглед на мнение
          Киевките по принцип са здрави и не са проблемни.
          Повечето които са внос не са подържани и от там идват проблемите.
          Моята като я купих въздушния филтър беше черен като кюнец.
          Много си прав....-особено Италианките са с ужасни мотори.
          Общо взето тия над които имам наблюдения в Ямбол минаха между 5 и 10 000км. и каталясаха.
          Моята не успя и 10 000км. да мине!

          Коментар


          • От: Кията няма парно

            Моита също е италянка личи си че предния собственик не я е потдържал като хората.
            Като я купих след 3 месеца почнаха проблемите гнпто капеше охладителната система бълбукаше като превключвах скоростите чукаха и почнаха ремонтите.
            Като питах маисторите ми казваха нереални суми за ремонт и реших сам да си правя ремонтите.
            Купих си инструменти малка и голяма тресчотка гаечни ключове всичко.
            Незнаех как да си сменя резервата гума като я взех а сега вече ако я купа на части ще я сглобя.
            Смених си гарнитура на главата без да шлаифам и спря да бълбука.
            Смених уплатненията на гнпто и спря да капе.
            Правил съм и леки ремонти сменяне на свещи ремъци филтри и така.
            Вече и знам всичко на джипката ако я купа на части ще я сглобя.

            Коментар


            • От: Кията няма парно

              Бълбукането в охладителната система на кията явно е често срещан проблем особенно при дизела.
              Само тези от Италия са така за другите имам добри впечатления.

              Коментар


              • От: Кията няма парно

                Това с лошо поддържаните италиански коли е силно преекспонирано. Има си мърлячи навсякъде.
                От мойта камбанария, по-добре да правя мотор, отколкото ръждасало купе и шаси.
                Моята е италианка и двигателя е чук досега. Антифриза е кристален и няма бълбукания никъде. Парно има да те свари.
                Така че, подобни обобщения са субективни.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • От: Кията няма парно

                  Моята също е италианка. За сега да чукна на дърво, няма бълбукане, изхвърляне на вода, спиране на парно...
                  Ама и аз съм леко маниак на тема техническа изправност. Смених всичко което не ми вдъхваше доверие.
                  В интерес на истината, имаше леко придръпване при задържане на обороти около 1500-1800. Поставих двутактово масло в дизела /около 6-8 гр на литър/ и проблема за момента го няма.
                  Панайот Бърдарски
                  0887 60 77 22

                  Коментар


                  • От: Кията няма парно

                    А, как маслото влияе на придърпването?
                    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                    SSang Yong Kyron 2.0xdi
                    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                    Коментар


                    • От: Кията няма парно

                      Придърпването на дизеловите Кия Спортидж си е класика, с трудно разрешение. Може да се намали, но като цяло,мисля че е проблем с ел уптравление на помпата. Много дребни фактори могат да подобрят картинката, но всички са с частичен и (или) временен резултат.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • От: Кията няма парно

                        Да, бе, тази класика я има и при мен, ама не виждам пряка връзка между двутактовото масло и електрониката на помпата. Даже и косвена.
                        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                        SSang Yong Kyron 2.0xdi
                        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                        Коментар


                        • От: Кията няма парно

                          Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                          не виждам пряка връзка между двутактовото масло и електрониката на помпата. Даже и косвена.
                          С електрониката няма пряка връзка, но факта че при мен се оправи, означава че има връзка с механиката
                          Смятам за полезно добавянето на подобни малки дози двутактово масло на този тип дизели.
                          Панайот Бърдарски
                          0887 60 77 22

                          Коментар


                          • От: Кията няма парно

                            Поддържам изцяло мнението на Сашо,за ръждите,за Италианките,Германските и Австрииски,както и швейцарски автомобили.Ферозата ми е Италианка и шасито е чук!За годините си не е мръднало,изключвам че в Италия са го подсилвали в областта на захващането на амовете!КИА-та сега си я намерих Германия онлайн,но там имах приятели които ходиха и я гледаха.Добре че е 2002год,защото ако беше 97-98год.от този район на Германия,отдолу едва ли щеше да е останало много желязо!Сега съм свалял ръждата с малко чукче,с много чукане пада на цели парчета,след това с телени четки на шлайфер и бормашина,за да мога да стигна до здрав метал,и после 1л.преобразовател,след това грунд за да мога да я запечатам малко-от малко!И пак няма гаранция че съм достигнал навсякъде,има и недостъпни места.А от Италия с изключение на най северните и части(склоновете на Алпите)ти гарантира здраво купе и не е задължително двигателя да е смазан.Мойта Киа дойде с ТЮФ(Немския преглед),а пък е с изпуснали амортисьори(и 4-те),разбити втулки на горен носач,а може да има и още нещо!И друг път съм си купувал коли от Германия и поне 2-3год.не пипам нищо по автомобила,освен смяна на масла и ремъци ако не са ги сменили там.Така че явно и там вече я карат през пръсти.И за мене е за предпочитане да правиш нещо по двигател,отколкото изгнило и скапано купе и шаси!

                            Коментар


                            • От: Кията няма парно

                              Киата може да придърпва от много причини.
                              Моята също придърпваше, след доста експерименти я оправих като дадох малко закъснение на гнп и запуших егр клапана.
                              Придърпваше от предварение на помпата без да е шумен двигателя и от изгорелите газове от егр.
                              Предварение закъснение на кията се дава като се мести помпата, към двигателя е предварение а на другата страна закъснение.
                              Като делкото на бензинките е, малко повече предварение ако има и придърпва, поне моята е така.
                              Егр категорично трябва да е запушен, има доста изсписано в форума как се запушва.

                              Коментар


                              • От: Кията няма парно

                                Здравейте, моята Киа е бензин 128к.с 2000г. и няма парно. За да сменя радиатора на парното трябва ли да се смъкне цялото табло или може да стане като се махне жабката и пластмасите около нея?
                                Kia Sortage wagon 2000 128 h p

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X