Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2-рата джипка от днес ми е КИА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

    Тази сутрин при -2 не иска да запали нито на бензин,нито принудително на газ,мам--- и и кочина,ще ме побърка!

    Коментар


    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

      КИАта не ти е виновна. Първо си оправи зареждането, демек, алтернатора.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

        Да добавя - повторете измерването на напрежение, но този път директно на дебелия кабел на алтернатора. И ако има разлика...кабелите...проверка и евентуална смяна заедно с читаво пресовани медни кабелни обувки.
        Панайот Бърдарски
        0887 60 77 22

        Коментар


        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

          Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
          Да добавя - повторете измерването на напрежение, но този път директно на дебелия кабел на алтернатора. И ако има разлика...кабелите...проверка и евентуална смяна заедно с читаво пресовани медни кабелни обувки.
          Казах му същото по-назад.

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          При работещ двигател и пуснати всички консуматори ако имаш под 13.8V на акумулатора значи имаш проблем, без значение от марката и модела на автомобила.

          ... като говорим за автомобили с 12V-ва инсталация.
          Когато се премери на клемите, ако и тогава е под 13.8V, логично е и да се прегледа връзката м/у клемата и алтернатора, както и масата от двигателя към купето и тази към акумулатора, защото ако не е барана може да е ръждясала и/или патинясала, но всеки що годе грамотен жичкаджия го знае.
          Лекува се с прокарване на клеясалите болтове и обмазването им с медна грес, като ако няма такава, работа върши каквато има или вазелин, като ако няма технически такъв, обикновен дерматичен също става.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

            Давам отчет от замерванията които правих днес с мултицета и току що повторих,както ми каза Янко и Джоу!Н а -на акумулатора и двигателя показа 0v,това се мултицета,+ на акумулатора и на кожуха на динамото, 0в.,!На клемите на акумулатора без да работи двигателя показа 12.8в.,при откачена -ва клема на акумулатора замерих на +совата и на двигателя ми показа 12.8в.,както и на купето същият волтажКоето.ме навежда на мисълта че маса имам!При работещт двигател на динамото показа14.75,на акумулатора ми даде 14.10в. след включване на фаровете при акумулатора показа13.94в.!!!Това ме навежда на мисълта че по зарежда ето всичко е нормално и маса за в момента имах!Явно масата на моменти изчезва при някое подрусване и приследващото.подрусване се появява!Днес я качин на канала в работата и оглеждах от всякъде,но не намирам къде е закачена масата на шасито и къде е на двигателя!Открих само че ми се е скъсал кабела от буксата на задният диф.Така че,виновна е тази кочина Джоу!!!През селият ден,щом изтине малко не може да запали на бензин,достатъчно да.не я паля 1час и ядовете са налице при все че рвемето беше топло през селият ден!Току що се опитах да я запаля и като не иска на бензин,я запалих принудител о на газ!Утре яма да мога но днес оглеждах и лсед като сваля изпарителя и рейката на газовата има труден достъп до бензиновия филтър и ще се опитам да го сменя,и без това съм го купил отдавна а и се съмнявам да не би от това да не идва бензин до дюзите. За сега това колеги,но агонията продължава!!!Извинявам се за правописните грешки,ама с таблета толкова мога!!
            Последно редактирано от буклас; 13-11-18, 20:45. Причина: Грешки

            Коментар


            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

              Спри малко!
              Намери си читав майстор,и я закарай там.Къде ще го намериш,не знам?
              То явно,колкото пипаш по-лошо става.
              Успех!
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                Спри малко!
                Намери си читав майстор,и я закарай там.Къде ще го намериш,не знам?
                То явно,колкото пипаш по-лошо става.
                Успех!
                Ако го знаех Гошо къде е този майстор,до сега да съм я закарал!!!Утре ще ходя до Перник и имам един в предвид,та ще видя дали ще ме вземе.и какво ще кажеЧе ми писна,да не можеш д а разчиташ на колата,днес закъснях за работа с два часа заради нея!Добре че с колегите се разбираме,амя дерта си е мой и притеснението!

