Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA SPORTAGE гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • KIA SPORTAGE гуми

    Може ли някой да ми препоръча offroad гуми за kia sportage 2.0 96г

    Благодаря предварително.

  • #2
    От: KIA SPORTAGE гуми

    Първоначално публикуван от gesh23 Преглед на мнение
    Може ли някой да ми препоръча offroad гуми за kia sportage 2.0 96г

    Благодаря предварително.
    Goodrich All Terrain ако искаш универсални. Ако искаш за кал Mud Terrain. Размер 215,75,15

    Коментар


    • #3
      От: KIA SPORTAGE гуми

      Първоначално публикуван от gesh23 Преглед на мнение
      Може ли някой да ми препоръча offroad гуми за kia sportage 2.0 96г

      Благодаря предварително.
      Нищо не казваш.....-повдигната ли е КИА-та,какъв цолаж гуми търсиш,оф-роуд е много относително понятие...?!
      КИА-та започва да върви що годе прилично след лифт поне 5см. и гуми не по-малки от 76-78см. диаметър.
      Там разни 215/75-15 или 235-75-15,без значение от марка и модел.....-да не ги изреждам сега всичките са просто пари на вятъра-нямат диаметър и стоиш,като заварен в коловоза!
      Аз карам с 215/90-15,УАЗ-ова гума,модела е Форуърд-Сафари 510 и съм доволен.
      Тежат 19.6кг.,взимат баланс,разхода започва от 15л./100км.,ама няма начин....
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        От: KIA SPORTAGE гуми

        Искам да използвам темата на колегата за да попитам колегите от форума които са по запознати,какъв е максималния размер гуми които мога да се сложат на Кията за максимално повдигане без лифт и така че да не опира по подкалниците?Изчетох де що имаше по форума и не ми стана ясно какъв може да е максималния размер!

        Коментар


        • #5
          От: KIA SPORTAGE гуми

          Много зависи с какви джанти си.
          Ако са оригиналните,лети джанти,225/85-15 си влизат и вървят без грам лифт.

          Коментар


          • #6
            От: KIA SPORTAGE гуми

            Пристигна днес с оригиналните железни джанти 15-ки.Янко,щом 225/85/15 стават без лифт,какво ще кажеш за 235/75/15,дали ще отговорят на джантите без да стържат някъде?!

            Коментар


            • #7
              От: KIA SPORTAGE гуми

              Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
              Пристигна днес с оригиналните железни джанти 15-ки.Янко,щом 225/85/15 стават без лифт,какво ще кажеш за 235/75/15,дали ще отговорят на джантите без да стържат някъде?!
              Дам-първите ми гуми бяха 235/75-15.....-никакви проблеми с опиране!
              Карах ги 1 седмица и след първото влизане по черно буквално ги подарих.......-мъки големи.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                От: KIA SPORTAGE гуми

                Благодаря ти Янко!ДА знам какво да търся че пристигна с 205/70/15 гудиар дуратрак ама с много малък грайфер и спешно се оглеждам за гуми!

                Коментар


                • #9
                  От: KIA SPORTAGE гуми

                  Той Янко кара много по черно. За това и му трябват високи гуми. Кията с лифт може да хване спокойно до към 31".

                  Лошото е, че колкото по-високи и рошави гуми се слагат, толкова се влошава динамиката, вдига се разхода, както се влошава пътното поведение.

                  Трябва да си изясниш за какво основно ще ползваш джипката. Тогава и да определиш нужните гуми. Със сигурност ще правиш компромиси, въпросът е с какво.

                  235/75R15 са приличен размер за Кията, ако няма да се завираш много по калищата.

                  Твоите гуми не са Дуратрак- Той не се предлага в такъв размер.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: KIA SPORTAGE гуми

                    Прав си Павлине,гумите са Гудиар Вранглер АТ,не знам защо съм се заблудил!Джипа основно като евридейка,с 32км.по асфалт до Перник и 200-500м.по черен път,ама тези метри са много зле.Сега застилям единият път с баластра от реката,а за другия чакам от община Земен 2-3 камиона баластра и отводнителен канал.Обеща ли са,пък да видим.Та заради тези 200-500м. си трябват проходими гуми.За зимата се замислям и едни вериги да си взема за всеки случай!

                    Коментар


                    • #11
                      От: KIA SPORTAGE гуми

                      Понеже го написах в друга тема и да не се повтарям:

                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...26#post3017526
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: KIA SPORTAGE гуми

                        Много съблазнителни изглеждат и като цена и като изпълнение!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X