Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гърми на газ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Гърми на газ???

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Е, зависи колко малко. На мен всичките ми коли на газ работят по-равно отколкото на бензин. Без нещо да им има.
    Преди 1—2 месеца инжекторите ми бяха мнооого запушени /на бензин беше 8ма по рихтер/ започнах да сипвам една добавка и сега Лети,Но малко претриса като е на празен ход.
    Това имах предвид...
    Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
    Краси
    "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

    Коментар


    • #17
      От: Гърми на газ???

      Ей , тоя мотор е с два разпредвала с хидрокомпенсатори.DOHC!Кои клапани ще регулирате?
      Другото се изписа.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #18
        От: Гърми на газ???

        Няма начин да нямаш "плочка", или както там му се казва. През това нещо газта влиза в двигателя, няма друг начин да я накараш да влезе. Проследи маркуч(ите)а за изпарената газ, след кранчето, и те ще те заведат до "плочката".
        На Франко имам сложен един друг вид дифузьор, с едни надлъжни изрези, нещо като на конус, ма сега не се сещам точно какво беше. Та не е никаква "плочка", но пак си е вид дифузьор-тясно място на пътя на въздуха, където е включен маркуча за изпарената газ, и двигателя си го смуче заради закона на Бернули.

        Но това няма отношение към настройките де, прост въртиш както ти писах по-горе.
        А ако изпарителя не реагира на въртенето-сваляне, и смяна на платна и гумички, пружинките също.
        Или направо един нов турски изпарител за 50-60 лева, все ще изкара година-две.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Гърми на газ???

          А за снимка...утре ще опитам да кача.
          Никога не успявам...
          Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
          Краси
          "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

          Коментар


          • #20
            От: Гърми на газ???

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            Ей , тоя мотор е с два разпредвала с хидрокомпенсатори.DOHC!Кои клапани ще регулирате?
            Другото се изписа.
            DOCH е да....
            Ми не знам? ...ти кажи :-)
            Не се ли регулират?
            Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
            Краси
            "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

            Коментар


            • #21
              От: Гърми на газ???

              Първоначално публикуван от lakatnika Преглед на мнение
              Преди 2—3хил.км.смених свещи.майстора ми сложи Шампион.по 7лв.бр. били мн.добри и т.н.
              Тогава ми провери и кабели и бобини.
              Мерси Колега за частите,ако потрябват ще те търся.
              Свещи Шампион и после що гърми...
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • #22
                От: Гърми на газ???

                Да споделя и моето мнение - преди около две години и аз имах подобни премеждия с газта. Вярно, колата бе Ситроен, но принципно това не променя нещата. След няколко здрави пукания се наложи да купя нова кутия на въздушния филтър. И по съвет на колеги смених свещите. Купих Бош но за съжаление не запомних точния модел, а колата вече не е при мен. Цената бе около 6 лв за бройка свещ. От тогава до преди месец /продадох я/ нямах нито един гърмеж!!!
                Та...колега - свещи като най-евтин и бърз вариант
                Панайот Бърдарски
                0887 60 77 22

                Коментар


                • #23
                  От: Гърми на газ???

                  Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                  Свещи Шампион и после що гърми...

                  Дали е така колега или просто всеки си хвали това което е сложил и работи?...
                  Аз съм чувал и хубави и лоши неща за Шампионките,и същото съм чел и за NGK
                  Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                  Краси
                  "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Гърми на газ???

                    Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                    Да споделя и моето мнение - преди около две години и аз имах подобни премеждия с газта. Вярно, колата бе Ситроен, но принципно това не променя нещата. След няколко здрави пукания се наложи да купя нова кутия на въздушния филтър. И по съвет на колеги смених свещите. Купих Бош но за съжаление не запомних точния модел, а колата вече не е при мен. Цената бе около 6 лв за бройка свещ. От тогава до преди месец /продадох я/ нямах нито един гърмеж!!!
                    Та...колега - свещи като най-евтин и бърз вариант
                    Мерси за споделеното!!!
                    Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                    Краси
                    "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Гърми на газ???

                      Клапаните, щом са с хидрокомпенстори, не виждам кой и как ще регулира, но пари може да вземе де.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #26
                        От: Гърми на газ???

                        То не се знае какво е АГУ-то :
                        Ми въпроса за това”къде е Плочката” е мн.добър??? Аз нямам плочка...имам една ламбда сонда/клапан/ или там каквото е монтирано и това е....така съм я купил преди 3год.
                        Не съм мн.сигурен дали е направена газовата като хората точно за това,но до скоро си вървеше...
                        . От това заключвам, че може да е обикновена газова с ламбда контрол система или от първите варианти газови инжекциони които пак управлението е реализирано с едно стъпково моторче (понеже пише, че няма смесителна плочка)... Поне снимка да имаше да не гадаем Ако е някой от горните случаи сам едва ли ще може да се справи.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Гърми на газ???

                          Първоначално публикуван от racer666 Преглед на мнение
                          То не се знае какво е АГУ-то : . От това заключвам, че може да е обикновена газова с ламбда контрол система или от първите варианти газови инжекциони които пак управлението е реализирано с едно стъпково моторче (понеже пише, че няма смесителна плочка)... Поне снимка да имаше да не гадаем Ако е някой от горните случаи сам едва ли ще може да се справи.
                          Вече всичко се изясни...благодарение. на Вас!!!
                          Клапаните не се регулират. Ок./не знаех че са такива/ за което Благодаря.
                          Сега се връщам от газаджия,вързаха я на компа и...бедна смес...смуче въздух от едно скрито извадено маркуче зад/до акумулатора,при чистачките.
                          Дълго колкото пръст и влиза в колектора...
                          Бедна смес...изпаритела работи малко бавно/за смяна/...и нямам монтиран клапан с филтър преди изпарителя.
                          Разчитало се само на тоя в бутилката.Ужас.
                          А за газовата,действително е направена със стъпково моторче и ел.управление някъде си.
                          Така казаха./та минах с 20лв. Сега/ но ще я пробвам чак през уйкенда.
                          Инак 120лв за нов изпарител смяна и клапан е офертата.
                          .ма да я видя дали ще гърми пак де.
                          Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                          Краси
                          "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Гърми на газ???

                            Кажете инак къде е врътката за вдигане на оборотите?
                            А за СНИМКИ...незнам що но немога да кача кьорава снимка...сори.
                            Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                            Краси
                            "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Гърми на газ???

                              Клапан и нов изпарител са от зор 60 лв. до къде 120 има бая луфт.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • #30
                                От: Гърми на газ???

                                У познал съм за стар изпарител и бедна смес. Печеля тиквен медал От ограденото го навий малко и трябва да се подобрят. Иначе за регулиране има много написано и най-общо при добре загрял двигател: 1. Развиваш докраи "кранчето" към смесителя;
                                2. Завиваш докрай бронзовият винт;
                                3. При запален двигател с пластмасовият винт на изпарителя настройваш оборотите на ПХ - около 900 ги гласиш;
                                4. Сляд това някой ти натиска педала и "заковава" оборотите на 3000;
                                5. Бавно започваш да завиваш "кранчето" докато доиде момент в който закованите 3000 об., спаднат с около 100 .... 200 об./мин.
                                6. Връщаш кранчето с 1/4 на обратно.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:41.5 КБ
ID:5730353

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X