                Коментар


                • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                  Ще стане,само спокойно!
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                    Човек не може да има пълно доверие на кола,която пали с повече от 2-3 жици.
                    Аз затова си държа това в пълна бойна готовност.
                    Боднал съм му 1600 кубика моторче,модифицирано запалване...-(и за всеки случай в жабката си стоят резервен комутатор, датчик на Хол,бобина,привод-делко).
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                      Човек не може да има пълно доверие на кола,която пали с повече от 2-3 жици.
                      Аз затова си държа това в пълна бойна готовност.
                      Боднал съм му 1600 кубика моторче,модифицирано запалване...-(и за всеки случай в жабката си стоят резервен комутатор, датчик на Хол,бобина,привод-делко).
                      Сериозно съм се замислил и аз за втори автомобил!Е,едва ли ще е жигула(ЛАДА 1300),но трябва да има нещо което да е винаги в бойна готовност!Особено за хора като мене които живеят до гората,отдалечено от хора и махали,от магазини и най вече на 20км.от местоработата!!!

                      Коментар


                      • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                        Така е.
                        Ако човек трябва да пътува на всяка цена, задължително няма как автомобила,който кара ежедневно да не му дойде нужда от ремонт, профилактика,смяна на консумативи и това е нормално да отнеме време...-и за да не се бърза и претупват нещата-задължително втори.
                        Всички знаем какво означава това,като финанси,но няма начин.
                        Както и да е-нека не се отклоняваме от темата и коментираните дертове.

                        Коментар


                        • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                          Янко днес се зарових за масата под акумулатора,там където ти ми казваше да вържа нова такава и на тази планка е вързана фабрична маса и газаджиите там са вързали тяхната маса!!!Та като подръпнах кабелчето на фабричната маса установих че от долу,под стойката на акумулатора виси свободно,т.е.,откачило се е!!!Закачих го за една маса която беше свободна на минусовия кабел,на планката зачистих хубаво,стегнах с болта,и за всеки случай опънах още една маса от -са до колекторните тръби и нещата с токовете се оправиха!Сега не ми гаснат фаровете и не ми играе стрелката за температурата!Проблема с паленето обаче още стои,утре ще се опитам да го реша и него със смяна на филтъра за бензина!Дали ще успея,ще видя утре!

                          Коментар


                          • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                            Не можах да сменя филтъра,бензиновия защото не можах да откача тръбичките които за надянати на филтъра,а са пластмасови и непосмях да ги напъна!!!А разкачих няколко неща за да стигна до него,като изпарител,газовата рейка и въпреки това достъпа е доста ограничен и неможе да се работи с двете ръце!Някой знае ли как се свалят тези пластмасови щуцери на бензинопровода които са надянати на филтъра???

                            Коментар


                            • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                              Аз съм със същия проблем.
                              Студена на бензин не пали,само принудително на газ.
                              Докато е студена и обърна от газ на бензин забива и чак гасне,ако подам газ. Загрее ли,няма ядове. Няма и грешки.
                              Та ако откриеш проблема,сподели

                              Коментар


                              • От: 2-рата джипка от днес ми е КИА

                                Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                                Аз съм със същия проблем.
                                Студена на бензин не пали,само принудително на газ.
                                Докато е студена и обърна от газ на бензин забива и чак гасне,ако подам газ. Загрее ли,няма ядове. Няма и грешки.
                                Та ако откриеш проблема,сподели
                                Ще споделя.разбира се,само да се справя с проблема!Мисля си че е от бензиновия филтър,но вчера неможах д а сваля стария,защото.незнм.как се свалят тези щуцери на бензинопровода,които са на филтъра ,а са пласмасови и ме беше страх да ги понапъна!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X